brydz maj 2014W sobotę, 10 maja, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja prestiżowych zawodów brydżowych pod auspicjami Małopolskiego Związku Brydża Sportowego – Młodzieżowe Grand i Petit Prix Małopolski. Stąd swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Zarządu Związku: Krzysztof Ziewacz / sędzia główny i szkoleniowiec brydżystów z Tarnowa/, Agata Kowal / szkoleniowiec młodzieży z Krakowa/, Maciej Janeczko – trener brydżystów z Oświęcimia. Zawody uroczyście otworzył p. Aleksander Augustyn – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Ogółem wzięło udział 56 młodych zawodników z Tarnowa, Krakowa, Oświęcimia, Skawiny, Zakopanego, Rzeszowa, Mielca i Gorlic. 

 

Gorlice i naszą szkołę reprezentowali w Grand Prix / 16-21 lat/ Dawid Karpik i Marcin Krężołek oraz w Petit Prix / do 15 lat/ : Oskar Trybus, Maciek Dobosz, Kacper Korzeń, Wiktor Przesławski, Eryk Łopata, Bartek Warzecha i Mateusz Myśliwiec.
Dodatkowo został zorganizowany turniej dla dorosłych : XI Otwarty Turniej Brydża Sportowego w „Szóstce na Korczaku”. Zmagało się 26 zawodników z Nowego Sącza, Wieliczki, Grybowa, Biecza i Gorlic. Zawody sędziował niezawodny p. Adam Waśko / także członek zarządu MZBS/.
Zawody przeszły nasze oczekiwania . W kategorii Petit Prix nasi gorliccy brydżyści pokazali prawdziwą klasę. Mistrzostwo zdobył Oskar Trybus grając w parze z Dominikiem Brożyną z Mielca.
Brązowe medale czyli III miejsce zajęli Bartek i Mateusz. Wspaniały sukces!!!
Nagrody w postaci pucharów, medali i książek oraz część kulinarną /obiad/ ufundowali: Urząd Miasta, Firma „Triomen”, „Hydromed – Stróże”.


A oto wyniki:

Kategoria Petit Prix:
I miejsce:
Dominik Brożyna /Mielec/ - Oskar Trybus / MZS nr 6 Gorlice/
II miejsce:
Michał Kuczkowski / Tarnów/ - Piotr Kruczek / Rzeszów /
III miejsce:
Bartłomiej Warzecha /MZS nr 6 Gorlice/ - Mateusz Myśliwiec /MZS nr 6 Gorlice/

Kategoria Grand Prix:
I miejsce:
Błażej Krawczyk /Tarnów / - Jakub Lenkiewicz /Tarnów /
II miejsce:
Przemek Kurzak /Oświęcim/ - Łukasz Pląder / Skawina/
III miejsce:
Jan Gąsienica – Józkowy /Zakopane/ - Witold Petryszyn /Tarnów/

Kategoria OPEN /XI Otwarty Turniej Brydża Sportowego w „Szóstce na Korczaku”/
I miejsce:
Wiesław Stój /Biecz / - Jan Grygowicz /Biecz /
II miejsce:
Agata Kowal /Kraków/ - Maciej Janeczko / Oświęcim/
III miejsce:
Stanisław Przybylski /Gorlice/ - Jan Gorczyca /Gorlice/

Sławomir Kowalski

Thursday the 13th. . Joomla 3.0 Template.