grand 2015Już kolejny raz nasza szkoła została wyróżniona przez Małopolski Związek Brydża Sportowego organizacją kolejnej edycji Młodzieżowego Grand i Petit Prix Małopolski w brydżu sportowym. Gorlice są małym miastem i małym ośrodkiem brydżowym. Jednak młodzież gorlicka wykazuje się wielkim talentem brydżowym. Wystarczy popatrzeć na sukcesy młodzieży z „szóstki” w brydżu, aby zrozumieć decyzję małopolskich władz brydżowych. 

Jak zwykle, dodatkowo, został zorganizowany turniej dla dorosłych brydżystów – już XII Turniej „W szóstce na Korczaku”. Ogółem wzięło udział 62 brydżystów.
Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Klara, Karolina Siwiak, Julia Warzecha / wszyscy z klasy 6a/, Filip Szpyrka /klasa 6b/. Z Krakowa przyjechał specjalnie na turniej Dawid Karpik – obecnie student, a nasz absolwent i jeden z najlepszych młodych gorlickich brydżystów z „szóstki”.

W zmaganiach wziął udział oczywiście Oskar Trybus z klasy IIIa gimnazjum – najwybitniejszy gorlicki brydżysta – na dzień dzisiejszy zawodnik zaklasyfikowany do reprezentacji Polski młodzików na Mistrzostwa Europy 2015 w Norwegii. Niestety z powodu wyjazdu do Grecji w zawodach nie wzięli udział zawodnicy z sekcji zaawansowanej naszej szkoły tj: Bartek Warzecha, Wiktor Przesławski, Mateusz Myśliwiec i Kacper Korzeń.
Zawody sędziowali: pan Krzysztof Ziewacz – wybitny szkoleniowiec z Tarnowa i członek Zarządu MZBS oraz pan Adam Waśko – sędzia i zawodnik Nowosądeckiego Związku Brydża Sportowego. W imprezie uczestniczył też PAN Marcin Kuflowski -Prezes Małopolskiego Związku Brydżowego.
Ogromny sukces odniósł nasz zawodnik Dawid Karpik – zajął I miejsce w kategorii Grand Prix w parze z kolegą z Tarnowa. Oskar zajął 5 miejsce, ale zagrał w wyższej kategorii Grand, choć wiekowo powinien zagrać w Petit Prix. Nasi „szóstoklasiści” zagrali w takich zawodach po raz pierwszy. Zajęli dalsze miejsca, ale osiągnęli dobry wynik procentowy.

Wyniki:

Petit Prix U-15

 

m-ce

 

klub

 

1

Weronika Tarnawska
Gabriela Kisielewska

UKS Olimpia Dwójka Kraków

 
 

2

Dominik Rajtar
Bartosz Bunar

UKS Olimpia Dwójka Kraków

 
 

3

Natalia Staroń
Aleksander Lubiński

UKS Olimpia Dwójka Kraków

 

Grand Prix U-20

m-ce

 

klub

1

Arkadiusz Kras
Dawid Karpik

MPEC III Tarnów
MZS 6 Gorlice

2

Radosław Morek
Jędrzej Hodor

II LO Sobieski Kraków

3

Mateusz Słuszniak
Maciej Kędzierski

UKS Olimpia Dwójka Kraków

Wyniki XII Turnieju Brydża Sportowego „W szóstce na Korczaku”.
-----------------------------------------------------------------------------
1 Jerzy Krok Kazimierz Kalamaszek / Grybów/
2 Sławomir Czech Roman Narewski / Gorlice/
3 Aleksander Pasiut Bogusława Pasiut /Grybów/
4 Sławomir Kowalski Tadeusz Przybycień /Gorlice/
Wielkie podziękowanie dla sponsorów tych turniejów – Wydziałowi Edukacji Kultury i Sportu UM Gorlice oraz Firmie „Hydromet” ze Stróż.
Na koniec imprezy Pan Krzysztof Ziewacz wręczył pamiątkową książkę Oskarowi Trybusowi za zaklasyfikowanie się do reprezentacji Polski Młodzików U-15.

Sławomir Kowalski

 

Thursday the 13th. . Joomla 3.0 Template.