polskaPrzez cały rok szkolny dwie grupy pod okiem pani Karoliny Urbanowskiej oraz Natalii Załęskiej realizowały program edukacyjny "Piękno Polski - palcem po mapie" autorstwa Magdaleny Korczyńskiej-Kuś z Sosnowca. Miał on na celu wymianę pocztówek pomiędzy przedstawicielami poszczególnych województw. My reprezentowaliśmy godnie Małopolskę. Zbieraliśmy informacje o naszym mieście i regionie. Zwiedziliśmy Gorlice, poszliśmy do Centrum Informacji Turystycznej, by prosić o prospekty, mapki, które moglibyśmy dołączyć do naszych listów. Ponadto załączaliśmy kolorowanki z najważniejszymi miejscami, które warto zobaczyć będąc w Gorlicach.

brunoOto Miś Bruno, który pomagał dzieciom z grupy pani Karoliny Urbanowskiej odkrywać tajemnice naszego Regionu w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś Regionalista - przedszkolni badacze historii i kultury".
W ramach projektu przedszkolaki zwiedziły różne zakamarki Gorlic - główne ulice, rynek, Ratusz Miejski i inne zabytkowe miejsca. Ponadto wraz z panią Barbarą Morawską odwiedziły Cmentarz Wojskowy upamiętniający ofiary I Wojny Światowej.
Dzieci wraz z wychowawczyniami zwiedziły Muzeum Regionalne w Jaśle poszukując ciekawych informacji o regionie. Stroje ludowe wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie i zachwyt swymi kolorami i bogatym wzornictwem. Sporą niespodzianką była wystawa dawnych zabawek, którymi bawiły się dzieci na tutejszych terenach.

misW tym roku szkolnym kładliśmy na rozwój czytelnictwa i wzbudzanie zainteresowania książką.
Dzięki międzynarodowemu projektowi "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury", który zainicjowała pani Aneta Konfenał, a koordynowała na terenie naszego przedszkola pani Karolina Urbanowska dzieci pokochały misia i książki. Specjalnie z myślą o projekcie zostały zakupione książeczki ze słodką Misią Marysią w roki głównej, które dzieci mogły pożyczyć i zabrać wraz z Misiem-Przedszkolisiem do domu. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Aż 71 dzieci zaprosiło do siebie naszego pluszowego bohatera. Przez cały rok szkolny miś wraz z dzienniczkiem podróżował po domach Przedszkolaków.

20180613 094338W grupie 5-latków ogromnym zainteresowaniem w tym roku szkolnym cieszyły się zajęcia z cyklu "Klub Małego Odkrywcy", który inspirował młode pokolenie do poszerzania wiedzy poprzez obserwacje, samodzielne eksperymentowanie i zabawy badawcze. Dzieci założyły hodowle dżdżownic chcąc zgłębić tajemnice podziemnego świata. Same sadziły roślinki w doniczkach, w szklarni, ale i w woreczkach strunowych na oknie. Ponadto spróbowały swoich sił w dziedzinie paleontologii i stały się ekspertami w wulkanologii. Był to wspaniale i twórczo spędzony czas w przedszkolnych murach. Zapewne działalność małych odkrywców będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.
Karolina Urbanowska

lasuchowoW dniu 29. 06. 2018 r. zakończył się ogólnopolski projekt edukacyjny „Łasuchowo, ale zdrowo” zainicjowanego przez Przedszkole nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu. Dzieci z grupy Pani Karoliny Urbanowskiej miały okazję brać udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez mamę Milenki, panią Agnieszkę Żegleń-Leśniowską. Relacja znajduje się pod adresem:
http://www.mzs6gorlice.pl/aktualnosci-przedszkola/1586-warsztaty-kulinarne.html

1Nasze przedszkole jak co roku udzielało się w wielu akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy grosiki dla potrzebujących dzieci, karmę dla zwierząt. Nowością było zbieranie znaczków pocztowych oraz starych telefonów komórkowych. Wszystkie grupy chętnie włączyły się w teg2o typu działanie na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Akcje "Każdy znaczek wspiera misje" oraz "Komórka na misje" prowadzone były przez Referat Misyjny Księży Werbinistów w Pieniężnie. Środki uzyskane ze sprzedaży znaczków i telefonów wesprą ich działalność w szerokim świecie.
Jesteśmy dumni, że nasze Przedszkolaki i ich Rodzice otworzyli serca dla osób potrzebujących.
W tym miejscu składamy im ogromne podziękowania!!
Karolina Urbanowska

przyjacielekubusZakończyliśmy realizację programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci za czynny udział w promowaniu ekologicznego życia otrzymały książeczki a przedszkole certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Organizatorem Programu jest firma Tymbark i marka Kubuś.

20180525 092737Ostatnią imprezą przygotowywaną przez przedszkolaków w tym roku szkolnym, było „Święto Rodziny”- Dzień Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała program artystyczny, podczas którego przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Odbyły się również zajęcia sportowe pod hasłem „Aerobic z Mamą” „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić rodzice z dziećmi tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Agnieszka Gucwa

20171117 095159 Burst01Grupa V pod opieką wychowawczyni, pani Joanny Korzeń w roku szkolnym 2017-2018 brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “ Pocztówka z przedszkola”.
Głównym celem projektu była wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami na terenie całej Polski. Ideą wiodącą projektu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Dzięki uczestniczeniu w projekcie dzieci poznały najdalsze zakątki Polski, wzbogaciły wiedzę na temat swojego kraju, poznały nowe miejsca, a także nawiązały kontakt z rówieśnikami z całego kraju.
Joanna Korzeń.

info2

 

22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.30 rozpocznie się uroczysta akademia na  zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I - III Szkoły Podstawowej. Po akademii spotkanie z wychowawcami w klasach.

info221 czerwca 2018 r. o godzinie 13.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum .

22 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VII Szkoły Podstawowej i klas II Gimnazjum.

2 liga strzeleckaOd 1 września 2017r. do 31 maja 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana II Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy czlonkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK - łącznie 27 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

festyn 2018Z inicjatywy nauczycieli i rodziców MZS nr 6 w Gorlicach niedziela na Korczaku  obfitowała we wspaniałe wypieki, smakołyki z grilla, pierogi ruskie, strogonowa, naleśniki, występy wokalne i taneczne uczniów i uczennic, profesjonalny pokaz tańca towarzyskiego, bezpłatne sprawdzenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi oraz liczne sportowe konkursy. A do tego doszły pokazy Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa medycznego, fitness i wiele innych. Po prostu wspaniałe spędzenie niedzielnego wczesnego popołudnia w rodzinnej atmosferze. Nagrody dla najbardziej usportowionych rodzin wręczał Burmistrz Gorlic p. Rafał Kukla. Imprezę wspomogli liczni sponsorzy:
Urząd Miasta Gorlice, Zarząd Osiedla na Korczaku, Spółdzielnia Mieszkaniowa na Korczaku, Firma „Forest”, „Minix”, Firma Państwa Kosińskich, Apteka Społeczna, Apteka Państwa Hussein, Sklep „She Boutiqe”, Siłownia „Olimp”, Firma Państwa Dzwończyk, Fryzjer „Gooldwell”, Państwo Andrzej i Barbara Szurkowie, Uzdrowisko Wysowianka „Wysowa”, TR- Ubezpieczenia P. T.

...

policjaJuż 17 czerwca w najbliższą niedzielę na terenie naszej szkoły organizowany będzie piknik rodzinny! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas trwania pikniku odbędzie się sprzedaż losów - KAŻDY LOS WYGRYWA! W programie super rodzinne konkurencje oraz wiele innych atrakcji m.in. pokazy tańca, sportów walki, Straży Pożarnej, Policji, Ratownictwa Medycznego, fitness, bezpłatne pomiary ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Dla najmłodszych malowanie buziek, dmuchane zamki i wiele innych. Na zdjęciach prezentujemy cześć fantów możliwych do wylosowania:

bardejovPierwsza zagraniczna wycieczka na koniec pierwszego etapu edukacyjnego jest tradycją naszej szkoły już od kilkunastu lat. Celem podróży jest Słowacja - tu nam najbliżej. W tym roku szkolnym klasy 3 a, b, c odwiedziły Bardejov i Kupele Bardiowskie 15. czerwca. Bardejovskie kamieniczki, rynek, mury obronne, bazylika sw. Idziego i centrum miasta objęte patronatem UNESCO, robią wrażenie na wszystkich zwiedzających.

P1050298To była prawdziwa przygoda. Wycieczka 9-latków z noclegiem. I jacy teraz wszyscy jesteśmy dumni z samodzielności uczestników!!! Ale najpierw bylo Krosno- miasto szkła, to pierwszy punkt wycieczki. Tak więc warsztaty malowania na szkle w Centrum Dziedzictwa Sztuki. Fascynujące zjawiska wykorzystania szkła w fizyce, sztuce uzytkowej, pokaz wytwarzania szkła, własnoręczne wybijanie medali, film o historii szkła i jego produkcji w Krośnie. Kilka zaskoczeń i zachwytów, że ze szkła można robić takie "cudeńka"- ta reagowali wszyscy bez względu na wiek.

plakat pinknik 2018 min

interpunkcja 2W roku szkolnym 2018/2019zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się na podstawie „ Regulaminu Rekrutacji do Świetlicy Szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej”. Prosimy zainteresowanych Rodziców o zapoznanie się z w/w dokumentem dostępnym na stronie internetowej szkoły www.mzs6gorlice.pl w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

Karty zgłoszenia są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy.


Termin zapisów od 4 czerwca 2018 r. do 11 czerwca 2018r.

(karta zgłoszenia wraz z z załącznikami wymienionymi w Regulaminie rekrutacji muszą zostać dostarczone w w/w terminie).

20180607 093831Dnia 7 czerwca 2018r na hali OSiR-u w Gorlicach uczniowie klas I –III brali udział w Miejskim Turnieju Gier i Zabaw ,,Mały Mistrz’’. Po zaciętej walce mali sportowcy z naszej szkoły zdobyli II miejsce. Kibicom dziękujemy za kulturalny doping.
Małgorzata Szurek

mdk mzs 2018W dniu 7.06 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Z uwagi na wysoki poziom prac jury przyznało wiele nagród równorzędnych. w kategorii szkół podstawowych nagrodę zdobył Franciszek Kapłon, a w kategorii gimnazjów nagrody otrzymały Martyna Woźniak i Wiktoria Kosińska. Serdecznie gratulujemy!

DSCF9290Klasa druga SP 6 czerwca odbyła wycieczkę do Jasła. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Lizaka, poznaliśmy proces produkcji słodyczy i wykonaliśmy z przygotowanej masy cukierniczej pyszne lizaki. Następnie udaliśmy się do I Liceum. Tam przywitał nas p. Praisner, który pokazał nam obserwatorium astronomiczne. Opowiedział o urządzeniach i pracy ludzi obserwujących ciała niebieskie. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Mal Galeria. Tam dowiedzieliśmy się o pracy artystów-plastyków i wykonaliśmy samodzielnie dzbanki na kole garncarskim. Lepiliśmy z gliny różne postacie. Wycieczka była ciekawa, bogata w wiele nowych wiadomości.
Agata Przybycień

6 czerwca 2018 roku uczniowie klas młodszych:  IIIb - Magdalena Myśliwiec, Weronika Gugulska, Anna Kukla, Iga Kusiak, Karolina, Korzeń, Maria Gawior, IIIc – Zuzanna Malinowska, Iga Nowak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski, Jakub Kuzak wytańczyli II i III miejsce w V Wojewódzkim Festiwalu Tańca ,,Roztańczona Szkoła”  w Bieczu. Zaprezentowali taniec nowoczesny ,,Ego” i ,,Cha-chę”. Za piękny pokaz tańca grupa Ergo i grupa Perełek otrzymała statuetki, dyplomy oraz pamiątkowe medale.
Ewa Szura

20180606 095813Dnia 6 czerwca 2018r. w hali sportowej w Bieczu odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła” organizowany przez Akademię Tańca „Impuls” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy.  W wydarzeniu uczestniczyło 515 tancerek i tancerzy w różnym wieku począwszy od 4 roku życia.

20180605 1225355 czerwca dziewięciu uczniów klas trzecich szkoły podstawowej wzięło udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gorlicach ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” – ,,Zasłużeni gorliczanie i ludzie związani z naszym miastem”. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o takich postaciach jak: ks. Bronisław Świeykowski, Wojciech Biechoński, Ignacy Łukasiewicz, Jerzy Hoffman, Dariusz Bohatkiewicz i Stanisław Hubner. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w konkursie wzięło udział 32 uczniów z czterech gorlickich szkół.

maku 2018Wakacje blisko i rozstrzygnięcie konkursu pomiędzy szkołami o ilość zebranej makulatury także! Wszyscy w szkole – uczniowie, nauczyciele, rodzice przejrzeli uważnie wszystkie swoje kąty i to co miało trafić papierowego na śmietnik wylądowało szczęśliwie na szkolną wagę – odważającą / miejmy nadzieję…!/ nasze szkolne zwycięstwo w tym jakże szlachetnym konkursie ekologicznym. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Osiedla Korczak oraz wszystkim, którzy systematycznie dostarczali nam makulaturę. Bez względu na wynik konkursu- nasza szkolna społeczność nadal będzie gromadziła makulaturę. Robimy to w końcu dla naszej pięknej przyrody bez której nie istnielibyśmy w sensie biologicznym.

20180604 100550W dniu 4 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk ,,Latający Kapelusz" z Wieliczki, który przedstawił sztukę pt. „Przygody Robinsona Crusoe”.
Po obejrzeniu sztuki dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez aktorów. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazały się wielkie dmuchane bańki , które dzieci mogły oglądać i puszczać w ogrodzie przedszkolnym.
Agnieszka Gucwa

20180601 104810W dniach 26.05-01.06.2018r w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy szereg atrakcji sportowych w ramach XXIV Turnieju Sportowego Miast i Gmin oraz X Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem tych działań jest miedzy innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Przez kilka ostatnich dni nasze przedszkolaki, poznały różne formy aktywności ruchowej. Ćwiczyły aerobic, rywalizowały w grach i zabawach sportowych, brały udział w turniejach sportowych „Mały mistrz” oraz „III Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków”, bawiły się wykorzystując chusty animacyjne Klanza.

DSCF919830 maja w naszej szkole z okazji dnia dziecka odbył się Dzień Piżamy. Największą frekwencję zaobserwować można było w klasach najmłodszych. Niektórzy uczniowe przynieśli z domu poduszki, pluszaki a nawet koce. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Kacper Rak

DSCF916430 maja uczniowie klas młodszych brali udział w zawodach sportowych. W wielu konkurencjach dzielnie rywalizowali, wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną. Była to świetna zabawa i próba własnych sił. Wszyscy wszystkich nagrodzili wesołymi okrzykami. Wychowawcy złożyli uczniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Dzieci otrzymały ciekawą książeczkę „Przygoda z wróżką Florą” autorstwa Aleksandry Przybyłowicz zachęcającą dzieci do wspólnego dbania o czyste powietrze w Gorlicach.
Agata Przybycień

P1060046Przedszkolaki z grupy I i VI wzięły udział w konkursie X edycji kampanii No Promil- No Problem, wykonując pracę plastyczno - przestrzenną, zajmując drugie miejsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas III Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Dyplomy i nagrody wręczył laureatom honorowy gość naszej imprezy pan burmistrz Gorlic Rafał Kukla. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Gorlic oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Solny Gwarek". Gratulujemy zajęcia II miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Gucwa

P1060052W dniu 30.05 odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, której organizatorem po raz trzeci było Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach.
W tej sportowej imprezie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4, Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz gospodarze imprezy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8.

plywam 2018W dniach od 20.03 do 29.05.2018 dzieci z klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej MZS nr 6 w Gorlicach uczestniczyły w zajęciach nauki pływania w ramach programu "Umiem pływać". Zajęcia odbywały się w dwóch grupach po 12 osób (wtorki i środy), w cyklu 10 wejść po 2 godziny lekcyjne. Nauka pływania pn."Gorlickie Pływanie"prowadzona była na obiekcie krytej pływalni "Fala" w Gorlicach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i brały udział w różnych próbach sprawnościowych. Młodym adeptom pływania życzymy bezpiecznych kąpieli i miłych wakacji !!!

33833362 2081755665428594 3263709089468776448 n28 maja najmłodsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce przyrodniczej do zagrody edukacyjnej “Skrawek nieba “ w Łosiu. Maluchy w czasie zajęć na łące poznały mieszkańców lasu i łąki, obserwowały przez lupy owady i kwiaty, zbierały do koszyczków najpiękniejsze okazy. Dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w lesie, co robić kiedy się zgubimy. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia proziaków. Wszystkim bardzo smakowały. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.
Joanna Korzeń

P1050926W dniu 28 maja na hali OSIR w Gorlicach odbył się turniej gier i zabaw „Mały Mistrz”. Wzięło w nim udział 5 drużyn z gorlickich przedszkoli a wśród nich nasze przedszkolaki. Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach sportowych : bieg na czas, rzuty woreczkiem do obręczy, sztafeta sadzenie ziemniaków, sztafeta z przekładaniem szarfy, skoki z miejsca dodawane, rzuty woreczkiem na matę. Nasze dzielne przedszkolaki najszybciej i najdokładniej wykonały wszystkie sportowe zadania uzyskując w ogólnej klasyfikacji 40 punktów ,tym samym zdobywając pierwsze miejsce oraz tytuł „ Małego Mistrza” gier i zabaw. Każdy uczestnik otrzymał piękny złoty medal a drużyna puchar.

zaw skiwa min 2018W dniu 26 maja zakończyła się Liga Pływacka Grand Prix Gorlic 2017 /2018.Trójka naszych uczniów stanęła na podium.
II miejsce Konrad Łaś
III miejsce Szymon Krawczyk
III miejsce Zuzanna Cisowska
Gratulacje!!!

wystawa bwa 2018Klasy 6a, 3a gim. i 3b gim. 23 i 25 maja obejrzały ciekawe wystawy w Dworze Gładyszów i Karwacjanów.  Była to grafika gorliczanina Bogdana Klimczyka i malarstwo Marianny Beleć Kuskowskiej i Stanisława Kuskowskiego. Dodatkowo klasa 6a obejrzała wystawę fotografii Waldemara Dobrowolskiego „Galicyjskie Cmentarze. Spojrzenie po 100 latach.”

„Najbardziej podobał mi się obraz namalowany przez pana Stanisława Kuskowskiego pt. „Powidoki nadziei”. To, co było na nim przedstawione przypominało mi pędzel zamoczony w czerwonym atramencie, chociaż mógł być to też nóż wbity w  serce. Miał mroczny charakter.” (Alicja 6a)

„Wystawa obrazów Stanisława Kuskowskiego i Marianny Beleć Kuskowskiej zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pobudza wyobraźnię, można je interpretować w różny sposób, każdy inaczej. (Ola Sz. 3a gim.).

Największe wrażenie wywarł na mnie obraz Stanisława Kuskowskiego „A ja siedzę na krawędzi”. Wprowadzała nastrój niepokoju i ciekawości. Ważna jest tam gra światła. Można znaleźć tam postać siedzącą

...

religia maj 201825 maja 2018r. w domu rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie odbył się finał Biblijnego Konkursu z Ewangelii św. Mateusza dla klas V – VII SP. W całym konkursie wzięło udział 1630 uczniów z diecezji, a w finale 73 osoby. Znalazła się w nim również uczennica kl. Vb z naszej szkoły, Kamila Przybyłowicz, której gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i wytrwałości. Życzymy takiego zaangażowania i dobrych owoców w kolejnych konkursach.

konk pol obrzu 2018XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echo Poetico”, który odbył się 24 maja br. w Miasteczku Galicyjskim koło Nowego Sącza po raz kolejny wyłonił najlepszych recytatorów województwa małopolskiego. Wśród wyróżnionych na tej niezwykłej poetyckiej gali znalazł się uczeń kl. IVb naszej szkoły - Nikodem Cisowski, który zaprezentował wiersz H. Januszewskiej pt: „Dal” oraz fragment prozy z książki pt: „Dwa serca anioła”. Serdecznie gratulujemy znakomitego występu oraz pięknego wyróżnienia, a w następnych latach życzymy kolejnych sukcesów.

20180521 130655W dniach 21,22 i 24 maja przedszkolaki z grupy I,II, IV i VI uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Tam dowiedziały się,  jak wytwarzane są lizaki i na jakich robi się to urządzeniach. Miały możliwość powąchać przeróżnych aromatów, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Następnie każde dziecko wykonało samodzielnie własnego lizaka.

Wycieczki20180523 102008 do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku  w maju korzystając z zaproszenia ,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 23 maja dzieci z grupy I i II wzięły udział w wycieczce do straży pożarnej w Gorlicach. Wycieczka okazała się dla nas wszystkich bardzo interesująca.

20180523 08452823 maja klasa 3b wyjechała na wycieczkę do Jasła. Na początku uczniowie odwiedzili  MalGalerię prowadzoną przez małżeństwo Małgorzatę i Bogdana Samborskich. Dzieci miały okazję oglądania dzieł malarstwa i ceramiki właścicieli galerii oraz innych zaprzyjaźnionych artystów. W miłej atmosferze uczestniczyły w warsztatach . Przy pomocy pana Bogdana na kole garncarskim tworzyły własną miseczkę a pod okiem pani  Małgosi  lepiły w glinie według własnych pomysłów. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Lizaka ,,Liwocz”. Uczniowie poznali  historię powstawania lizaka i ich proces produkcyjny. Wykonały samodzielnie lizak według własnego projektu. Po otrzymaniu dyplomów za udział w warsztatach i zakupach w firmowym sklepie pełni wrażeń i doświadczeń wrócili do Gorlic.

chmura 2018W minioną sobotę 19.05.2018 w Nowym Sączu odbył się siatkarski finał wojewódzki rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek chłopców. Najmłodsi siatkarze z klasy III i IV Szkoły Podstawowej wywalczyli pierwsze miejsce i uzyskali tytuł Mistrza województwa w tej kategorii. Ta wygraną zapewnili sobie awans do Finału Ogólnopolskiego w minisiatkówce KINDER + SPORT, który odbędzie się w dniach 5-8.07.2018 w Zabrzu. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień, Leon Kozień.

MEDALZapraszamy wszystkich uczniów klas 4 -7  szkoły podstawowej i II i III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najwszechstronniejszego sportowca Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach.

Szczegóły poniżej w regulaminie.

zsp luzna 201818 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łużnej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród V edycji przesięwzięcia "Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości", do której przystapiło 770 uczniów z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, nowotarskiego i jasielskiego. Uczennica Paulina Tokarz została wyróżniona przez komisję konkursową a uczeń Kacper Rak otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Fundację Pro Regionis za złożone zdjęcia dotyczące fotograficznej ilustracji wiersza Tadeusza Różewicza. Gratulujemy

hiszp 201818.05.2018r. o godzinie 14.00 wyjechaliśmy spod naszej szkoły w kierunku miasta Blanes w Hiszpanii. Czekała nas długa - kilkunastogodzinna podróż autobusem, jednak każdy z nas niesamowicie cieszył sie na tą jazdę.  W sobotę wieczorem przyjechaliśmy do Avignon, gdzie spotkaliśmy sie z naszą przewodniczką i rezydentką - Panią Dorotą. Tamtą noc spędziliśmy w hotelu F1, który swoim wystrojem i unowocześnieniem bardzo przypadł nam do gustu. Następnego dnia rano po zjedzeniu francuskiego śniadania udaliśmy się na zwiedzanie miasta papieży.

20180517 101924Dnia 17 maja przedszkolaki z wszystkich grup po raz czwarty wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

DSCF9109„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek…”. Klasa II postanowiła sprawdzić to co dowiedział się Koziołek Matołek, więc wyruszyła 15 maja do Pacanowa. W drodze, w Szczucinie odwiedziliśmy ciekawe muzeum. Obejrzeliśmy tam mnóstwo zabytkowych pojazdów związanych z pracami przy budowie dróg, pojazdy poruszające się dawniej po ulicach oraz makiety mostów. Poznaliśmy historię budowy dróg. W Pacanowie przywitał nas Koziołek Matołek i wprowadził w krainę baśni. Wędrując po pięknych komnatach staliśmy się bohaterami bajek. Na koniec przygody obejrzeliśmy spektakl w Małym Teatrze.

bieszczady 2018W dniu 14 maja uczniowie klas 4a i 4c, pod opieką wychowawców pani Sylwii Zimowskiej i Elżbiety Zagórskiej, wzięło udział w wycieczce w Bieszczady. Dzień ten był bogaty w różnorodne atrakcje. Spacerowaliśmy po koronie zapory wodnej w Myczkowcach oraz w Solinie, odbyliśmy przejażdżkę drezynami rowerowymi, a także rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Dodatkowo, pod okiem bardzo sympatycznego przewodnika, zwiedziliśmy ogród biblijny w Myczkowcach a następnie pospacerowaliśmy do górskiego rezerwatu na wzgórzu Koziniec gdzie znajduję się piękny punkt widokowy na całą okolicę. Udaliśmy się również do Cudownego Źródełka w Zwierzyńcu - dawnego miejsca kultu grekokatolików z piękną kaplicą fatimską.

info311 maja uczniowie klasy 3a gimnazjum obejrzeli dwie wystawy w Galerii Sztuki Dwory Gładyszów i Karwacjanów w Gorlicach. Pierwsza z nich dotyczyła postaci historycznych związanych z I wojną światową.

„Mogliśmy odkryć bardzo ciekawe fakty z życia tych postaci. Na przykład Józef Piłsudski studiował medycynę, a Franciszek Józef miał mnóstwo tytułów szlacheckich, o których mało kto wiedział” (Karolina F.)

Druga wystawa to rzeźby i obrazy Romana Pietrzaka, sztuka ta jest tajemnicą i twórczym odkryciem.

„Były to bardzo dziwne i nieoczywiste konstrukcje. Moją uwagę najbardziej przyciągnęła rzeźba „Banan w klatce”. Przedstawiała złotego banana zamkniętego w klatce z gwoździ.” (Zuzanna)

pogrzeb 2018W dniu 9 maja zmarła niespodziewanie p. Verebelyine Toth Mariann – wieloletnia kierowniczka internatu w zaprzyjaźnionej z nami szkole w Nyirscholos na Węgrzech. Dzięki jej zaangażowaniu współpraca naszej szkoły z przyjaciółmi z Węgier utrzymuje się od 1992 roku. Pani Kierownik oprócz corocznej współpracy, gościła także nasze grupy taneczne na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży Suliexpoo w Nyiregyhaza. Zdobywaliśmy tam puchary i wyróżnienia. Była koordynatorem licznych projektów unijnych dotyczących wymiany młodzieży i kadry nauczycielskiej pomiędzy Węgrami a Polską. Prawie corocznie odwiedzała z uczniami Gorlice podziwiając piękno miasta i okolic. 

DSCF9001W dniu 9 maja klasy Ia i Ib zwiedzały Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzieci obejrzały ekspozycje skansenu, na które składają się: chałupy, obory, stodoły, kuźnia, olejarnia, wiatrak, piec garncarski, narzędzia codziennego użytku, narzędzia rolnicze. Wszystkie eksponaty reprezentują typową dla Pogórza Gorlickiego architekturę wiejską oraz kulturę ludową regionu. Uczniowie wzięli również udział w Eko-warsztatach „Zrób coś z niczego” i samodzielnie wykonali zabawki z krawatów.
Agata Zębala

czworboj 2018W dniu 8.05 2018 na gorlickim stadionie odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Zawodniczki  rywalizowały w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600m.  Nasza drużyna dziewcząt w składzie:Diana Kołodziejczyk, Nikola Hajduk, Weronika Siwiak, Wiktoria Jurczak, Oliwia Pyka i Martyna Setlak była najlepsza w mieście i zajęła I miejsce. Gratulujemy!

domowi detektywi 2018Program realizowany został w klasie 4a Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Sylwii Zimowskiej. Zajęcia odbywały się na godzinach wychowawczych. Uczniowie wybrali z pośród siebie liderów i podzielili się na grupy. Przed rozpoczęciem realizacji programu odbyło się zebranie, na którym rodzice zostali zapoznani z planowanym przebiegiem, formą i oczekiwanymi efektami programu. Wyrazili oni zgodę na udział dzieci w programie.
Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy  chętnie pracowali z przygotowanymi materiałami, ale też tworzyli własne. Ważna była integracja zespołu klasowego, wspólna praca, odpowiedzialność za przygotowywane zadania. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z rodzicami, czego efektem były systematycznie wypełniane tygodniowe ,,Karty wyników Domowych Detektywów”.

1 maja 2018Majowe dni to coroczne, ogólnopaństwowe ważne święto związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. I tradycyjnie w piątek poprzedzający to święto odbyła się szkolna, uroczysta akademia.
Szkolny Poczet Sztandarowy pod opieką p. Agaty Zębali oraz grupa uczniów z p. Bożeną Skałbą wzięli udział w niedzielne przedpołudnie 29 kwietnia 2018 roku w 103 Rocznicę Bitwy pod Gorlicami na gorlickim cmentarzu nr 91 w modlitwie ekumenicznej w intencji poległych w niej żołnierzy. W uroczystości tradycyjnie udział wzięli przedstawiciele władz różnego szczebla, delegacje i poczty sztandarowe wojskowe oraz cywilne, a także spora grupa mieszkańców Gorlic.

warszawa 2018W dniach 25.04 – 27.04 2018 klasa IIIA i IIA gimnazjum pod opieką wychowawców: Krystyny Zawadzkiej i Małgorzaty Kędzior oraz pani pedagog Renaty Tatko uczestniczyły w 3 dniowej wycieczce do Warszawy, której celem było poznanie historii i najciekawszych obiektów stolicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z platformy widowiskowej oglądaliśmy panoramę miasta. Następnie z panem przewodnikiem odbyliśmy spacer Traktem Królewskim oglądając Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego żołnierza.

20180419 094329Tradycją naszego przedszkole od kilku lat jest wizyta na lekcjach klasy pierwszej szkoły podstawowej. Celem naszej wizyty jest bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych w klasie 1a i 1b.

20180427 105957Wszyscy wiemy, jak wiele energii i wyobraźni drzemie w małych dzieciach. Aby pomóc im poznawać świat poprzez miłą zabawę w dniu 27 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedszkolnym przeglądzie tańców Roztańczone Przedszkolaki. Każda grupa przygotowała piękne tańce, które z dumą prezentowały swoim kolegom oraz paniom.

P427005427 kwietnia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczyste akademie poświęcone temu wspaniałemu dla naszego narodu wydarzeniu. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją dającą naszej Ojczyźnie szansę na wyjście z kryzysu politycznego, gospodarczego i moralnego. W naszej szkole corocznie uroczyście przypominamy tamte wydarzenia. W akademiach wzięli udział uczniowie klas: V b, VI b, VII b oraz II A gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowak i pani Małgorzaty Świerz. Oprawę muzyczną opracowała pani Dorota Przyrowska, dekorację sceny pani Anna Dudek, a nad całością techniczną czuwał pan Andrzej Jamer.
Małgorzata Świerz

20180426 09100326 kwietnia w ramach XVII Małopolskich Dni Książki ,,Książka i Róża” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Czytelni Dzieci i Młodzieży uczniowie klasy III b SP uczestniczyli w warsztatach artystycznych metodą decoupage "Zakładka z różą". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przy instruktażu pani Anny Nigborowicz i Małgorzaty Kliś wykonały oryginalną zakładkę nowo poznaną techniką. Motywem przewodnim była róża. Na koniec uczniowie zostali obdarowani słodyczami.
Wiesława Ptaszek

deby 2018W środę 25 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły(Bartek Mrozek, Maciej Gorzkowicz, Kuba Rolak, Basia Zagórska z klasy 7a) z okazji Dnia Ziemi wzięli udział akcji sadzenia dębów papieskich
w parku miejskim w Gorlicach. Akcja ta była zorganizowana przez Urząd Miejski w Gorlicach. Dęby papieskie były darem Miasta Wadowic dla Gorlic.

DSCF9009Klasa Ic i IIa 24 kwietnia wybrały się do Szymbarku. Zwiedziły Skansen, poznały życie i pracę ludzi z przełomu XIII i IX wieku. Obejrzały ekspozycję figuralną ,,Sztab Operacji Gorlickiej-1915’’. Brały udział w warsztatach,, Bądź eko-zrób coś z niczego”. Spacer wśród starych budowli to przeniesienie się w dawną rzeczywistość. Czas zajęć warsztatowych to radość z tworzenia i wesoła zabawa.
Agata Przybycień

wycieczka 6a 201823 i 24 kwietnia klasa 6a wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Tokarz i panią Pauliną Filar przeżyła niesamowitą przygodę – dwudniową wycieczkę w okolice Sandomierza. Było niesamowicie! Najpierw był Baranów Sandomierski i tam zwiedzanie Zamku – dawnej siedziby Leszczyńskich zwanej też Małym Wawelem. Następnie pojechaliśmy do Sandomierza a tam - podziemna trasa, Brama Opatowska, Rynek z ratuszem –  widzieliśmy miejsca, gdzie kręcą „Ojca Mateusza”. Mogliśmy też dotknąć kamienia optymizmu i przejść Wąwozem Królowej Jadwigi. To tylko niektóre z atrakcji.

zim rajd 201824 kwietnia wybraliśmy się na rajd ścieżką przyrodniczą "Folusz" zlokalizowaną w najbardziej na północ wysuniętej części Magurskiego Parku Narodowego. Trasa poprowadziła nas do pięknego wodospadu Magurskiego i do Diablego Kamienia, gdzie podczas odpoczynku poznaliśmy legendę związaną z jego powstaniem. W drodze na plac, gdzie rozpaliliśmy ognisko i uczestniczyliśmy w grach integracyjnych, kilkukrotnie spotkaliśmy salamandrę plamistą. Dla większości z nas był to bardzo zaskakujący widok! To był bardzo aktywny i udany dzień.

konk hist 201824 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Gorlicach odbyła się kolejna edycja historycznego konkursu dla gimnazjalistów  „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”.  Głównym pomysłodawcą i zarazem corocznym przewodniczącym Komisji Konkursowej był dyrektor MZS nr 3 p. Krzysztof Michalik. W tym wojewódzkim etapie zgromadziło się 23 finalistów, ale tylko czworo z nich zostało laureatami. Uzyskali wynik powyżej 75% punktów. I znowu najlepszym finalistą okazał się nasz uczeń-   Kacper Rak – uczeń kl. II a gimnazjum. Zdobył największą ilość punktów spośród startujących  „zawodników”. Laureatką  tego bardzo trudnego konkursu okazała się też Oliwia Tarsa  z klasy IIIb gimnazjum. Uczniów przygotowała do konkursu p. Bożena Skałba – nauczycielka historii. Cóż więcej napisać? Po prostu brawo, brawo ,brawo!!!!!!

31302021 1745372382207074 4880938329962446848 nDnia 24 kwietnia grupy młodszych przedszkolaków wzięły udział w niecodziennej wystawie. Dzieci miały niebywałą okazję obejrzenia bardzo ciekawej części kolekcji ze zbiorów entomologa - pana Romana Zamorskiego z Gorlic. Jego hobby i fascynacją od lat są motyle. Zaproszony gość współpracuje z zakładem Zoologii w Krakowie oraz dyrekcją Pienińskiego Parku Narodowego. Piękne okazy motyli i chrabąszczy, które dominowały w kolekcji – pochodzą z wielu regionów świata, m.in. z amazońskiej dżungli, Madagaskaru Papui –Nowej Gwinei. Dzieci z zainteresowaniem słuchały krótkiej prelekcji o owadach, a później z bliska oglądały i zachwycały się różnorodnością barw wyeksponowanych okazów. Panu Romanowi dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody.
Agnieszka Gucwa

P1040710W Bieczu czujemy się tak, jakby czas się zatrzymał. Ten spokojny średniowieczny gród robi wrażenie, jakbyśmy stąpali po kartach historii. Wędrujemy wzdłuż średniowiecznych murów, zaglądamy do baszt, w turmie miejskiej spotykamy się z katem. Z wieży ratuszowej patrzymy w dal, aż po daleki horyzont. W muzeach poznajemy życie ludzi sprzed pół tysiąca lat. Przenosimy się do kuchni aptekarza, do warsztatów ludzi, których zawody już wyginęły.

20180423 10185723 kwietnia przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej , aby świętować „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona. Każda grupa zaśpiewała ekologiczną piosenkę oraz wykrzyczała ekologiczne  hasło . Następnie dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie:

20180420 10561319 kwietnia  przedszkolaki z grupy sześciolatków i pięciolatków udały się na koncert do Szkoły Muzycznej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet, perkusje, akordeon.

egzaminy 2018Dla 45 uczniów gimnazjum przyszły dni próby.  Od środy do piątku będą rozwiązywać zadania, testy z historii, WOS, języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i w ostatni dzień z języków obcych.  Właśnie rozpoczęła się część  z historii i WOS. Egzaminy są ważne. Przyniosą punkty brane pod uwagę przez Komisje Rekrutacyjne w szkołach ponadpodstawowych. Jest więc o co walczyć…. Życzymy połamania pióra.

misiolanki

 W ubiegłym tygodniu zawitał do nas nietypowy gość. Mały pluszowy miś Noti Łanek. Jego odwiedziny odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Podróże MISIOłanków". Ta czteroosobowa rodzinka podróżuje po całej Polsce odwiedza przedszkola, ucząc jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Nasz miś to specjalista w dziedzinie ekologii. Jest miłośnikiem przyrody i podróżnikiem. Po wizycie misiu zabierze prace plastyczne przedszkolaków na temat "Pocztówka z Twojej miejscowości" i zostaną one wystawione na fanpage Organizatora. Dokładna data i czas trwania konkursu zostanie podana na naszej stronie internetowej w czasie wyznaczonym przez NotiNote Sp.zo.o.

IMG 409211 kwietnia 2018 r. klasa 3c odwiedziła zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego Vortumnus w Skołyszynie. Na wstępie zostaliśmy bardzo miło przywitani i poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa jakie stosuje się na co dzień w zakładzie. Tak przygotowani wyruszyliśmy do hali produkcyjnej gdzie z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy proces wyrobu półproduktów przeznaczonych do przemysłu cukierniczego. Dużą frajdę sprawiła uczniom wizyta w magazynach, gdzie mogli obserwować pracę magazynierów i sporo dowiedzieć się na temat czynności jakie wykonują.

info210 kwietnia 2018r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VII szkoła podstawowa, II-III gimnazjum].

DSCN117310 kwietnia 2018 r. zespoły tańca nowoczesnego "Iskierki" i "Perełki” wystąpiły na scenie Domu Nauczyciela w kolejnej edycji XIV Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych "Radość Dzieciom". Przedstawiciele klas młodszych: kl. III b: Iga Kusiak, Karolina Korzeń, Weronika Gugulska, Kaja Bilwin, Anna Kukla, Magdalena Mysliwiec, Maria Gawior i kl.III c: Iga Nowak, Jakub Kuzak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski, Amelia Gorzkowicz, Zuzanna Malinowska, Ksawery Deda, zaprezentowali: cha-chę oraz "szufla-dance” z elementami akrobatyki.

P1040659Jak dbać o zdrowie? Co robić? Czego unikać? Co wpływa na zdrowie i kondycję organizmu? O tym klasa 3a wie juz całkiem sporo. Uczniowie korzystali z wielu form ruchu i rekreacji, podjęli próby zmierzenia się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Wiedzą duzo o zdrowym żywieniu. Maja doświadczenie z pieczenia chleba, rogali, bułek, pierników oraz produkcji nabiału. Kontynuacją warsztatów kulinarnych były zajęcia owocowo-warzywnych napojach i słodszych przekąskach.

2E0A5215Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy z wiosną  gra.
Już zima poszła spać za morze,
a w naszych sercach radość gra.


Tymi słowami 26 marca w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Gorlicach rozpoczęło się spotkanie wielkanocne,  przygotowane przez dzieci  z okazji  zbliżających  się Świąt Wielkanocnych.

djo 2018Jak co roku, już ósmy raz z rzędu, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tegoroczna akademia nieco różniła się od poprzednich ponieważ została zorganizowana pod hasłem „6-ka’s Got Talent!!!” a organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele języka angielskiego pod przewodnictwem p. Sylwii Zimowskiej.
Przed członkami jury oraz zgromadzoną publicznością uczniowie pochwalili się swoimi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi oraz lingwistycznymi, gdyż wszystkie piosenki były śpiewane głównie po angielsku, a chłopcy z klas piątych zadebiutowali na scenie piosenką w języku rosyjskim.

DSCN9040W dniach od 21 III do 23 III uczniowie klas Ia, Ib, Ic, IIIb wzięli udział w warsztatach ,,Palm Wielkanocnych”. Pod okiem instruktorów Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i z pomocą rodziców dzieci samodzielnie wykonały palmy wielkanocne, które będą ozdobą domów w okresie świat.
Agata Zębala

20180315 105233W dniu 22 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Łasuchowo, ale zdrowo". Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Leśniowska-Żegleń. Dzięki uprzejmości mamy Milenki dzieci 5-letnie z grupy Karoliny Urbanowskiej zapoznały się z dobrodziejstwami zdrowego łasuchowania.  Pierwszy powstał ziołowy chlebek z białej mąki orkiszowej.

20180322 100848W dniu 22 marca w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Gorlicach w ramach powitania wiosny, odbył  się pod hasłem „Modnie i Wygodnie” wiosenny pokaz mody. W tym  wydarzeniu wzięły udział „Modelki” i „Modele” ze wszystkich grup. Dzieci prezentowały swoje stroje na kwiatowym wybiegu    przy dźwiękach  muzyki. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Wszystkie stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne.

PART 1522042960799W dniu 21 marca najstarsze dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej .
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

921 marca bieżącego roku 5-latki z naszego przedszkola gościły funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gorlicach. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu strażnika miejskiego oraz nauki zasad prawidłowego zachowania się na drodze. Dzieci okazały się znawcami tematu i bezbłędnie odczytały zaprezentowane im znaki drogowe. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego AUTOCHODZIK, gdzie dzieci wcielały się w uczestników ruchu drogowego.

20180307 093730Realizując roczny plan pracy w miesiącu marcu w każdej grupie przedszkolnej zorganizowane zostały dwa ciekawe zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem dzieci.
7 marca bohaterami dnia były owoce egzotyczne – czyli nowe smaki, egzotyczny wygląd i czasem trudne nazwy do powtórzenia. Niektóre owoce dzieci  znały doskonale, inne miały  okazję spróbować po raz pierwszy.

DSCN8970W dniu 20 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 SP. Komisja w składzie pani Lidia Waśkowska i pani Sylwia Zimowska miała przyjemność wysłuchać wielu angielskich piosenek przygotowanych przez uczestników. Piosenki prezentowane przez uczniów były bardzo różnorodne, od klasyki muzyki rozrywkowej, po najnowsze piosenki z tytułowych ścieżek filmów animowanych.

unihokejW dniu 19.03.2018r na hali OSiR w Gorlicach odbyły się Miejskie Zawody w Unihokeju dziewcząt. Nasza reprezentacja gimnazjum zdobyła I miejsce. Skład drużyny :
Julia Chmura
Zuzanna Cisowska
Marcelina Hojdak
Weronika Deć
Izabela Oduncu
Emilia Tomasik
Natalia Jamro
Aleksandra Szary
Maja Trzaskoś
Faustyna Przybylska
Nikola Hajduk
Diana Kołodziejczyk
Martyna Woźniak

20180319 100735W dniu 19 marca przedszkolaki wzięły udział w lekcji edukacyjno-estradowej „Czary- Mary i nie tylko”. Na początku spotkania dzieci oglądnęły pokaz magicznych sztuczek oraz iluzji połączonej z konkursami. Występ iluzjonisty  był bardzo ciekawy i zaczarował nie tylko dzieci ale także wszystkie obecne panie na sali. Niektóre dzieci miały możliwość  przez chwilę poczuć się jak prawdziwy magik. W kolejnej części spotkania uczestnicy oglądali dwa filmy edukacyjne o bezpieczeństwie dzieci i o symbolach narodowych.

brydz marzec 2018Kolejny już VIII Turniej Brydżowy pamięci Bronisława Żura /założyciela i inicjatora turniejów brydżowych w Grybowie / zgromadził pomimo fatalnych warunków drogowych 18 par z Nowego Sącza, Gorlic, Biecza, Wieliczki.

A oto najlepsi:
1 miejsce – para Jacek Zając –Stanisław Waśko z N. Sącza
2 miejsce – Wiesław Stój – Jan Grygowicz z Biecza
3 miejsce – Ryszard Woliński – Józef Tokarz z N. Sącza
W turnieju uczestniczyła nasza szkolna para: Maciek Gorzkowicz i Kuba Rolak z klasy VIIa.

zaw narciarskie 2018W dniu 8.03 w Małastowie odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim - slalom gigant. Nasza reprezentacja w tym roku była wyjątkowo liczna. Łącznie ze szkoły podstawowej i gimnazjum startowało 42 zawodników. Tak liczna grupa świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się w naszej szkole narciarstwo. W kategorii szkół podstawowych wyraźnie zdeklasowaliśmy rywali zajmując I miejsce z dużą przewagą punktową, a w kategorii gimnazjów zajęliśmy II miejsce.

KrecikKrecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie krajem ojczystym, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.

trop wilczy 2018W dniu 4 marca 2018 roku odbyła sie VI edycja Biegu "Tropem Wilczym" - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W tym roku bieg odbył sie w 300 miejcowościach w Polsce i na świecie. Poprzez bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało około 70 000 biegaczy. Bieg po raz drugi odbył się również w Gorlicach. W biegu na 1963 m (odwołanie do roku w którym zginał ostatni Żołnierz Wyklęty - Jozef Franczak ps. Lalek) MZS Nr 6 w Gorlicach reprezntowali Pani Bożena Skałba - nauczyciel historii, Zuzia Cisowska - klasa II a gimnazjum oraz Adaś Cisowski klasa I a. Zuzia zdobyła I miejsce w biegu ma 1963 m w kategorii open, zaś Adaś był najmłodszy uczestnikiem tego pięknego biegu, będącego oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

info7SZANOWNI PAŃSTWO !

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gorlicach ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą o zgłoszenie się sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 marca 2018 r. w godz. od 8:00 do 15:00 celem złożenia zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

WIELKI POST 2018

14 MARZEC – ŚRODA

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas VII SP
oraz II-III Gimnazjum

15 MARZEC - CZWARTEK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12;00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas VII SP
oraz II-III Gimnazjum

16 MARZEC – PIĄTEK

8:30 - Nabożeństwo pokutne
8:45 - Spowiedź dla klas IV-VII oraz Gimnazjum
9:15 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla klas I-VII oraz Gimnazjum


„Wszystko Tobie oddać pragnę
od najmłodszych moich lat”

28277203 1301618779981635 5336928154391705083 nGratulacje dla Paulinki Ignar za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój bohater z dobranocki - Reksio”
W dniu 28 lutego w Prywatnym Bajkowym Przedszkolu w Jaśle odbyło się uroczyste rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój bohater z dobranocki - Reksio”. Wzięło w nim udział dwoje naszych przedszkolaków z grupy starszaków - Paulinka Ignar i Marysia Bazan.

karnawalKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Nasz bal odbył się w dniu 1 lutego.

kolor rozowy 2018Już po raz piąty Dzień Koloru – tym razem 7 lutego dominował Różowy. Niestety, najwidoczniej trudno było zdobyć wszystkim różową garderobę i tylko jedna klasa - klasa 3a szkoły podstawowej wraz z wychowawcą była cała różowa. Cóż, nie zawsze jest łatwo.

A już za miesiąc 13 marca ma królować Kolor Biały...

dyskoteka walentynkowa 20186 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Połączyliśmy ją z podsumowaniem akcji charytatywnej „Pomoc dla Nikoli”. Zaprosiliśmy panią Renatę Basistę – wychowawczynię Nikoli oraz panią Beatę Mielnik pedagoga i koordynatorkę akcji pomocy dla Nikoli w MZS nr 3 i na ich ręce przekazaliśmy 3180 złotych zebrane w naszej szkole. Były to pieniądze zebrane wśród uczniów naszej szkoły, ze sprzedaży domowych wypieków, z licytacji prac plastycznych i datków rodziców. Bardzo cieszymy się z zebranej kwoty i mamy nadzieję, że dzięki tym środkom Nikola wróci szybciej do zdrowia.

20180131 093409Wszystkie dzieci znają bajkę o dziewczynce, którą nazwano Czerwonym Kapturkiem, bo zawsze nosiła czerwoną czapeczkę. Wiedzą, w jakim celu szła do babci i jakie przygody spotkały ją w lesie. Ale ten teatrzyk był wyjątkowy. Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość, ponieważ w role aktorów wcieliły się dzieci z grupy VI.

IMG 39675 lutego królewny, królewicze, czarodziejki, sportowcy, kowboje….. w rytmie poloneza rozpoczęli tegoroczny bal karnawałowy. Wspaniałą muzykę przygotowali starsi koledzy. Wesołe tańce na gazecie, z balonem, z miotłą dodawały animuszu naszym ruchom przy muzyce. Czas płynie szybko, więc błyskawicznie minął nasz bal nad bale. Wrażenia z zabawy, a w ustach smak pyszności przygotowanych przez rodziców pozostaną na długo w pamięci.
Agata Przybycień

cicha noc 20182 lutego 2018 roku klasa 3a gimnazjum obejrzała film Piotra Domalewskiego pt. „Cicha noc”. Film ten na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku zdobył aż siedem nagród, w tym Złote Lwy dla najlepszego filmu. Jest to wzruszający i dający do myślenia obraz, po obejrzeniu którego można postawić pytanie, co w życiu jest najważniejsze. Na pewno nie jest to kino stylu zerowego, a to, że zmusza do myślenia i wywołuje refleksje to same plusy.

zaw strzel 20181 lutego 2018 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się I Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc bez podpórki. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- drużynowo - łączna liczba punktów całej drużyny (3 dziewcząt i 3 chłopców),
- indywidulanie - osobno w kategorii kobiet i mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika.

mecz nikola 20181 lutego 2018 odbył się mecz piłki siatkowej Nauczyciele kontra Uczniowie pod hasłem „Gramy dla Nikoli”. Pierwszy set - niezwykle zacięty - wygrali Uczniowie. W drugim zwyciężyli Nauczyciele. Jednak trzeci set ostatecznie zadecydował o zwycięstwie Uczniów. Wszyscy dostali podziękowania od organizatorów spotkania, a publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

zawody og nikola 20181 lutego 2018 roku odbył się szkolny dzień sportu pod hasłem „Gramy dla Nikoli”. Oprócz meczu siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie miały miejsce indywidualne konkurencje dla wszystkich uczniów szkoły. Uczestnicy mogli zmierzyć się m. in. w rzucaniu piłek do kosza, rzucaniu woreczkami do celu czy odbijaniu piłki sposobem górnym i dolnym. Organizatorami był SU a sędziami w poszczególnych konkurencjach uczniowie z klasy 2a gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale.

20180130 100239W dniu 30.01.2018r. przedszkolaki z grupy VI wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe w Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza w Gorlicach. Przedszkolaki przedstawiły pensjonariuszom historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną przepięknymi kolędami i pastorałkami. Sceny Bożego Narodzenia i kolędy odtwarzane przez dzieci wzruszały i zachwycały.

dz babci

W dniach 23,24,25 i 26 stycznia w każdej grupie, odbyły się uroczystości związane ze świętem Babci i Dziadka.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując programy artystyczny.

dzien otwarty strzel 201829 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów z zaproszonych szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 wraz z panem Arturem Zagórskim oraz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy. W zajęciach uczestniczyli też uczniowie należący do Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w MZS nr 6 w Gorlicach. Pod opieką prowadzącego strzelanie młodzież z zaproszonych szkół mogła poznać obsługę karabinków pneumatycznych, zasady zachowania się na strzelnicy oraz celowania do tarcz strzeleckich. Ogólnie w czasie kilku godzin dnia otwartego odnotowaliśmy 117 osobostartów. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

DSC01498Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas, kiedy dzieci w szczególny sposób okazują dziadkom swoje przywiązanie i uczucia. W tym roku programy artystyczne przedstawiały dzieci 8-letnie, czyli klasy: 2a (25.01.) i klasa 3a (24.01.) Piosenki, wiersze, inscenizacje i gra na instrumentach składały sie na część artystyczną, potem obdarowanie gości upominkami i na koniec wspólny poczęstunek.

album 3a

licytacja 201825 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole licytacja prac plastycznych na rzecz chorej na raka siedmioletniej Nikoli, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gorlicach. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali swoje prace, które wykonali na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Dodatkowo również część prac wybrała pani od plastyki z tych, które wykonali na lekcjach lub uczniowie narysowali specjalnie na licytację. Licytacja miała miejsce o godzinie 16.00 na parterze szkoły przed spotkaniem rodziców z wychowawcami. Zakończyła się sukcesem – zebraliśmy blisko 2 tysiące złotych. Rodzice, gdy zabrakło już uczniowskich prac ofiarowali wolne datki.

najlepszy 2018….pod słowami krytyka filmowego Michała Oleszczyka uczniowie klasy 2a gimnazjum podpisują się wszyscy. 25 stycznia obejrzeli film, który zrobił na nich ogromne wrażenie. Właściwie nie było jednej osoby, której film się nie podobał. Gra aktorska, scenariusz, reżyseria - na najwyższym poziomie. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego jest oparty na faktach i pokazuje historię Jerzego Górskiego, którego świetnie zagrał Jakub Gierszał - wybory młodego człowieka, środowisko, w którym żyje, rodzinę, walkę ze sobą. Prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat. Miał nie żyć – a dokonał niemożliwego...

wegry 2018W dniach 22-24.01.2018 r. delegacja naszej szkoły w osobach: Sławomir Kowalski - dyrektor, , p. Anna Słopnicka –Dudek, p. Małgorzata Świerz, p.Danuta Gumulak - uczestniczyła w spotkaniu z dyrekcją Arany Janos Gimnazjum es Altalanos Iskola w Nirscholos / Nyiregyhaza na Węgrzech.
Od przeszło 20 lat nasze szkoły organizują wymiany zagraniczne młodzieży. W spotkaniu z panią Verebelyine Toth Mariann i panią Ewą Gorką zostały omówione plany wyjazdu uczniów z „szóstki” do Nirscholos w czerwcu bieżącego roku. Węgierska szkoła jest w trakcie pisania projektu, który prawdopodobnie umożliwi odwiedzenie Gorlic i Polski przez młodzież węgierską. Dodatkowym tematem rozmów były problemy jakie występują w polskich i węgierskich szkołach.

lodowisko 201823 I 2018r odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w jeździe szybkiej na lodzie. W klasyfikacji ogólnej uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli I miejsce natomiast młodzież gimnazjalna III miejsce.
Indywidualnie w kategorii uczniów klas I-III: I miejsce- Zuzanna Zima
II miejsce-Dominika Marszałek
III miejsce-Eliza Szurek
I miejsce- Witold Wałęga
II miejsce-Konrad Łaś
III miejsce-Adrian Ciesielka
W kategorii uczniów klas IV-VI : I miejsce-Weronika Siwiak
II miejsce- Maksymilian Gorzkowicz
W kategorii młodzieży gimnazjalnej: I miejsce-Emilia Cisowska
II miejsce-Bartłomiej Kosiński
III miejsce-Miłosz Tulejko
Gratulacje!

grazyna 2018Niełatwy w odbiorze okazał spektakl w reżyserii Radosława Rychcika w tarnowskim Teatrze i Ludwika Solskiego. Reżyser przeniósł akcję z końca XIV w. do współczesności. Główną część sceny zajmowało boisko, na którym rozegrał się mecz koszykówki – walka między Krzyżakami – Niemcami a Litwą – Polską. Spektakl rozpoczyna monolog o kobiecie, a właściwie jej roli w życiu każdego człowieka i roli w historii. W przedstawieniu oprócz zawodowych aktorów wystąpili amatorzy – koszykarze i Chór Gos.pl. Najtrudniejszy okazał się poetycki język, który nie zawsze we wszystkich momentach był zrozumiały dla młodego widza. Podobała się natomiast gra aktorska i chór.

info225 stycznia 2018r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VII szkoła podstawowa, II-III gimnazjum].

czarny 201817 stycznia rządził w naszej szkole kolor czarny. Wszystkie klasy wykazały się wysoką frekwencją, ale wyróżnić musimy klasy 1a, 3a i 6a szkoły podstawowej oraz 2a gimnazjum, którzy przyszli wszyscy -100% wraz z wychowawcami ubrani w czerń. Zabawa sprzyja integracji i pokazuje, że jeśli chcemy możemy tworzyć jedność.

Już w lutym Walentynki i 7 lutego w naszej szkole Dzień Różowy!

tarcza strzelecka1W dniu 29 stycznia 2018 r. w godzinach 14:10 - 17:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich  w wieku od 11 lat (również rodziców). Celem spotkania będzie zapoznanie z nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasadami zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miłą atmosferę i moc emocji.

 

 

 

image2Chłopcy z klasy I szkoły podstawowej MZS Nr 6 w Gorlicach zajęli 3 miesjce w Turnieju Piłki Nożnej "CANPACK Okocimski" w Brzesku w dniu 14 stycznia 2018r. Chłocy grają w Akademii Piłkarkiej Arkadiusza Serafina "Aserekteam".
MZS nr 6 w Gorlicach reperezntowali: Adaś Cisowski, Oliwier Tomalski, Bartek Tomasik, Miłosz Szczocarz, Tymek Szufa, Fabian Radzik, Ksawery Hudzik.
Nagrodę króla strzelców zdobył Adaś Cisowski.
Zuzia Cisowska

plyw wosp 2018W dniu 14.01.2018 na pływalni w Gorlicach odbyły się się zawody z okazji WOŚP.
I miejsce Kacper Waląg
I miejsce Konrad Łaś
II miejsce Dominika Marszałek
II miejsce Szymon Krawczyk
II miejsce Maksymylian Gorzkowicz w stylu dowolnym
III miejsce Jan Stec 

Gratulacje!!!

wosp 2018 strzel gor14 stycznia 2018 r. na hali OSIR odbyły sie "Zawody z broni pneumatycznej dla dzieci, młodzieży klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej" w ramach WOŚP. Wpólnie z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach, gorlickim OSIR, Urzędem Miasta Gorlice oraz członkami ZP LOK współorganizowaliśmy te zawody. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Strzelali również dorośli - jednak wyłącznie rekreacyjnie. Zawody rozgrywano na dwie tury.

 

wosp 2018 mzsPrzy słonecznej, ale mroźnej i wietrznej pogodzie 14 stycznia wolontariusze WOŚP zbierali dary serca od gorliczan na sprzęt medyczny do polskich szpitali. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli z MZS nr 6 w Gorlicach. Uzbierali różne kwoty, ale przecież nie to jest najważniejsze. Liczy się dar społecznego, bezinteresownego wysiłku na szczytny cel.
Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i była świetnie zorganizowana. Szkoda, że centrum WOŚP nie znalazło się na Rynku Miasta.

wosp 2018 samPrzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego 14 stycznia 2018 roku po raz kolejny wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Od rana też w gorlickim sztabie w MZS nr 1 w Gorlicach pomagali - jak co roku - nauczyciele z „Szóstki”. Kanapki, gorąca herbata, barszczyk czy żurek i mnóstwo słodkości czekało na zmarzniętych wolontariuszy...

wosp szymbark 2018W sobotę 13 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 -11.30 na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szymbarku zostały rozegrane zawody strzeleckie o Puchar dyrektora szkoły. Rywalizowano w kategorii kobiet i mężczyzn bez podziału wiekowego. W czasie zawodów prowadzono zbiórkę pieniędzy na WOŚP. Szkolne Koło Strzeleckie LOK odpowiedziało na zaproszenie organizatorów zawodów - Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach reprezentowało 8 osób - uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

 

dalmatek259tf7Cudownych, białych, miłych, radosnych,
pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia upływających
we wspaniałej atmosferze życzy Miejski Zespół Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach

20171218 122427Miło nam powiadomić, iż tegoroczna akcja Gwiazdka dla Zwierzaka po raz kolejny w naszym przedszkolu zakończyła się pełnym sukcesem! Podczas trwania tej akcji udało nam się zebrać bardzo dużo karmy dla piesków i kotków, którą przekazaliśmy naszej lokalnej Fundacji Psy Stań . Druga część darów zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Organizując takie akcje chcemy od najmłodszych latbudzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

DSCN1044Przyszliśmy tu do Was
z gwiazdą promienistą.
Zdrowia winszujemy,
kłaniamy się nisko!
Byście byli zdrowi i weseli
jak w niebie anieli
cały Boży rok!
Kolędnicy z kl.Ic SP

P1040543Klasy 1-3 jak co roku aktywnie włączyły się w przygotowania do świat. Podjęte działania były różnorodne. Dzieci z klas 1 a,b,c i 2a wykonywały ozdoby choinkowe z papieru oraz ozdoby z masy solnej i porcelanowej (klasa 1c) Uczniowie klas 3a i 3b piekli pierniczki. Każda klasa ubierała swoja klasową choinkę i celebrowała klasowa wigilię. Klasa 3a odwiedzała klasy 1-3 i odział przedszkolny, grając na fletach dwa utwory "Lulajże Jezuniu" i "Anioł pasterzom mówił". Klasa 1c uczestniczyła w przedstawieniu świątecznym w Przedszkolu nr1. A w ostatni dzień przed przerwą świąteczną wszyscy wzięli udział w szkolnych Jasełkach.
Lucyna Ciszczoń

pierscien kingi 2017Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" jest już za nami. Przesłuchania finałowe jak co roku odbyły się w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, w komorze Warzyn na głębokości 250 metrów. Powiat gorlicki m. in. reprezentowało rodzeństwo z naszej szkoły - Nikodem i Emilia Cisowscy. Nikodem Cisowski otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 4-7.
Oprócz prezentacji, na uczestników i gości czekało wiele atrakcji: zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia połączone z noclegiem, warsztaty recytatorskie prowadzone przez członków Jury-aktorów: Panią Barbarę Cieślak z teatru "GROTESKA", oraz Panów Józefa Mikę i Tadeusza Chudeckiego. Całość filmowała ekipa telewizyjna programu TVP ZIARNO, która przygotowywała relację z tegorocznej edycji Konkursu. Emisja odcinka poświęconego w całości Finałowi "Pierścienia św. Kingi" i Kopalni Soli w Bochni odbędzie się w lutym 2018 roku!

2E0A9692 721 grudnia starszaki z grupy I przygotowały świąteczny występ, na który zaprosiły swoich rodziców. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występ dzieci, które tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Śpiewem, wierszykami, tańcem przedszkolaki wprowadziły wszystkich obecnych w radosny bożonarodzeniowy nastrój. Po przedstawieniu dzieci rozdały swoim rodzicom prezenty oraz zaprosiły na poczęstunek. Na naszym występie bardzo miło było nam gościć Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę, który złożył wszystkim obecnym piękne świąteczne życzenia.
Agnieszka Gucwa

info2Prosimy na oddanie głosu na nasze dwa drzewka udekorowane w gorlickim rynku. Drzewka wystroili uczniowie i nauczyciele MZS nr 6 w Gorlicach własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Głosowanie polega na polubieniu zdjęć z naszymi drzewkami.

Przed kliknięciem w linki prosimy o wcześniejsze zalogowanie się na Facebook'u o osobnej zakładce przegladarki. Aby oddać prawidłowo głos należy kliknąć "Lubię to" mając powiększone zdjęcie z opisem "Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach"   (opis jest obok -  po prawej stronie zdjęcia)

Bezpośrednie linki do zdjęć:

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/a.1932839203410445.1073741985.296322363728812/1932839336743765/?type=3&theater

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/a.1932839203410445.1073741985.296322363728812/1932839320077100/?type=3&theater

Dziekujemy :)

25552595 161489W środę 20 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się uroczysta Wigilia. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie serdeczne życzenia, a następnie przy pięknie nakrytych stołach spożywaliśmy wigilijne potrawy. Świąteczną atmosferę zakończyło wspólne kolędowanie.
Agnieszka Gucwa

20171206 110854Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas angażuje się w przeróżne akcje, dzięki którym możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach już po raz drugi miały okazję włączyć się w wyjątkową inicjatywę pod hasłem „Serce za odwagę”.  Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły kartki oraz życzenia świąteczne dla zasłużonych kombatantów walczących w obronie Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora tej pięknej akcji Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

14 grudnia 2017r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs ortograficzny, który polegał na napisaniu dyktanda z poznanymi przez uczniów trudnościami ortograficznymi oraz krótkiego sprawdzianu w którym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych.
I miejsce zajęli:

20171210 12341010 grudnia poczet sztandarowy w składzie:
chorąży: Bartłomiej Mrozek
asysta: Oliwia Tarsa
Oliwia Haluch
Weronika Liana
Diana Kołodziejczyk
wziął udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Uroczystość rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na Cmentarz Parafialny, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Agata Zębala

zaw plyw 13 12 2017W dniu 13 grudnia na krytej pływalni w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu.
Nasza drużyna zdobyła rekordową liczbę medali. (19)
Kategoria kl. 1 – 3
Konrad Łaś – 2 miejsce 25m styl motylkowy, 2 miejsce 25m styl dowolny
Kacper Waląg – 1 miejsce 25m styl dowolny
Weronika Gugulska – 1 miejsce 25m styl grzbietowy, 3 miejsce 25m styl dowolny
Franciszek Śliwa – 3 miejsce 25m styl grzbietowy
Anna Kukla – 1 miejsce 25m styl klasyczny
Zuzanna Zima – 2 miejsce 25m styl klasyczny
Kategoria kl. 4 – 6
Nikola Hajduk – 1 miejsce 50m styl motylkowy, 2 miejsce 50m styl dowolny
Szymon Krawczyk – 1 miejsce 50m styl motylkowy, 1 miejsce 50m styl dowolny
Sandra Łaś – 2 miejsce 50m styl klasyczny, 3 miejsce 50m styl dowolny
Błażej Radzik – 2 miejsce 50m styl grzbietowy
Michał Rolak – 3 miejsce 50m styl grzbietowy
Przemysław Górski – 1 miejsce 50m styl grzbietowy
Martyna Gugulska – 3 miejsce 50m styl grzbietowy
Leon Śliwa – 2 miejsce 50m styl klasyczny

zaw plyw 2 2017W dniu 12.12.2017r na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Miejskie Zawody Pływackie. Kolejny raz nasi gimnazjaliści zdobyli dużo miejsc na podium. I miejsce Emilia Waląg 50m styl klasyczny I miejsce Emilia Waląg 50m styl motylkowy II miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl dowolny II miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl motylkowy III miejsce Iza Brzyska 50m styl motylkowy III miejsce Marcel Knapik 50m styl motylkowy III miejsce Julia Miciek 50m styl grzbietowy III miejsce Patryk Kleszyk 50m styl grzbietowy. Sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce na dystansie 6x50m stylem dowolnym. Gratulacje!!!

zawodo 201712.12.17 w naszej szkole, w ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, odbyło się spotkanie zawodoznawcze z psychologiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum.
Spotkanie zostało poprowadzone przez Panią Sylwię Salitrę psycholog, specjalistkę w zakresie psychodietetyki i psychogeriatrii, w trakcie szkolenia z psychoterapii, na co dzień pracującą na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Gorlicach. Dzięki ciekawej prezentacji i rozmowie z Panią Sylwią uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą psychologii, obszarów zainteresowań tej nauki oraz specyfiki pracy psychologa. Dowiedzieli się także jak przebiegają studia na tym kierunku , a przede wszystkim jak należy zaplanować dalszą ścieżkę kariery, by móc zostać psychologiem.
Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Salitrze za poświęcony nam czas i interesujące spotkanie.

juz plywam 2017W okresie od października do grudnia uczniowie klas 3 naszej szkoły brali udział w projekcie pływackim "Już pływam". Zajęcia odbywały się na gorlickiej pływalni Fala w dwóch grupach.

W trakcie ich trwania uczestnicy opanowali podstawy pływania elementarnego.

DSCN8714Kierując się zainteresowaniami dotyczącymi procesu tworzenia  szkła, uczniowie kl.3c, 8 grudnia 2017 r. udali się na wycieczkę do "Miasta Szkła". Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji szkła artystycznego i użytkowego, gdzie zachwyciła nas niezwykła paleta barw i kształtów. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach malowania bombek, które poprzedził pokaz ich ,,wydmuchiwania” przy piecu hutniczym. Każdy uczestnik otrzymał bombkę, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, powstały unikatowe arcydzieła, a w nagrodę mali artyści mogli wybić medal ze szkła.

k matem 20178 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbył się finał Konkursu „Matematyczny Wyścig”. Oczywiście wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły : Izabela Bubniak, Karolina Falisz, Aleksandra Lewińska, Katarzyna Szurek , Zuzanna Zięba, Miłosz Bedryło i Mateusz Krężołek.
Uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod okiem pani mgr Małgorzaty Kędzior zmagali się z trzema etapami konkursu. Najpierw rozwiązywali zadania matematyczne na platformie Moodle, następnie wzięli udział w „Matematycznych Podchodach po Gorlicach”, a w edycji finałowej zmierzyli się z Łamigłówkami i zagadkami matematycznymi.
I miejsce w I etapie zdobył Mateusz Krężołek, w III etapie I miejsce zdobyli Izabela Bubniak i Mateusz Krężołek. W klasyfikacji generalnej wygrał Mateusz Krężołek. Pokonał ponad stu gimnazjalistów z szkół powiatu gorlickiego, zgarniając atrakcyjne nagrody.
Krótko mówiąc, nasz kolega okazał się geniuszem matematycznym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i

...

zaw mikolaj 2017Kolejny sukces naszych pływaków na zawodach mikołajkowych które odbyły się na Krytej Pływalni w Gorlicach. Na podium stawali: Kacper Waląg,Zuzanna Zima, Konrad Łaś, Szymon Krawczyk, Michał Rolak, Nikola Hajduk, Sandra Łaś i Martyna Setlak

Gratulacje!!!

20171206 1055066 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj! Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu przedszkolaki powitały długo oczekiwanego gościa . Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym.

20171205 0927445 grudnia uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do sali widowiskowej Domu Nauczyciela na spotkanie mikołajkowe. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne uczące bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Świetnie bawiły się podczas spektaklu ,, Koncert Świętych Mikołajów.” Przybył też do naszych uczniów św. Mikołaj. Mikołaju, dziękujemy za spotkanie i czekamy do następnego roku.
Agata Przybycień

DSCN10234 grudnia w klasie 1c SP odbyły się warsztaty z masy porcelanowej i solnej. Poprowadziły je dla uczniów mamy naszych uczennic: Madzi, Emilki i Amelki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli z jakich produktów należy wykonać takie masy oraz w jaki sposób stworzyć przeróżne dekoracje świąteczne. Wykorzystując foremki różnych kształtów powstawały przepiękne gwiazdki, aniołki, serduszka…Po pomalowaniu prace te ozdobią nasze szkolne i domowe choinki. Dziękujemy naszym mamom!
Ewa Ziemba

jaslo 2017W dniu 2 grudnia na krytej pływalni w Jaśle odbyły się 11 mistrzostwa Polski w pływaniu Family CUP 2017. Nasi uczniowie stawali na podium trzy razy.

I miejsce Konrad Łaś
I miejsce Diana Kołodziejczyk
II miejsce Nikola Hajduk
Gratulacje!!!

DSCN84771 grudnia klasa 3c uczestniczyła w warsztatch literackich w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Gabryela Staszica w Gorlicach. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem i zapisaniem zasad zachowania się w formie kontraktu. Tematem przewodnim spotkania były anioły. Uczniowie z uwagą i skupieniem słuchali różnych opowiadań, następnie dzielili się własnymi przeżyciami związanymi z anielską obecnością. Mieli możliwość obejrzenia ilustacji przedstawiajacych postaci aniołów, które swoim wyglądem znacznie odbiegały od ich dziecięcych wyobrażeń. Otrzymali również sylwety aniołów, które mieli za zadanie nazwać i opisać ich cechy. Po ich odczytaniu dzieci same doszły do wniosku, że aniołem może być każdy człowiek....
Ewa Szura

k poezji 2017Pierwszego grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej ,,Pierścień Świętej Kingi”. Kategorię I-III reprezentowali uczniowie klasy IIIb: Anna Kukla, Weronika Gugulska, Mateusz Wójcik oraz uczeń klasy IIIc - Oliwier Młynarczyk, natomiast kategorię IV- VII reprezentowali:Nikodem Cisowski – klasa IVb, Martyna Gugulska –klasa Vb i Emilia Cisowska-klasa VIIb. Mimo dużej konkurencji pozostałych 32 uczestników konkursu nasi reprezentanci zostali zauważeni przez jury i dwoje z nich zostało wyróżnionych: Emilia Cisowska -I miejsce i Nikodem Cisowski -III miejsce. Zakwalifikowali się do etapu finałowego, który odbędzie się 13i 14 grudnia w Uzdrowisku Kopalni Soli w Bochni.

20171116 082323Listopadowe wyjazdy do Jasła klas 1a, 1b, 1c oraz 3a były połączeniem dwóch odrębnych zajęć warsztatowych dla dzieci. Wybraliśmy się do Muzeum Lizaka, gdzie czekały na nas bardzo miłe panie, które wprowadziły nas w kolorowy świat słodyczy. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstawania lizaków oraz z ich procesem produkcyjnym. Najwięcej emocji dostarczyło samodzielne tworzenie pamiątkowego lizaka. Po zakupach w „słodkim sklepiku” pojechaliśmy do MalGalerii prowadzonej przez artystów – Małgorzatę i Bogdana Samborskich.

szachy 2017Po zwycięstwie naszej drużyny szachowej w eliminacjach powiatowych przyszło wspaniałe 4 miejsce w finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozegrane zostały w zaśnieżonych Myślenicach. Nasi szachiści utrzymali więc wynik z poprzedniego roku. Tym razem zabrakło dosłownie 1 pkt. aby znaleźć się na podium. W czwartek, 30.11.2017 r. od godziny 10:00 do 15:00 aż 19 najlepszych drużyn Małopolski zmagało się o zajęcie jak najlepszych miejsc.
Nasza szkolna drużyna w składzie:
Leon Marciniak – kapitan
Mateusz Krężołek
Zuzanna Cisowska
Dymitr Majczak - pokazała prawdziwą klasę.

24251065 1523110807810528 342053702 oW listopadzie w grupie maluszków odbyła się pierwsza ważna uroczystość przedszkolna - „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Na występ zostali zaproszeni rodzice, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy. Były tańce, piosenki i wierszyki.   Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Na zakończenie tej uroczystości pani kierownik Maria Przetacznik, wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom.
Agnieszka Gucwa

20171124 103106 HDR25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. W związku z tym świętem, przedszkolaki z grupy V razem z wychowawczynią, zaprosili Rodziców na zajęcia otwarte.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci i rodzice poznali historię pluszowego misia. Były wspólne tańce, wierszyki, konkursy i zabawy. Na koniec każdy przedszkolak wraz z rodzicem wykonał pracę plastyczną- oczywiście misia.

misW dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Z okazji tego święta starszaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Kubusia Puchatka” oraz w konkursie wiedzy misiowej.

iluzjonista 2017W słoneczny czwartek 23 listopada odwiedził naszą szkołę słynny iluzjonista i rodowity gorliczanin Pan Wiesław Jaśkowski.Wesoły, pogodny styl prowadzenia programu i przeciekawe magiczne sztuczki wprowadziły nie tylko dzieci z przedszkola i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej , ale także nauczycieli w emocjonujący nastrój. Wszyscy zadawali sobie pytanie – „ jak to możliwe!!”. 

Ciekawe czym zadziwi Pan Jaśkowski widzów następnym razem?

iluzja3 listopada nasze przedszkole odwiedził iluzjonista pan Wiesław Jaśkowski . Na ten dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystowały artyście. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

beskid niski 2017W dniu 21 listopada 2017 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się posiedzenie Komisji VII Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski”.
Komisja po wnikliwym zapoznaniu się z pracami postanowiła przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody w wymienionych kategoriach:
- „Ludzie i kultura” do lat 20
Wyróżnienie otrzymał – Kacper Rak,
za pracę : Światło z nieba, cichy szept krzyży

- „Przyroda i architektura” do lat 12
Wyróżnienie – otrzymał Franciszek Kapłon,
za pracę: Golgota

Gratulujemy wyróżnionym uczniom.


20171120 103223W dniu 21 listopada starszaki udały się na spotkanie z pluszowym misiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach. Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci w czasie tego spotkania poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Jak to z tym misiem było”, oglądały książeczki o misiach, wzięły udział w zabawach oraz wykonały prace plastyczną . Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Agnieszka Gucwa

dzien kariery 2017W ubiegły piątek 17.11.2017 uczniowie klas trzecich gimnazjum, biorący udział w zajęciach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez Szkolny Punkt Informacji i Kariery, uczestniczyli w Szkolnym Dniu Kariery w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach.
To interesujące wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Gimnazjaliści mogli nie tylko zapoznać się z ofertą szkoły dotyczącą dalszego kształcenia, ale także dowiedzieć się jak wygląda życie zawodowe przedstawicieli poszczególnych zawodów. W tym roku na poszczególnych stanowiskach gościły następujące osoby:

konk pisenki 2017W dniach 14 i 15 listopada 2017 odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Udział w nim wzięli uczniowie szkół powiatu gorlickiego. Przesłuchania odbyły się w trzech grupach wiekowych: I - III, IV - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Chętnych do publicznego zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych było prawie 80 uczniów. Poziom prezentowany przez wykonawców był wysoki. Na podium nie zabrakło również uczniów gorlickiej „szóstki”. 

11 lito 2017 glo11 listopada 2017 r. w sobotę uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Była to Msza Święta za Ojczyznę, przemarsz ulicą 3 Maja do Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały Poczty Sztandarowe (szkolny i ŚZŻAK Koło Gorlice) w obstawie uczniów i członków Szkolnego Klubu Historycznego im. AK . Opiekę sprawowali nauczyciele- p. B. Skałba i p. M. Śliwa.
Ale tym czym zwróciliśmy uwagę na naszą szkołę to wspaniały występ słowno-muzyczny na początku Mszy Świętej związanym z tym pięknym, historycznym wydarzeniem wyreżyserowanym przez p. B. Skałbę, p. D. Przyrowską i p. Andrzeja Jamera.

P1050012Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi.
Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki uczestniczyły w różnych ciekawych zajęciach o naszej ojczyźnie. Celem tych zajęć było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

szachy 2017W dniu 9 listopada w Gorlicach odbyły się Powiatowe Zawody w szachach drużynowych. Nasza reprezentacja w składzie: Zuzanna Cisowska, Leonard Marciniak i Mateusz Krężołek zajęła I miejsce i wywalczyła awans na zawody wojewódzkie. Gratulacje !!!

tvn 20178 listopada 2017 roku uczniowie klas VI b i VII b pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Telewizji TVN. Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i dubingowy, od kilkunastu lat związany z TVN. Niektórzy pewnie skojarzą jego głos z bohaterami bajek „Strażak Sam” lub „Smerfy”.
Jako pierwsze obejrzeliśmy pomieszczenie, w którym obecnie nagrywany jest program 36,6 0C prowadzony przez Panią Ewę Drzyzgę. Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji, takimi jak: casting, scenografia, dubbing, aktor, reżyser.
Następnie przeszliśmy do studia nagrań, mogliśmy stanąć za kamerami i poznać pracę operatora. Zapoznaliśmy się też z pracą w reżyserce oraz zobaczyliśmy jak tworzy się efekty specjalne. Świetna pamiątka – mamy to na płycie CD.

kanapka8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień zdrowego śniadania". Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Wykorzystując rzodkiewkę, szczypiorek, pomidory, ogórki i wędlinę wyczarowały ciekawe i zdrowe śniadanie dla siebie.
Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

P10409566 października przedszkolaki, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kozucha- Kłamczucha”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły się ,że kłamstwo nie popłaca. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.
Agnieszka Gucwa

zaw pluyw 11 2017W dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły wystartowali w 11 mistrzostwach Polski w pływaniu Family Cup w Olkuszu
I miejsce Szymon Krawczyk
l miejsce Zuzanna Cisowska
III miejsce Konrad Łaś
III miejsce Przemysław Górski
III miejsce Emilia Waląg
Gratulacje !!!

kwesta 2017Dzień 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. Piękna polska tradycja. Dzień zadumy i wspominania osób nam bliskich, którzy odeszli na zawsze… .Odwiedzamy wtedy ich groby, które wcześniej pieczołowicie porządkujemy, przystrajamy kwiatami i zniczami. W tym roku po raz piąty z inicjatywy Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach w dniach 1-2 listopda została zorganizowana zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków. Wolontariusze oczekiwali darczyńców w pobliżu bram wejściowych naszego cmentarza komunalnego.

F  09327 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia wszystkich dzieci z klas pierwszych. Odświętnie ubrane, przejęte tak ważnym w ich życiu wydarzeniem pięknie recytowały przygotowane wiersze i śpiewały uczniowskie piosenki. Zaproszeni goście z przyjemnością i uznaniem wysłuchali programu słowno-muzycznego pt.”W Krainie Ołówkolandii”. Po złożeniu przez dzieci ślubowania, dyrektor szkoły, pan Sławomir Kowalski pasował je ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 6. Życzymy naszym uczniom, aby lata szkolne przyniosły im wiele wspaniałych przyjaźni, sukcesów, radości i niezapomnianych chwil.
Ewa Chrzanowska

sybirak 201727 października 2017 r. do naszej szkoły na spotkanie z uczniami, członkami Klubu Historycznego im. AK, przybył Pan Zbigniew Lewczykowski – Sybirak. Pan Lewczykowski opowiedział o okolicznościach w jakich on i jego rodzina zostali zesłani przez Rosjan w głąb Związku Radzieckiego. Opowieść naszego gościa była niezwykła, ciekawa i uatrakcyjniona licznymi dokumentami. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści, oglądali odznaczenia, zdjęcia i dokumenty. Na spotkanie przybyło 85 osób – to uczniowie od klas 5 szkoły podstawowej do III gimnazjum. Spotkanie trwało od godziny 13.30 do 15. Na koniec podziękowaliśmy naszemu gościowi brawami, a opiekun KH im. AK Pani Bożena Skałba wręczyła podziękowanie.

k recyt 2017W minionym tygodniu w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością . Udział w nim wzięli uczniowie szkół powiatu gorlickiego. Zmagania o miano najlepszego recytatora toczyły się w pięciu grupach wiekowych: klasy 0, I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz II –III gimnazjum, a także klasy I-IV szkół ponadgimnazjalnych
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętność prezentacji na scenie, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji. Uczniowie gorlickiej „szóstki” również stanęli na podium.

kundel 201725 października 2017 roku odbył się w naszej szkole pierwszy Dzień Koloru organizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszędzie dominował kolor szary, ale mimo wszechobecnej szarości było wesoło. Klasy, których uczniowie i wychowawcy w 100% byli na szaro to 1a, 1c, 3a, 6a, 6b ze szkoły podstawowej i 2a z gimnazjum. Gratulujemy, a w listopadzie zapraszamy na następny Dzień Koloru.

teatr 201725 października 2017 r. klasy 7 a i 7 b, pod opieką Pani Małgorzaty Świerz, Pani Bożeny Skałby, Pani Elżbiety Zagórskiej i Pani Renaty Tatko, pojechały do Tarnowa do teatru na spektakl ,,Mały Książę”. Po teatrze udaliśmy się do Izby Pamięci AK i tu wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Tematem była II wojna światowa. Pani prowadząca w sposób niezwykle atrakcyjny przedstawiła najważniejsze wydarzenia związane z II wojną światową. Po wstępnych informacjach klasy zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich, na zmianę: poznała warunki walk partyzantów, inna wybijała ryngraf, a jeszcze inna powielając ulotki, poznawała na czym polegała Akcja N. Na koniec Pani prowadząca opowiedziała o Akcji Most III.

kino 201724 października 2017 roku uczniowie klasy 3a gimnazjum mieli okazję obejrzeć film „Dwie Korony” i dzięki temu poznać bliżej sylwetkę Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to fabularyzowany dokument o życiu Świętego. Uczniowie poznali nieznane im fakty z życia św. Maksymiliana i choć nie był to film rozrywkowy warto było go poznać.

„Reżyser dużą uwagę przywiązał do pisma „Rycerza Niepokalanej”, które Maksymilian Kolbe stworzył i starał się cały czas ulepszać. Jest tam pokazane ile modlitwy i pracy musiał wykonać Maksymilian... Uważam, że film jest bardzo interesujący i warty zobaczenia, chociaż sam temat jest dosyć trudny.” Kornel

konkurs recytatorski 1823 października br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii I – klasy 0. Wzięło w nim udział troje naszych przedszkolaków z grupy sześciolatków: Anastazja Hojsak, Dominik Świątek i Michał Nowak.
Komisja konkursowa w składzie pani Teresa Klimek, pani Anna Nigborowicz i pani Barbara Fugiel po wysłuchaniu 16 prezentacji dzieci z całego powiatu gorlickiego, oceniając dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawcy, sposób deklamacji, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznała cztery wyróżnienia a w tym jedno dla naszego przedszkolaka Anastazji Hojsak.

dyskoteka 201719 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Dobra zabawa przy muzyce DJ Piotra z 2a to jest to!

DSC06637

18 października przedszkolaki z grupy I i VI, udały się na wycieczkę do Folusza. W tym dniu pogoda była słoneczna i zachęcała wszystkich  do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była  wędrówka szlakiem na „Diabli kamień”. Po drodze można było podziwiać przyrodę i zrobić ciekawe zdjęcia. Po „zdobyciu” góry i krótkim odpoczynku, udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego mieszczącego się w centrum Folusza. Tam piekliśmy kiełbasę i ziemniaki, ponieważ świętowaliśmy również „dzień pieczonego ziemniaka”. Na nasze pieczone rarytasy, przedszkolaki czekały z dużą niecierpliwością.

fenisaz 201718 października odbył się finisaż wystawy węgierskiego malarza. Klasa 3b gimnazjum wzięła udział w spotkaniu z artystą. Oto ich wrażenia:

Spośród wszystkich jego prac najbardziej spodobał mi się obraz pt. „Czekając na dym”. Dominowała na nim żółta barwa z elementami białych brzozowych wzorów. Moją uwagę przykuła duża twarz Chińczyka, który wg autora trzymał niewidzialnego papierosa, stąd tytuł. Wokół twarzy były pentagramy i symbole dolarów – Miłosz
Na finisażu węgiersko-słowackiego artysty zobaczyliśmy jego dzieła, które zadziwiały swoją prostotą. Potem obejrzeliśmy film artysty, który pokazywał Rumunię – piękno biedy, codzienność. Wg mnie było to bardzo ciekawe – Ania

DSC0661214 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola jak również tych którzy przebywają już na emeryturze na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starszaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańców. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki w postaci przepięknych serduszek.

20171006 100641Miejskie Przedszkole Nr 8 przy MZS Nr 6 w Gorlicach od lat realizuje Program „Czytające Przedszkole” w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom.
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy akcję "Goście czytają - dzieci słuchają". Jej celem jest systematyczny kontakt dziecka z książką, który aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

DSCN8015W drugim tygodniu października klasy trzecie były na wycieczce w Piekarni "Jedność". Dzięki uprzejmości pana kierownika uczniowie mogli zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy. Na początku poznali rodzaje mąki używanej do wypieku chleba a następnie obserwowali proces produkcji pieczywa. Mieli niepowtarzalną okazję porównania domowego wypieku chleba podczas wycieczki w gospodarstwie agroturystycznym w Jastrzębiej i mechanicznej produkcji w piekarni z użyciem dużych nowoczesnych maszyn i pieców piekarniczych.

DSC0564812 października 2017 uczniowie klasy Ia SP uczestniczyli w zajęciach bibliodogoterapeutycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Warsztaty poprowadziła p. Anna Cetnarowicz (dogoterapeutka z Fundacji Beskidzka Zima) w towarzystwie Enigmy – suczki rasy husky syberyjski. Podczas tego niezwykłego spotkania, pierwszaki słuchały informacji oraz praktycznie uczyły się w jaki sposób należy opiekować się swoim czworonogiem oraz jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Był też czas na bliższy kontakt z psem oraz przegląd książeczek o psach.
Ewa Chrzanowska

IMG 3278Czy wiecie ile to satysfakcji zrobić samodzielnie własny bochenek chleba? I jak ten chleb bardzo smakuje rodzinie? Trzecioklasiści wiedzą! W dniach 9, 10 i 12 października klasy 3 a, b i c pojechały na wycieczkę do Jastrzębiej. W gospodarstwie agroturystycznym "U Dajany" uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Najpierw poznali inny sposób uzyskiwania mąki niż w młynie. Obserwowali jak wiatrak miele zboże na mąkę. Każdy z uczestników sam kręcił kamiennymi żarnami. W kuchni wyrabiali i formowali chleby, które po wyrośnięciu pieczone były w piecu chlebowym.

DSCN8066Na początku października zorganizowaliśmy szkolny etap XXXVI Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jednego Wiersza dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 21 dzieci wyłonionych w klasowych eliminacjach. Recytatorzy prezentowali wysoki poziom wykonania i interpretacji przygotowanych utworów. Do etapu powiatowego organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury zakwalifikowali się:
Tymoteusz Mikrut klasa 1a, Zofia Dziubaczka klasa 2a oraz Dominika Marszałek klasa 3a.
Życzymy dalszych sukcesów!
Ewa Chrzanowska

ogrod 2017W dniu 12 października klasy V uczestniczyły w scenicznej adaptacji klasyki literatury dziecięcej pt. "Tajemniczy ogród" wystawianym przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. " To wspaniała opowieść o dziecięcej przyjaźni, sympatii i miłości, która przezwyciężyła wszelakie trudności w relacjach między rówieśnikami jak i dorosłymi. To tajemnicza zależność między światem przyrody jak i relacjami między ludźmi dorosłymi i małymi. Warto brać przykład z bohaterów naszego przedstawienia, które dedykujemy szerokiej widowni. To piękny teatr rodzinny "- mówi Mariusz Szaforz grający rolę Pana Crevena.

k recyt 201711 października odbył się etap szkolny XXXVI Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza, którego celem było wyłonienie najlepszych recytatorów w III kategorii – młodzież szkół podstawowych – klasy IV-VI oraz kategorii IV – młodzież szkół podstawowych – klasy VII – młodzież szkół gimnazjalnych – klasy II-III. W konkursie wzięło udział 20 uczestników z klas IV - VI wyłonionych w klasowych eliminacjach oraz 8 uczniów z kategorii IV. Uczniowie prezentowali wysoki poziom recytatorski, pięknie, wyraziście i ciekawie interpretując wybrane wiersze. Do konkursu w Gorlickim Centrum Kultury zakwalifikowali się:

patrol 2017Młodzieżowi liderzy naszej szkoły przeprowadzili kolejną akcję informacyjną w punktach sprzedaży alkoholu i papierosów przekonując, że alkohol nie jest dla dzieci. Uczniowie w asyście pedagoga i straży miejskiej przypominali sprzedawcom o zasadach sprzedaży alkoholu i papierosów osobom nieletnim oraz o konsekwencjach z tym związanych.

dyktando 201710 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. 10 uczniów szkoły podstawowej i 14 uczniów gimnazjum zmagało się z niełatwymi tekstami. Ci, którzy uzyskali 70% możliwych do zdobycia punktów mają szansę na udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Takich osób w szkole podstawowej było 7, a w gimnazjum 6. Czekamy na decyzję komisji.

maska 201710 października klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych. Obok wiadomości teoretycznych uczniowie własnoręcznie wykonali maski, a potem zwiedzili Kasztel.

20171006 111759Na przełomie września i października starszaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola”- Pocztówkowe przedszkole. Aby przyłączyć się do tej akcji, przedszkolaki wysłały widokówkę z swoją miejscowością z pozdrowieniami dla całego Krakowa a w szczególności dla Smoka Wawelskiego. W odpowiedzi, redakcja miesięcznika odesłała nam przepiękną, rysowaną specjalnie dla BLIŻEJ PRZEDSZKOLA kartkę z Krakowa. Akcja POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE to coś więcej niż wymiana pocztówek – to również edukacja regionalna! 
Agnieszka Gucwa

DSCN79034 października odbył się coroczny rajd pieszy dla klas I-III ,,Znam moje miasto Gorlice”. Uczniowie klas pierwszych wędrowali ulicami naszego miasta i poznawali jego historie i ciekawe w nim osobliwości. Udali się również do Urzędu Miasta, gdzie oglądali z wieży ratusza piękną panoramę miasta. Następnie mogli poczuć atmosferę panującą w Sali Obrad.
Klasa druga zwiedzała Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie oglądali wiele eksponatów przybliżających historię miasta Gorlic . Dowiedzieli się o życiu Pogórzan ich zwyczajach i kulturze.

20171004 1006074 października sześciolatki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. W tym dniu odbył się w dwóch grupach starszaków konkurs „Wiedzy o zwierzątkach”. W grupie pierwszej na podium zdobyli Paweł Roman, Szymon Kosiński i Anastazja Hojsak. W grupie szóstej najlepsi okazali się Michał Nowak, Fabian Wickowski oraz Mikołaj Strąkowski. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

spinka

Drodzy rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum. Pragniemy poinformować, że wkrótce w naszej szkole zostanie utworzony Szkolny Punkt Informacji i Kariery zapewniający wsparcie uczniom i ich rodzicom w zakresie doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

makulatura 20172 października rozpoczęliśmy zbiórkę makulatury na naszym osiedlu. Opiekun tej akcji to p. P. Tenerowicz. Pan Ł. Stelmach skrupulatnie prowadzi ewidencję tych zbiórek, a p. Marcin /woźny/, po zważeniu przygotowuje do odebrania przez skup. Ale głównymi bohaterami są uczniowie, którzy pod opieką swoich nauczycieli przeprowadzają jesienną, zimową i wiosenną zbórkę makulatury. W ten sposób ochraniają polskie lasy. Szkoła bardzo dziękuje mieszkańcom osiedla za pomoc w tej akcji, tym bardziej, że bierze udział w konkursie ekologicznym. Następna zbiórka odbędzie się w grudniu, przed Świętami Bożonarodzeniowymi.
Przypominamy, że w każdej chwili można złożyć makulaturę na podwórzu szkolnym.

DSC07613W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XXXVI JESIENNEGO GORLICKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI JEDNEGO WIERSZA.
Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników z grup sześciolatków.
Mali artyści przygotowali przeróżne wiersze z dziecięcej literatury, które zostały zaprezentowane przed komisją sędziowską. Z pośród recytujących dzieci, troje zostało wyróżnionych i reprezentować będą nasze przedszkole 23 października podczas konkursu w Gorlickim Domu Kultury.

dzchlopakaKażdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

30 września dziewczynki z grupy II również pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy otrzymali drobne upominki oraz serdeczne życzenia. Dziękujemy Radzie Rodziców, którzy dbają, by dzieci uczyły się obdarowywać bezinteresownie innych oraz pamiętać o ważnych uroczystościach.
Karolina Urbanowska

DSCN7822W miesiącu wrześniu uczniowie klas pierwszych i trzecich oglądali wystawę malarstwa pana Ryszarda Kalamarza -artysty, malarza, uznanego portrecisty. Uczniowie podczas spotkania z autorem prac zadawali wiele pytań dotyczących techniki, tematyki jego dzieł. Dzieci zainteresowały się obrazami przedstawiającymi tancerki, tematy muzyczne oraz portrety.

zawody pazdziernik 2017W piątek 29.09.2017r. na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się zawody lekkoatletyczne I rzutu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo udanie wystartowali nasi uczniowie zdobywając czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach. W biegu na 100 i 300 metrów bezapelacyjnie wygrała Julia Chmura. 2 miejsce na 600m wywalczyła Emilia Augustyn, a czwarta tuż za podium była Zuzanna Cisowska. W pchnięciu kulą Natalia Jamro uplasowała  się na drugim stopniu podium, 5m zajęła Emilia Tomasik, która z kolei w oszczepie zajęła 3m. za Izabelą Bubniak. U chłopców w konkurencji rzutu oszczepem najlepszy okazał się Piotr Mucha. Na drugim stopniu podium uplasował się  Jakub Alibożek , który również w kuli nie odpuścił i wywalczył drugie wicemistrzostwo.

DSCN7877Uczniowie klasy IIIb mieli przyjemność zobaczyć się i porozmawiać z Grzegorzem Kasdepke autorem jednych najpopularniejszych i najchętniej czytanych książek dla dzieci.
Po przedstawieniu gościa przez panią bibliotekarkę autor nawiązał kontakt z dziećmi zadając pytania dotyczące gatunków literackich. Były bardzo zdziwione ,że napisał książki o miłości i całowaniu nawet dla przedszkolaków. Następne pytał dzieci ,,Kim chcesz zostać w przyszłości”.

DSCN088229 września 2017r. w ramach obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole w klasach I-III SP odbył się konkurs ,,Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość tabliczki w kl.II SP w zakresie20, w kl.III SP w zakresie 50. Uczniowie którzy podali prawidłowe wyniki w określonym czasie uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dla nich w nagrodę tabliczka mnożenia została zamieniona na tabliczkę czekolady.
A oto nasi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

rajd gim 2017Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach pod czujnym okiem wychowawców, nauczycieli oraz rodziców uczestniczyli w XVI Rajdzie Gimnazjalnym i klas VII. Podczas wędrówki, uczestnicy rajdu poznawali ciekawostki przyrodnicze oraz przyrodę ożywioną Beskidu Niskiego, zapoznawali się z historią regionu (m.in. cmentarze z okresu I wojny światowej) i podziwiali piękno jesiennej przyrody.

Klasy VII szkoły podstawowej wędrowały z Przełęczy Małastowskiej szlakiem niebieskim do schroniska, potem w lewo szlakiem zielonym do Przysłupia do rozwidlenia szlaków. Następnie w prawo pod górę szlakiem dojściowym do cmentarzy wojskowych z I Wojny Światowej nr 59 i nr 58 na szczyt Magury Małastowskiej. Dalej drogą przez las szlakiem niebieskim do Przełęczy Owczarskiej. Następnie prosto drogą gruntową, potem asfaltową do Owczar.

DSCN783427 IX 2017 uczniowie klasy Ic SP uczestniczyli w zajęciach bibliodogoterapeutycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Warsztaty poprowadziła p. Anna Cetnarowicz (dogoterapeutka z Fundacji Beskidzka Zima) w towarzystwie Enigmy – suczki rasy husky syberyjski. Podczas tej niecodziennej lekcji, pierwszaki nie tylko bawiły się z psem, ale oglądały i czytały książeczki o psach. Słuchały też informacji oraz praktycznie uczyły się w jaki sposób należy opiekować się swoim czworonogiem oraz jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.
Ewa Ziemba

IMG 3021Jaki prezent sprawi największą radość chłopcom? Twórcy niespodzianki w klasie 3a wzięli pod uwagę preferencje i zainteresowania męskiej części klasy. Kilkunastu chłopców pasjonuje się piłka nożną i systematycznie uczęszcza na treningi juz trzeci rok. Nikogo więc nie zdziwiło, że profesjonalny trening piłkarski dla całej klasy dzieci przyjęły z ogromnym entuzjazmem. Trening przeprowadził Jakub Dziedzic na płycie orlika. Przygotował wiele ćwiczeń, zabaw i konkurencji w części rozgrzewki, drugą częścią sportowego dnia był mecz, rozegrany z niezwykłym zaangażowaniem wszystkich dziewczynek i chłopców.
Lucyna Ciszczoń

wernisaz 201726 września 2017 r. w Domu Polsko - Słowackim odbył sie uroczysty wernisaż prac fotograficznych młodzieży Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach oraz Szkoły Podstawowej z Ropicy Polskiej uczestniczącej w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Zbigniewa Podsiadło, o których pisaliśmy w czerwcu http://www.mzs6gorlice.pl/1394-piekno-beskidu-niskiego-i-lemkowszczyzny-oczami-dzieci-warsztaty-fotograficzne.html.  Wystawę zdjęć naszych uzdolnionych uczniów można oglądnąć w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach do 26 października. Wiecej informacji o wystawie mozna znaleźć pod adresem http://www.dompolskoslowacki.eu

IMG 2867 [1024x768]Wycieczka do Krempnej była kolejnym wyjazdem klasy 3a w tereny malowniczego Beskidu Niskiego. Jej celem było poznanie zwierząt, roślin i osobliwości Magurskiego Parku Narodowego, który jest najbardziej zalesionym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Najpierw wszyscy uczestniczyli w lekcji w muzeum. Z wielkim zaciekawieniem i dużą uwagą obejrzeli dwa filmy: o Magurskim Parku Narodowym oraz o historii Ziemi. Poznali zwierzęta mieszkające tutaj, odgłosy lasu, łąki i warunki życia w każdej porze roku. Później wiele spośród tych roślin, ale i zwierząt spotkali podczas wędrówki po ścieżce edukacyjnej. Pod koniec zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quizy komputerowe. Nastepnie obejrzeli wystawę zdjęć oraz ekspozycję poroży i czaszek. Kolejnym punktem programu była wędrówka ścieżką edukacyjną. Podczas prawie 3-kilometrowej wędrówki uczniowie poznali cechy 4 ekosystemów: łąki, stawu, strumienia oraz lasu.

sztuczna inteligencja2Grupa Aztekium.pl, przy wsparciu Unii Europejskiej i partnerów zewnętrznych, prowadzi prace nad programami wspomagającym edukację w szkołach podstawowych. Jest to szereg programów do nauki języka polskiego, matematyki, również języków obcych. Pilotażowym produktem jest program wspomagający naukę tabliczki mnożenia. http://Aztekium.pl/Mistrz, który ma za zadanie doskonalić szybkość i sprawność zapamiętywania, jak również nauczać matematyki budując wzajemne relacje z uczniami innych państw Unii Europejskiej.

rajd sp 201720 września odbył się coroczny Rajd Szkoły Podstawowej. Brali w nim udział  uczniowie klas IV- VI, ich rodzice oraz nauczyciele. Choć pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, w dzień rajdu potraktowała nas łaskawie i nie było opadów deszczu. W tym roku wędrowaliśmy do Owczar, trzema różnymi trasami:

klasy czwarte – wychodziły z okolic rozwidlenia dróg Ropica Górna-Małastów-Bartne drogą w kierunku Małastowa, następnie trasą żółtego szlaku rowerowego Małastów-Owczary, po drodze mijając cmentarz wojskowy nr 70.

DSCN77644 października uczniowie klas I-III wyruszą na szkolny rajd pieszy "Poznajemy nasze miasto Gorlice". Szlak rajdu poprowadzi do Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza, Muzeum Kopalnictwa "Magdalena" oraz do innych ciekawych osobliwości miasta. Trasą rowerową wzdłuż rzeki Ropy dzieci dojdą do placu biwakowego przy Willi Ludwinów, gdzie spędzą czas na wspólnych zabawach ruchowych i poczęstunku. Na szlak rajdowy serdecznie zapraszamy rodziców.
Wiesława Ptaszek

kasztel 201717 września 2017 roku odbyła się 11 edycja Biegu o Puchar Kasztelu. Trasa dostępna była w trzech wariantach: 10 km, 5 km oraz 2,5 km dla zawodników Nordic Walking. Oprócz tego zorganizowano również biegi dla dzieci i młodzieży o krótszych dystansach. W kategorii klas I szkoły podstawowej 1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Adaś Cisowski natomiast w kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Zuzanna Cisowska. Gratulujemy!

17 wrzesnia 201717 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Dyrektora Sławomira Kowalskiego, Pani Agaty Zębali i Pani Bożeny Skałby wzięli udział w uroczystościach związanych z rocznicą napaści ZSRR na Polskę i Dniem Sybiraka. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod obeliskiem przy moście im. ,,Zesłańców Sybiru”, następnie udaliśmy się do Bazyliki na Mszę św. Na koniec nastąpił przemarsz pod Krzyż Katyński na Cmentarzu Parafialnym w Gorlicach. Tu przemawiała Pani Janina Brzozowska- Sybiraczka, Pani poseł Barbara Bartuś.

20170915 11130715 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Plakat Mini Bieg Naftowy 2017 v2

Rok szkolny 2017/2018
_________________________________________________________

info4OGŁOSZENIE

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 6w Gorlicach  im.  Bohaterów Ziemi Gorlickiej

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:

 

Głównego Księgowego

Miejskiego Zespołu Szkół nr 6w Gorlicach  im.  Bohaterów Ziemi Gorlickiej

Ul. Hallera 79,  38-300 Gorlice

info21 września 2017 r. o godz. 12 pod Szklarczykówką odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych Polaków na wszystkich frontach II wojny światowej. Naszą i szkołę reprezentowały poczty sztandarowe. Poczet szkolny w składzie: Eryk Miśkowiec, Oliwia Tarsa, Oliwia Haluch. Poczet SZŻAK Koło Gorlice w składzie: Mateusz Krężołek, Bartłomiej Mrozek, Zuzanna Cisowska, Weronika Deć, Emilia Augustyn, Natalia Jamro.

info7Od dnia 30.08.2017 r. tj. od środy do końca października 2017 r. nastąpią poważne utrudnienia ruchu drogowego w okolicach szkoły spowodowane remontem dróg dojazdowych. Dyrektor szkoły prosi o parkowanie samochodów dowożących dzieci do szkoły i przedszkola na parkingach w okolicach ul. Rydarowskiej i korzystanie ze schodów przy Pomniku Bohaterów Ziemi Gorlickiej.

info24 września /poniedziałek/

godz. 9:15 - klasy 2 – 7 Szkoły Podstawowej
i klasy II – III Gimnazjum

godz. 10:00 - klasy I Szkoły Podstawowej
(uczniowie wraz z rodzicami spotykają
się na korytarzu I piętra - przed sceną)

info25 sierpnia 2017 r. o godz. 18 w naszej Bazylice odbyła się Msza św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Msza św. zainaugurowała uroczystości związane z 600. rocznicę lokacji Gorlic na prawie magdeburskim. Poczet sztandarowy w składzie: Eryk Miśkowiec, Oliwia Haluch, Oliwia Tarsa, Weronika Deć, Emilia Augustyn, Julia Chmura, Natalia Jamro, reprezentował społeczność naszej szkoły.

20161130 103657 Książka ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych. Kontaktu ze słowem pisanym nie jest w stanie zastąpić nic innego. Czytające dziecko potrafi bawić się wyobraźnią, a przez to jest bardziej kreatywne i zainteresowane światem. Jednym z miejsc, w których króluje książka jest biblioteka, dlatego też nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym systematycznie odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach jak i biblioteką szkolną.

P6230479 Dnia 23 czerwca zakończylismy pracowity rok szkolny 2016/2017 i powitaliśmy wakacje. Na akademiach najlepsi uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i wyróżnienia a ich rodzice listy gratulacyjne. Wakacyjny nastrój wprowadzili uczniowie w części artystycznej akademii poprzez piosenki, tańce i scenki. Wszystkim życzymy udanych wakacji!
Agata Zębala, Małgorzata Nowak

20170623 140904Piątkowe popołudnie, 23 czerwca 2017 r. było bardzo ważne dla przedszkolaków z grupy I. W tym dniu starszaki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu przez wychowawczynię panią Agnieszkę Gucwę, wszystkich gości na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki.

20170621 10133921 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny prowadzący zajęcia opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku.

DSC 7566Dnia 20 czerwca 2017 r uczniowie klas III Szkoły Podstawowej zorganizowali przedstawienia dla rodziców. Były podziękowania i życzenia dla mamy i taty. Uczniowie podsumowali również trzy lata swojej pracy w szkole.
Małgorzata Szurek

IMG 2658 20 czerwca klasa II c wybrała się na kolejną wycieczkę, tym razem do Łosia do gospodarstwa agroturystycznego "Skrawek Nieba" aby podziwiać przyrodę tamtejszej okolicy i wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Po przyjeździe wybraliśmy się na kilkugodzinną wycieczkę do lasu podczas której przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących na tych terenach.

P1040665W dniu 20 czerwca przedszkolaki z grupy VI zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas którego dzieci zaprezentowały swój program artystyczny złożony z inscenizacji pt. „Zgubione korale” wg B. Szelągowskiej, wierszy, piosenek. Występ zakończył pokaz tańca w wykonaniu całej grupy. Po występie były życzenia i wręczanie wykonanych przez dzieci upominków.

DSCF8007 19 czerwca klasa pierwsza pojechała na wycieczkę do Pilzna. Po zwiedzeniu urokliwego miasteczka udaliśmy się do Muzeum Lalek. Mały domeczek , którym jest muzeum przeniósł nas w świat zabawek. Podziwialiśmy te, którymi bawiły się nasze babcie i prababcie. Obejrzeliśmy również lalki z całego świata. Poznaliśmy proces tworzenia lalki i sami tworzyliśmy lalki: królewny, królów i krasnoludki.

DSCN0505Klasa 2b w czerwcu przeszła przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy według programu, "Ratujemy, uczymy ratować". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i powagą podeszli do tematu ratowania innych. Nauczyli się właściwie ocenić stan poszkodowanego, ułożyć w pozycji bocznej bezpiecznej, wezwać pomoc a także wykonać resuscytację. Każdy z uczniów napisał test i otrzymał dyplom ukończenia szkolenia pierwszej pomocy.
Wiesława Ptaszek

DSCN0533W bieżącym roku szkolnym w miesiącu marcu i czerwcu w grupie sześciolatków zostały przeprowadzone zajęcia programu ,,Przyjaciele Zippego”. W zajęciach tych uczestniczyło 19 dzieci. Realizacja programu obejmowała 24 spotkania w 6 częściach tematycznych: uczucia, komunikacja, przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmian i strat, dajemy sobie radę. Spotkania z Zippim sprawiały dzieciom radość i przyjemność.

DSCN044019 czerwca uczniowie klasy 2b wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody. Tatuś Bartosza Kaszałowicza przyniósł do szkoły króliki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o budowie królików, sposobie jedzenia, obserwowały ich zachowanie. Mogły je pogłaskać i karmić. Na koniec wszyscy celująco napisali test ze zdobytej wiedzy.
Wiesława Ptaszek

DSCN7467 W miesiącu czerwcu klasy: 1a, 2a i 2b wzięły miały możliwość oglądania wystaw fotografii dwóch artystów. Pierwsza pana Roberta Huka "Niech się stanie światłość" inspirowała uczniów do poszukiwania na fotografiach znajomych krajobrazów naszej najbliższej okolicy- dzielnic Gorlic i jego przemian, w których artysta wykorzystuje naturalne światło słońca i księżyca. Druga wystawa pani Barbary Zasowskiej "Zjednoczone Kolory Mediolanu” zapoznała uczniów jak można przedstawić swoje postrzeganie świata w czarno-białej fotografii z elementami kolorowymi.
Wiesława Ptaszek

info2

22 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum .

23 czerwca 2017 r. o godzinie 8.30 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas 1 - 3  Szkoły Podstawowej.

23 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VI Szkoły Podstawowej i klas I - II Gimnazjum.

warszt foto10 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach uczestniczyło w dniach 17-18 czerwca 2017 r. w warsztatach fotograficznych pt. "Piękno Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny oczami dzieci". Warsztaty zostały zorganizowane przez panią Urszulę Klucznik-Kosińską w gospodarstwie agroturystycznym "Skrawek Nieba" a przeprowadził je pan Zbyszek Podsiadło - artysta - fotografik. Warsztaty odbyły się w Wysowej i Łosiu. Zajęcia przeprowadzone przez pana fotografa pozwoliły dzieciom lepiej poznać zasady obserwacji świata i dostrzegania ciekawych tematów, obserwacji i wpływu światła w przyrodzie i życiu codziennym, umiejętności selekcji i prezentacji swoich zdjęć oraz świadomości tego co ma wpływ na dobre zdjęcie. Pięknie dziękujemy organizatorowi za wspaniałe wrażenia z dwudniowych warsztatów a panu Zbyszkowi za pouczająca lekcję dotyczącą zasad fotografi i cenne wskazówki.

info2W konkursie "Miesiąc z książką w języku angielskim" wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Jury brało pod uwagę kreatywność, estetykę wykonania prac ale przede wszystkim spełnienie wymogów zawartych w regulaminie konkursu. Po burzliwych wybrano zwycięzców: 

- w kategorii klas 1-3 SP: Marcin Penar kl. 2b
- w kategorii klas 4-6: Laura Zasadni kl. 4b
- w kategorii gimnazjum: Julia Chmura kl. IA.

Serdecznie gratulujemy! 

P1030631Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka klasy 2a miała na celu poznanie walorów turystyczno-rekreacyjnych Beskidu Niskiego. Obejmowała spacer pod zaporę od strony Łosia z uwzględnieniem miejscowej flory i fauny a później wyjście na koronę zapory Klimkówka. Spacer po zaporze, oglądanie krajobrazu oraz budowy zapory bylo bogatym doświadczeniem. Kolejnym celem wycieczki było uzdrowisko Wysowa - Zdrój.

IMG 2644 Dnia 14 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom biorącym udział i mającym wysokie wyniki w szkolnych konkursach wiedzy:
,,Ja to umiem, ja to wiem”,
"Asy z pierwszej klasy”,
,,Między nami drugakami”,
"Asy z drugiej klasy”,
,,Asy z trzeciej klasy”.

info313 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I gimnazjum. Zwyciężyła Emilia Augustyn, drugie miejsce zajęła Julia Chmura, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Rak. Pozostali uczestnicy osiągnęli także niezłe wyniki. Gratulujemy!

maku 2017Akcja osiedlowej zbiórki makulatury w dniu 13 czerwca przez uczniów pod okiem wychowawców, a kierowana przez p. P. Tenerowicza przypomniała o konieczności praktycznego ochraniania przyrody. W szkole na każdym piętrze znajdują się pojemniki na odpady szklane, z tworzyw sztucznych i papierowe. Uczniowie starają się segregować to co już staje się niepotrzebne. Oprócz tego cały czas są zbierane baterie, puszki aluminiowe oraz nakrętki z „petów” w ramach innych akcji. Szkoła bardzo dziękuje mieszkańcom osiedla za pomoc w tej akcji, tym bardziej , że bierze udział w konkursie ekologicznym. Następna zbiórka odbędzie się we wrześniu, ale w każdej chwili można złożyć makulaturę na podwórzu szkolnym.

20170613 163617We wtorek 13 czerwca 2017r. w Miejskim Przedszkolu nr 8 odbył się Piknik Rodzinny. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków, babć oraz innych przybyłych gości. W pikniku wzięli udział zaproszeni goście: pan burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla, pan dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach Sławomir Kowalski z panią v-ce dyrektor Małgorzatą Buźniak, pani przewodnicząca Komisji Oświaty Maria Ludwin, pani Grażyna Juruś przedstawiciel Zarządu Osiedla nr 8 w Gorlicach, pan Tomasz Chmura radny miasta Gorlice.

20170612 093224 Nietrzeźwi kierowcy stanowią w Polsce jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów i dla innych użytkowników dróg, po których jedzie nietrzeźwy kierowca. Widząc potrzebę podniesienia wiedzy w społeczeństwie na temat skutków powadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i wyrobienia umiejętności sprzeciwu dzieci i dorosłych w sytuacji gdy nietrzeźwy chce kierować pojazdem, przedszkolaki Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach wraz z pracownikami w dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. przyłączyło się do Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

IMG 20170613 15014110 czerwca 20017 roku w Hali Sportowej w Bieczu odbył się IV Festiwal Tańca „Roztańczona szkoła” zorganizowany przez Panią Aleksandrę Niemiec, założycielkę Akademii Tańca „Impuls” z Libuszy. Wzięło w nim udział 340 uczestników z województw małopolskiego i podkarpackiego, tańczących w zespołach podzielonych na 4 kategorie wiekowe. W najmłodszej grupie 3-6 lat znalazło się 5 zespołów tanecznych, a wśród nich Roztańczona „8” z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach.

trzebinia 20178 czerwca 2017 r. w Trzebini odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Młodzieży Gimnazjalnej ph. W trosce o słowo piękne i prawdziwe pod patronatem Starosty Chrzanowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowała Zuzia Cisowska z klasy I a i zdobyła wyróżnienie, pięknie recytując wiersz Biurko Mickiewicza oraz fr. Ronji, córki zbójnika.
Gratulujemy!

liga strzelecka 2017Od 1 września 2016r. do 31 maja 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy czlonkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK zarówno z grupy początkujacej jak i zaawansowanej - łącznie 26 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

20170608 101422 8 czerwca 2017r najmłodsze przedszkolaki odwiedziły Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżąch. Była to dla nich pierwsza samodzielna wycieczka. Po przybyciu na miejsce czekała na nas moc atrakcji, przede wszystkim konie. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymywać w dobrej kondycji i zdrowiu.

forest 201725 maja klasa 5a oraz 8 czerwca klasa 5b pod opieką pani Renaty Tatko oraz pana Łukasza Stelmacha w ramach wycieczki przedmiotowej zwiedzały zakład przetwórstwa drzewnego "Forest Gorlice sp.z o.o." Dzięki uprzejmości pana Witolda Liszki wiceprezesa zakładu, uczniowie mieli okazję poznać poszczególne etapy produkcji wyrobów z drewna oraz rodzaje stosowanych maszyn i obrabiarek. 

Obejrzeli m.in.:
- składowanie dostarczanej tarcicy,
- suszenie drewna w suszarniach mechanicznych,
- struganie i frezowanie materiałów tartych,
- lakierowanie oraz wykonywanie nadruków na wyrobach,
- montaż i sklejanie poszczególnych elementów, z których powstaje gotowy produkt.

P1040578 6 czerwca 2017r. dzieci z grupy III i V były z wizytą w indiańskiej wiosce w Kunowej. Wspólnie z indiańskim wodzem przedszkolaki zwiedziły „Mini-ZOO”, gdzie oglądały egzotyczne zwierzęta. Następnie dzieci wykonały „ indiańskie” opaski na głowę a „Indianki” pomalowały ich twarze na barwy wojenne. Tak przygotowane przystąpiły do zwiedzania „TIPI” (indiańskich namiotów), brały udział w zabawach zręcznościowych, wesoło tańczyły i śpiewały.

IMG 23115 czerwca klasa 2b i 2c były na wycieczce w Wieliczce. Na początku uczniowie byli z wizytą w tężni solankowej, gdzie po trzygodzinnej podróży autobusem mogli wypocząć, zrelaksować się i skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej solanki. Wyszli na 22 metrową wieżę widokową , podziwiali panoramę parku i górniczych szybów. Po zjedzeniu pysznego obiadu spotkali się z przewodnikiem, który zaprosił dzieci na pełną przygód wędrówkę po zabytkowych podziemiach kopalni soli połączonej z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii.

szymbark 2017 v2Dnia 5 maja 2017 r. uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorlicach wraz z nauczycielami oraz rodzicami po raz drugi w tym roku pojechali na wycieczkę rowerową do Szymbarku. O godzinie 8.30 dwie kolumny rowerowe wyjechały spod szkoły. Do Szymbarku przejechaliśmy ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ropa. Po godzinnej jeździe byliśmy już na miejscu - w "Skansenie Wsi Pogórzańskiej" w Szymbarku. Przywitano nas bardzo miło i zaproszono na warsztaty etnograficzne z projektu Bon Kultury 2017 pn. "Mały Artysta Ludowy". Po warsztatach uczniowie zregenerowali siły jedząc pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

dzien otw maj 2017W dniu 5 maja 2017 r. gościlismy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów gorlickich szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 wraz z panem Krzysztofem Mrozkiem oraz uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 z panem Arturem Zagórskim. Pod fachową opieką prowadzącego strzelanie młodzież gorlickich szkół mogła poznać zasady zachowania na strzelnicy oraz obsługi karabinków pneumatycznych. Z możliwości strzelania skorzystali również opiekunowie. Serdecznie zapraszamy  w przyszłym roku szkolnym.

info2Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniu 22.06.2017 (czwartek) o godzinie 11 .00

01 2 czerwca 2017 r grupa „Maluszków” obchodziła ważną uroczystość. Do przedszkola zostali zaproszeni rodzice, aby świętować Dzień Mamy oraz Dzień Taty. Najmłodsze przedszkolaki w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały również przedstawienie „O biedronce Zosi która do przedszkola chodziła”. 

20170601 124436Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w kalendarzu wszystkich dzieci na całym świecie. Z okazji tego święta nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu atrakcjach. Od dnia 26 maja do 1 czerwca braliśmy udział w Tygodniu Sportu realizowanego w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. Dzieci miały okazje uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach sportowych takich jak: aerobic przedszkolaka, zajęcia muzyczno-ruchowe, w II Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, w zabawach z chustą animacyjną, w grach i zabawach rekreacyjnych w ogrodzie przedszkolnym. 1 czerwca naszych przedszkolaków odwiedził pan burmistrz, częstując dzieci cukierkami i składając im życzenia. 2 czerwca wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie z animatorem firmy „Aster”.
Agnieszka Gucwa

IMG 2262Dnia 2 czerwca 2017 r na Sali OSiR-u odbył się II rzut Turnieju Gier i Zabaw Sportowych „Mały Mistrz”. Nasza szkoła w 8 osobowych drużynach z klas I – III rozgromiła reprezentacje gorlickich szkół podstawowych. Mali sportowcy zdobyli złote medale i piękny puchar dla szkoły. Bardzo dziękują kibicom za wspaniały i kulturalny doping.
Małgorzata Szurek

zaw strzel dzien dziecka 20171 czerwca 2017r. w strzelnicy pneumatycznej 10m w MZS nr 6 w Gorlicach zostały rozegrane zawody strzeleckie zorganizowane w ramach Dnia Sportu z okazji "Dnia Dziecka". W zawodach wzięło udział 73 uczniów naszej szkoły. Najlepsza trójka w danej kategorii  zostala nagrodzona dyplomem. Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek pneumatyczny;
- tarcza TS – 1;
- odległość 10 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki;
- ilość strzałów: 5 ocenianych

DSCN0033W dniu 1 czerwca 2017 r. zorganizowano Dzień Sportu pod hasłem : „Aktywnie i zdrowo z Szóstką na sportowo”. Klasy 1 – 3 SP rywalizowały w międzyklasowych zawodach sportowych, za które każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Uczniowie klas 4-6 SP i gimnazjaliści wzięli udział w konkurencjach sportowych, które odbywały się na boiskach szkolnych.

zaw lekko 2017W środę 31.05 na stadionie miejskim w Gorlicach odbyły się lekkoatletyczne zawody szkół podstawowych i gimnazjów. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęliśmy miejsce I, a gimnazjaliści wywalczyli miejsce II.
Na ten sukces złożyły się wyniki indywidualne wszystkich zawodników reprezentujących szkołę podstawową i gimnazjum, a w szczególności zajęte przez nich miejsca na podium.

20170531 100515 31 maja Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach już po raz drugi było organizatorem II Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach . W tej wesołej, sportowej imprezie wzięły udział dzieci z gorlickich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 8, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4 i Miejskiego Przedszkola nr 5. Przedszkolaki miały okazję doświadczyć sportowej rywalizacji, jednocześnie korzystając z aktywności ruchowej. Olimpiada Przedszkolaków to świetna zabawa, moc wrażeń i dobra lekcja wychowania fizycznego.

konk foto mdk 2017W dniu 30. maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, gdyż na konkurs wpłynęły 293 prace uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jak co roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: "Osobliwości ziemi gorlickiej" i "Moje najlepsze fotografie"

Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią robić piękne, artystyczne zdjęcia, które zostały docenione przez fachowców i znawców fotografii.

zaw strzeleckie 201729 maja 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się IV Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc z podpórką. W zawodach wzięło udział 44 zawodników. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:

- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, emerytowany pracownik szkoły i członek Ligi Obrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

20170525 103834 W dniu 25.05 starszaki z grupy 1 i 2 uczestniczyły w wycieczce do Miasteczka Galicyjskiego. W planach mieliśmy zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Mimo deszczowej pogody humory nam dopisywały i udało się zrealizować plany. Pierwsza część wycieczki przebiegła w plenerze i było to zwiedzanie skansenu. Skansen położony jest w pięknym, rozległym parku. Idąc alejkami zwiedziliśmy stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, stary dwór i cerkiew.

16W dniu 24 maja 2017 roku dzieci z grup Pani Natalii oraz Pani Karoliny wraz z Panią Kierownik udały się na wycieczkę do Łosia. Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda Edukacyjna "Skrawek nieba" prowadzony przez Panią Urszulę Klucznik-Kosińską okazał się wspaniałym i magicznym miejscem. Szeroka oferta warsztatów w zakresie edukacji przyrodniczej i regionalnej przypadła Małym Odkrywcom do gustu. Niezapomnianym przeżyciem było na pewno dla dzieci samodzielne wykonanie placuszków oraz pieczenie chleba. Ponadto zostaliśmy ugoszczeni pyszną zupą i domową szarlotką.

DSCN7348 Klasy I-III 23 maja zostały zaproszone na koncert. W Państwowej Szkole Muzycznej wysłuchaliśmy utwory grane przez uczniów tej szkoły wśród których wystąpili również nasi koledzy i koleżanki. Podziwialiśmy ich grę. W świat muzyki poważnej wprowadzała nas również poezja, prezentowana przed każdym utworem. Ciekawe zagadki na koniec koncertu sprawdziły naszą wiedzę muzyczną.
Agata Przybycień

20170519 101525 Coroczną tradycją stały się spotkania przedszkolaków ze strażakami. Tak też było i w tym roku. 19 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują.

DSCN7308Klasa 2a rozwija i doskonali swoją motorykę poznając różne dyscypliny sportowe i korzystając z dostępnych miejsc. Po opanowaniu umiejętności jazdy na rolkach i łyżwach, po saneczkowaniu i nauce pływania, przyszedł czas na kolejne możliwości. 11 maja wycieczka do Nowego Sącza połączyła zabawy w Pumptracku, parku trampolin i spacer po mieście. W Pumptracku dzieci korzystały z torów dla jednośladów. Jeździły na hulajnogach, rowerze, rolkach a także korzystały z siłowni na wolnym powietrzu i przestrzennych gier dla dzieci.

20170510 090005Nasze przedszkole podejmuje różnorodne inicjatywny, aby kształtować u wychowanków prozdrowotny styl życia, a aktywność fizyczna jest jego głównym elementem. Dlatego już po raz trzeci w dniu 10 maja włączyliśmy się do Ogólnopolskiej sportowej imprezy organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola „Sprintem do maratonu”.

SAM 5062 00110 maja 2017 r. zespół tańca nowoczesnego "Iskierki" został wyróżniony w XIII Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych "Radość Dzieciom". "Energy Dance" prezentowali przedstawiciele klas młodszych; kl. II b: Iga Kusiak, Karolina Korzeń, Blanka Jaklińska, Weronika Gugulska, Anna Kukla kl.II c: Iga Nowak, Jakub Kuzak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski kl. IIIc: Zuzanna Węgrecka, Zofia Tatko, Julia Pająk, Magdalena Konopka, Tomasz Zimowski. Dzieci otrzymały duże brawa za pełen ekspresji występ oraz puchar i pamiątkowy dyplom. Dodatkowo Jury uznało Jakuba Kuzaka z klasy II c za najlepszego tancerza tego Przeglądu, doceniając Jego duże zaangażowanie i umiejętności taneczne. Gratulujemy wspaniałego występu!!!!
Ewa Szura

DSCN7124Wizyta w straży pożarnej dostarczyła klasie 2a wielu ważnych informacji i niezapomnianych przeżyć. Mł.bryg. Dariusz Surmacz opowiedział o historii straży pożarnej w Gorlicach, o pracy strażaków i rodzajach wezwań. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, jak zachować się w razie pożaru, jaki wybrać numer 998 czy112 ? oraz obejrzały filmy instruktażowe. Zobaczyły pracę dyżurnego w dyspozytorni, zjazd na rurze podczas alarmu, przymierzyły strój strażacki, obejrzały wyposażenie wozów i weszły do wozu strażackiego.

majowka 2017Bardzo bogaty był w tym roku majowy program obchodów Dni Gorlic oraz świąt państwowych . Dominowały msze patriotyczne, uroczystości, pochody, ale także wspaniałe koncerty muzyki rockowej i oczywiście nie zabrakło inscenizacji bitwy gorlickiej z 2 maja 1915 roku w Sękowej. Choć pogoda raczej nie dopisywała z powodu deszczu na imprezy przychodzili całymi rodzinami nie tylko gorliczanie , ale także wielu turystów i mieszkańców powiatu gorlickiego.
W Mszy Ekumenicznej na Górze Cmentarnej koło naszej szkoły oraz na Mszy 3-Majowej i w przemarszu do Tablicy upamiętniającej hr. Skrzyńskiego wzięły udział nasze poczty sztandarowe w osobach:
Jakub Kryca, Eryk Miśkowiec – Chorążowie
Oliwia Tarsa, Oliwia Haluch, Katarzyna Rączkowska, Klaudia Przybycień.
Pozostały na zawsze wspaniałe wspomnienia i wrażenia. Te kilka dni były żywymi lekcjami patriotyzmu, szacunku do polskiej flagi / prawidłowo : chorągwi/ i bohaterów polskich dzięki którym możemy bez lęku obchodzić i kultywować patriotyczne

...

ziemiaCo roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. 21 i 24 kwietnia starszaki z grupy pierwszej przedstawiły inscenizację o Dniu Ziemi,   podczas której zostały poruszone najważniejsze współczesne problemy ekologiczne.

koderW okresie 23 IV - 27 IV 2017 w wybranych grupach klas V i VI szkoły podstawowej przeprowadzono zajęcia "Godzina Kodowania" korzystając z zasobów http:/code.org oraz pokaz programowania jednego robota MBot, którego zakup sfinansowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorlicach w ubiegłym roku. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów rozwijaniem umiejętności kodowania i programowania. Uczniom podobały się zajęcia i z entuzjazmem przystąpili do przygotowania krótkiego filmiku pt. "Dlaczego chcę zostać Superkoderem?" wymaganego przy staraniu się o zakwalifikowanie do programu Fundacji Orange Superkoderzy. Z niecierpliwością oczekujemy na informację czy będą Lofiroboty w szkole od września.
Małgorzata Nowak

wycieczka 5a 201726 i 27 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 5a poznawali okolice Kielc. Pogoda nie rozpieszczała, ale humory dopisywały. Zwiedziliśmy m.in. Święty Krzyż, Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Chęcinach i Jaskinię Raj. Być może jeszcze tu wrócimy...

wielkanoc 2017Serdeczne życzenia świąteczne zostały przekazane wszystkim pracownikom naszej szkoły wraz z symbolicznymi stroikami przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

ksiazka roza 201725 kwietnia uczniowie klasy 5a wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Książka i Róża” w ramach 16. Małopolskich Dni Książki. Na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej dowiedzieli się o prawach autorskich i prawach książki, a także przypomnieli sobie czym są prawa człowieka i do czego prawo ma każdy człowiek. Uczniowie w czterech grupach tworzyli plakaty na tematy poruszane na warsztatach. Spotkanie i wspólnie spędzony czas dostarczył wiedzy, ale też wiele radości i sprzyjał integracji. Dziękujemy za zaproszenie!

egzaminy 2017Przez trzy lata uczniowie gimnazjum przygotowywali się na to wydarzenie – trzydniowe egzaminy kompetencji, które w tym roku odbyły się 19-21 kwietnia. Pierwszego dnia odpowiadali na pytania z historii i WOS oraz z języka polskiego. Następnego dnia musieli wykazać się znajomością wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, fizyki i chemii. Ostatniego dnia zmierzyli się z testami z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

Nie brakowało emocji i chyba czasem trochę niepotrzebnego zdenerwowania. Tego dnia kciuki za ich dobre wyniki trzymali nie tylko rodzice gimnazjalistów, ale także ich nauczyciele. W końcu pośrednio był to także egzamin dla pedagogów – na ile dobrze i skutecznie przygotowali swoich podopiecznych do tak ważnych egzaminów.

wielkanoc Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego. W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć o tej tematyce, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia, jak spotkanie z okazji świąt wielkanocnych. Nasze przedszkolaki z grupy drugiej wraz z nauczycielkami przygotowały przedstawienie wielkanocne na które zostały zaproszone wszystkie dzieci, dyrekcja oraz pracownicy przedszkola.

dyrektor 2017W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbył się konkurs na dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Społeczność szkoły z radością przyjęła wiadomość, że Pan mgr Sławomir Kowalski nadal będzie kierował naszą placówką. Panu Dyrektorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w pracy.

Rada Pedagogiczna oraz pracownicy MZS nr 6

sztaba 201712.04.2017 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 6 w Gorlicach odbyła się kolejna edycja Macmillan Primary School Tournament - międzyszkolnego turnieju wiedzy z języka angielskiego dla klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Zespołu Szkół nr 4, 5 i 6.

DSCN6984Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 kwietnia w MDK w Gorlicach. W eliminacjach powiatowych brało udział 358 uczestników. Nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia. Nagrody:
Konrad Łaś –IIa ,
Szymon Lisowski – IIb,
Anna Tatko –IVb,
Tomasz Zasowski –IIIa

chmura 201710 kwietnia 2017 r.na Hali sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Rejonu Szkół Podstawowych w minisiatkówce chłopców. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły mistrzowie powiatów limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz

• Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
• Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach – powiat gorlicki
• Szkoła Podstawowa w Olszówce – powiat limanowski
• Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi – powiat nowosądecki
Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów.

IMG 1857 Klasa II c realizuje 3 - letni projekt edukacyjny dotyczący czytania książek. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie: Czy warto czytać książki? W ramach projektu zrealizowaliśmy zaplanowane działania:
- wyjścia do Biblioteki Miejskiej
- warsztaty w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu: "Jak powstaje książka i sposoby jej oprawiania"
- założenie klasowej biblioteczki

cisowska 20174 kwietnia 2017 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się 3. edycja Wiosennego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjów. Za-daniem uczestników było zaprezentować się w recytacji poezji lub prozy. Naszą szkołę godnie reprezentowała Zuzia Cisowska z kl. Ia i okazała się niezawodna, gdyż recytując wiersz Wisławy Szymborskiej Miłość szczęśliwa zajęła 1. miejsce.
To nie wszystko! Nie tylko jurorzy docenili mistrzostwo naszej uczennicy. W głosowaniu publiczności właśnie Zuzi przyznano na-grodę publiczności, uznając ją za najlepszą recytatorkę!
Zuziu, gratulujemy i powodzenia w następnych konkursach!

010Kopalnia Soli w Bochni to bardzo atrakcyjny cel wycieczek szkolnych. Przyciąga turystów nie tylko dlatego, że jest najstarszą kopalnią w Polsce, bo datującą się na 1248 rok, ale także ze względu na liczne atrakcje, nowoczesne technologie wykorzystane do ścieżek edukacyjnych i ciekawe, aktywne metody pracy przewodników z grupami. Klasa 2a SP 30 marca skorzystała z jednej z wielu ofert, które proponuje kopalnia.

 

W NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 31 MARCA W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ STRAJK.

W DNIU TYM NIE BĘDĄ PROWADZONE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE.

JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE TEGO DNIA PRZYJDĄ DO SZKOŁY, BĘDĄ MIAŁY ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ.

PROSIMY O ZROZUMIENIE NASZEJ DECYZJI.

 

 strajk 2017

IMG 1888 Po co jest wojsko? Jak wygląda dzień żołnierza? Ile żołnierz ma mundurów?..na te i wiele innych pytań, odpowiadał zawodowy żołnierz 6. Brygady Powietrznodesantowej. Uczniowie klasy 2a podczas spotkania dowiedzieli się sporo o służbie żołnierskiej, sprzęcie wojskowym oraz umiejętności współpracy w grupie. Obejrzeli prezentację skoków spadochronowych oraz krótki film z ćwiczeń żołnierskich. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6883 Dnia 24 marca uczniowie klasy II b SP uczestniczyli w biblioterapeutycznych warsztatach ,,Wiosenny ogród dobrych słów”, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Spotkanie prowadziła pani dr Wanda Matrias. Zwróciła uwagę uczniów na wielką moc książki, która uczy, bawi, rozwija słownictwo. Biblioterapeutka zaprezentowała własnoręcznie wykonane książki dla dzieci. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. ,,Ogród dobrych słów” i przekonali się o wielkiej wadze w życiu codziennym ,,czarodziejskich” słów: dziękuję, proszę, przepraszam, kocham cię, potrzebuję cię.

targi 201723.03.2017 Uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami oraz Panią Pedagog mieli okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych -Festiwalu Zawodów w Krakowie. Podczas tegorocznej edycji na targach zaprezentowało się 79 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym z całej Małopolski. Na ponad 140 interaktywnych stoiskach przygotowano mnóstwo interesujących prezentacji zawodowych. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. pokazy barmańskie, fryzjerskie, kosmetyczne, pokazy mody, metaloplastyki, robotyki oraz mechaniki samochodowej. W targach uczestniczyli także przedstawiciele zagranicznych szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier oraz w tym roku po raz pierwszy Europejsko-Azjatycka Fundacja Edukacji Biznesowej. Podczas Festiwalu Zawodów gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, a także porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak wygląda nauka w poszczególnych szkołach od samych uczniów, którzy się w nich kształcą. Mamy

...

chmura kosz 2017W środę 22.03.2017 na hali sportowej w Bobowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu gorlickiego w minisiatkówce chłopców szkół podstawowych. W turnieju wystapiło pięć drużyn - zwycięzcy zawodów gminnych: Szkoła Podstawowa w Bystrej,Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu,Szkoła Podstawowa w Woli Łużańskiej,Szkoła Podstawowa w Bobowej oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach.
Tytuł Mistrza Powiatu i awans na zawody rejonowe zdobyła nasza drużyna czyli MZS nr 6 , która wygrała wszystkie swoje spotkania . Na drugim stopniu podium stanęli siatkarze ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, trzecie miejsce zajęli uczniowie z Biecza, a czwarte z Bystrej. Drużyna wystapiła w składzie: Sopala Fabian, Makowski Szymon, Pazdur Michał, Grępka Jakub, Janik Michał, Tokarski Kacper, Liszka Filip, Gierut Krystian, Cionek Wiktor, Kamiński Kamil, Kordyl Tobiasz opiekunem był Tomasz Chmura.

rekolekcje 2017Nasza wspólnota szkolna przeżywała rekolekcje, które trwały od 20 do 22 marca 2017 roku. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Łukasz Soczek wraz z klerykami z parafii Kobylanka. Dziękujemy księdzu i klerykom za przypomnienie i przybliżenie prawdy tak oczywistej, a o której często zapominamy, że Chrystus jest zawsze obok nas, podaje nam pomocną dłoń, pragnie dla nas dobra prowadząc nas do Ojca, oraz że nie ma takiego jak On. Słowa wdzięczności za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych kierujemy do naszej Dyrekcji. Dziękujemy za opiekę i poświęcony czas wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz rodzicom. Dziękujemy wam kochane dzieci i droga młodzieży za udział w spotkaniach. Wszystkim życzymy aby te rekolekcje wydały obfity owoc w życiu osobistym i szkolnym.

poezja21 marca to Światowy Dzień Poezji. Aby uczcić to jakże wyjątkowe święto nauczycielki z grup V, VI i VII zorganizowały dla przedszkolaków "Wiosenny Przegląd Poezji Dziecięcej". Każde chętne dziecko, które nauczyło się pod okiem rodziców wiersza, miało możliwość zaprezentowania go na przedszkolnej scenie. Usłyszeliśmy utwory których bohaterowie mieli swoje przygody i perypetie. Pojawiły się zwierzęta, owady, owoce, a także ludzie.

wiosna„Witamy Wiosnę”

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki..

Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W wazonach pojawiły się bazie i pierwsze wiosenne kwiaty.

DSCN682821 marca w Szymbarku odbyło się spotkanie laureatów i uczestników konkursu "Małopolska Marzanna". Nasi uczniowie: Nadia Piecuch(kl.1a), Marcin Penar (kl.2b) i Dawid Jędrusik (kl.2c) wykonali na ten konkurs piękne Marzanny. Marcin Penar otrzymał wyróżnienie za swą pracę. Podczas spotkania w kasztelu dzieci obejrzały przedstawienie ,,Pożegnanie zimy” oraz maszerowały w uroczystym orszaku ze swoimi Marzannami nad brzeg rzeki Ropy gdzie pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę.
Agata Przybycień

IMG 18428 marca, w Klubie Jubilat nasi najmłodsi tancerze z kl: II b, II c i III c gościnnie zatańczyli dla wszystkich zaproszonych Kobiet z okazji ich święta. Za piękny pokaz tańca dzieci otrzymały gromkie brawa i słodkie upominki. Tancerkom i tancerzom osobiście podziękował i pogratulował występu Burmistrz Miasta Gorlice pan Rafał Kukla.
Ewa Szura

SZANOWNI PAŃSTWO !

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gorlicach  ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą o zgłoszenie się sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2017 r. w godz. od 8:00 do 15:00 celem złożenia  zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. 

W związku z wprowadzeniem reformy oświatowej uprzejmie informuję, że rekrutacja na wolne miejsca do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzona przez Miasto Gorlice na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w miesiącu kwietniu. 

Szczegółowe terminy rekrutacji oraz kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełniania tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria zgodnie z obowiązującymi przepisami zostaną określone i podane do publicznej wiadomości do dnia 15 kwietnia 2017 r.

 

WIELKI POST 2017

20 MARZEC - PONIEDZIAŁEK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum

21 MARZEC - WTOREK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum

22 MARZEC - ŚRODA

8:30 - Nabożeństwo pokutne
8:45 - Spowiedź dla klas IV-VI oraz Gimnazjum
9:15 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla klas I-VI oraz Gimnazjum


„Wszystko Tobie oddać pragnę
od najmłodszych moich lat”

teatr 2016„Kiedy tylko znalazłam się w teatrze i zobaczyłam gmach od środka, prawie odjęło mi mowę. Widok był naprawdę imponujący. Bardzo podobały mi się zdobienia w holu i w sali teatralnej, olbrzymie schody, balkony, kutyna...” - mówi jedna z uczestniczek. 24 lutego 2017 roku klasa 2a gimnazjum była w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na jednej z najchętniej wystawianych sztuk Szekspira, której tematyka nie traci na wartości mimo upływu czasu – „Romeo i Julia”. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara i wykonaniu aktorów młodego pokolenia zrobił duże wrażenie. W tytułowych rolach widzieliśmy Ewę Jakubowicz i Marcina Wojciechowskiego. Fabuła przedstawiała historię zwaśnionych rodów i zakochanej do szaleństwa pary młodych ludzi, których uczucie prowadzi do śmierci. Wszystko to ukazano w nieco unowocześnionym świetle.

pancake 201723 lutego w naszej szkole odbył się kolejny Pancake Day, czyli wyścig z naleśnikiem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs polegał na jak najszybszym pokonaniu przeszkód i jednoczesnym podrzucaniem naleśnika.  To nawiązanie do brytyjskiej tradycji, która jest obchodzona w dzień poprzedzający Środę Popielcową – Tłusty Wtorek. W wyścigu wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężył Maksymilian Szaliński z klasy 6A, zaś wśród gimnazjalistów najszybszy był Jakub Sychta z IIIA.

Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy zwycięzcom!

aw narciarskie 2W dniu 22.02 w Małastowie odbyły się zawody w narciarstwie szkół podstawowych i gimnazjów. W klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych miejsca medalowe zajęli:
Nadia Sopala - I miejsce," Zofia  Tatko - III miejsce, Natalia Konopka - II miejsce, Nikola Hajduk - II miejsce, Magdalena Szot - III miejsce, Michał Czerhoniak - I miejsce, Filip Kmiecik - II miejsce, Wiktor Cionek - II miejsce, Wiktoria Kosińska - I miejsce, Julia Chmura - II miejsce, Kacper Gargas - I miejsce, Dawid Konopka - III miejsce.
W klasyfikacji szkół podstawowych zajęliśmy miejsce II, podobnie jak gimnazjaliści, którzy drużynowo zajęli również miejsce II.

info2I N F O R M A C J A - PUNKT KONSULTACYJNO DORADCZY Z ZAKRESU DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO
(dla uczniów , rodziców i nauczycieli)
DYŻURY DORADCY ZAWODOWEGO
GIMNAZJUM nr 6
TRZECIE PIĄTKI MIESIĄCA
W GODZ. 10.15-12.15

TERMINY DYŻURÓW
1. 17.02.2017r.
2. 17.03.2017r.
3. 21.04.2017r.
4. 19.05.2017r.

Osoba pełniąca dyżur: mgr Agnieszka Haluch – pedagog, doradca zawodowy PPP

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W GORLICACH
38 – 300 Gorlice, ul. Hallera 22 tel./fax 18 353 72 55

narty 2017Z inicjatywy władz miasta Gorlic podobnie jak w zeszłym roku udało się zrealizować w czasie ferii zimowych wspaniały program sportowy. Dzięki temu 20 uczniów klas 4-ych szkoły podstawowej poznało smak wspaniałego zimowego sportu – narciarstwa zjazdowego. Projekt objął także uczniów z pozostałych szkół gorlickich.

Dziewczęta i chłopcy nauczyli się nie tylko bezpiecznie poruszać na nartach, samodzielnie lub w grupie zjeżdżać , ale także poznali sprzęt narciarski i właściwe korzystanie z niego na wspaniałym, zmrożonym, bardzo dobrze przygotowanym stoku w Małastowie.
Instruktorami tych 2 grup byli doświadczeni GOPR-owcy - p. Jerzy Bugno oraz p. Andrzej Nurkowicz.
W ostatnim dniu zajęć zimowych instruktorzy zorganizowali dla nich emocjonujące zawody - slalom.
Teraz wystarczy tylko mocno trzymać kciuki, aby za rok można było powtórzyć ten niezwykle pożyteczny program!

P104045317 lutego dzieci z grupy V, VI, i VII obchodziły nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół zakładając typowe dla kotków opaski z uszkami, a panie wymalowały dzieciom na twarzach piękne czarne noski i wąsiki. Najpierw każda z grup wykonała portret kota, który przyozdobił salę zabaw. Potem były wesołe kocie zabawy: przejście przez tunel, wspinanie się po szczebelkach drabinki oraz zabawa z chustą animacyjną i kotkami- pluszakami, które dzieci przyniosły z domu.

20170217 103922W piątek 17 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

IMG 171315 lutego wszyscy uczniowie klas 1-3 bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Jak co roku rozpoczęliśmy zabawę polonezem. W barwnym korowodzie pojawiały się przeróżne postacie ze znanych filmów i bajek. Muzykę dyskotekową przeplatały zabawy i konkursy klasowe. Dzieci miały okazję potańczyć ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy przygotowali muzykę i pomogli w prowadzeniu zabawy. Na zmęczonych tańcem uczestników balu czekał w klasach poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Agata Zębala

tarcza strzelecka1W dniu 9 lutego 2017 r. w godzinach 9:00 - 14:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich w wieku od 10 do 110 lat. Celem spotkania będzie zapoznanie nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasad zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miła atmosferę i moc emocji.

DSCN6660Karnawał to czas świętowania, zabaw i balów. Dawniej nazywano go w Polsce zapustami. Jednym ze zwyczajów był pochód wędrujących przebierańców zwanych kolędnikami. Do dziś ten zwyczaj zachował się w naszych regionach. Uczniowie klasy 3b i 3c również kolędowali w naszej szkole. Z pomocą rodziców przygotowali przebrania i krótkie przedstawienie. Wśród przebierańców byli: pastuszkowie, anioły, bociany, turonie, królowie, diabełki. Kolędnicy odwiedzili niektóre klasy naszej szkoły, przedszkolaków w Przedszkolu nr8, gabinety pracowników szkoły.

IMG 1318 Zimowa aura, przykryte śniegiem pagórki oraz lekki mróz to doskonałe warunki do zabaw zimowych. Klasy młodsze wykorzystują uroki zimy. Podczas lekcji wf-u na wzniesieniach w pobliżu szkoły doskonalą umiejętności jazdy na sankach, kierowania saneczkami, współdziałania w grupie.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6580Uczniowie klas młodszych pomagają ptakom przetrwać zimę poprzez systematyczne ich dokarmianie. W tym celu przynieśli ziarna zbóż, nasiona oraz suszone owoce i umieścili je w karmnikach. Wykonali również kolby z nasion, które będą wymieniać aż do wiosny.
Ewa Szura

16441638 769226816568076 487286472 nDbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu, jak i w czasie ferii zimowych w dniu 26.01.2017r odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem policjantów . Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych oraz jak ich unikać. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

IMG 1435 25 stycznia klasa II c wybrała się do Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na 45 minutową sannę podziwiając malowniczą aurę tamtejszej okolicy. Podczas krótkiego postoju dzieci miały czas na swobodną zabawę, w trakcie której nie omieszkaliśmy stoczyć bitwy na śnieżki. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po stajni opowiadając ciekawostki na temat życia koni.

P1040331Na dzień 24 stycznia dzieci z grup V, VI, VII zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i Dziadków, aby wierszem, tańcem i piosenką podziękować za okazywaną im miłość, dobroć i wyrozumiałość. Za to, że zawsze mogą na nich liczyć, moją dla nich czas i dobre słowo. Najpierw swój występ zaprezentowały najmłodsze dzieci kolędując z Jezuskiem. Później występowały przedszkolaki z grupy VI, prezentując program pt „Zimowy koncert dla Babci i Dziadka”.

DSC 000120 i 24 stycznia w naszej szkole odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie z klas młodszych II b i II c zaprosili Dziadków i Babcie dla których przygotowali program artystyczny połączony z życzeniami i podziękowaniami za trud i opiekę. Klasa II c przygotowała inscenizację "Nowy Roczek” połączoną z repertuarem piosenek i kolędowaniem.
Klasa II b inscenizację "Proszę Państwa oto Rok” wraz z noworocznymi życzeniami i tańcem.

wszpitalu Aby czytać – potrzebne są książki…
Aby rysować – trzeba mieć kredki, mazaki, farby…
Aby się bawić – przydałyby się klocki, lalki, pluszaki…
Aby wspierać małych pacjentów – wystarczy odrobina dobrej woli!
Nasze przedszkole wzięło udział akcji „Książka dla szpitala”, która przeprowadziliśmy dla Szpitala Specjalistycznego im H.Klimontowicza w Gorlicach. Akcję ogłosiliśmy w miesiącu grudniu 2016r. Nad przebiegiem akcji i zbiórką książek czuwali nauczyciele naszego przedszkola, natomiast koordynatorem była pani Katarzyna Moroń. Przedszkolaki chętnie przynosiły nowe książeczki, kredki, malowanki, kolorowe kartki.

info226 stycznia 2017r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa, I-III gimnazjum].

20170120 104550W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

jaselka15 19.01.2017 r. przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy IV odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Michalusa w Gorlicach. Dzieci pod kierownictwem pani Katarzyny Moroń i pani Marii Przetacznik przedstawiły ”Jasełka” , podczas których prezentowały swoje aktorskie zdolności. Program artystyczny sprawił ogromną radość podopiecznym. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i radości.

kulig iva 2017W dniu 17.01.2017r. klasy IVa i IVb pojechały do Regietowa na kulig. Podczas jazdy saniami śpiewaliśmy piosenki, co jakiś czas konie przyspieszały. Panowie, którzy nas wieźli bawiłi się z nami, rzucali w nas śnieżkami oraz strzepywali na nas śnieg z drzew. Po jakimś czasie nastąpiła przerwa, w czasie której szaleliśmy na śniegu. Po powrocie do karczmy jedliśmy upieczoną przez nas nad ogniskiem kiełbasę. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

wosp 2017Nie ma takiej akcji charytatywnej, aby uczniowie i nauczyciele z „6-ki” nie zaangażowali się z całej siły. Wystarczy wspomnieć „Górę Grosza”, „Świąteczną Paczkę”, „Bucik dla czarnego brata..”, Pomoc dla Ukrainy”, coroczne akcje Szkolnego koła „Caritas” czy oczywiście zimowej WOŚP.

W tym roku 15 stycznia 2017 r. dopisała pogoda co bardzo pomogło i tak zziębniętym wolontariuszom. Bohaterami 25 WOŚP byli:
Katarzyna Rączkowska
Karol Więcek
Daria Dziedzic
Magdalena Haluch
Gabriela Kmon
Anna Kulińska
Wiktoria Mituś
Dawid Obrzut
Patrycja Papciak
Klaudia Przybycień
Hanna Zając
Dawid Zając
Patryk Zimowski

dorota konkur 2017Miniony rok, czyli 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym w naszej szkole trwało propagowanie twórczości tego pisarza poprzez czytanie fragmentów jego powieści. Organizatorami i lektorami byli gimnazjaliści z klasy Ia, uczestniczący w zajęciach kółka polonistycznego.

A 13 stycznia 2017 r. w ramach podsumowania Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole został przeprowadzony konkurs, w którym mogli wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, wykazując się wiedzą nt. biografii naszego literackiego noblisty oraz jego twórczości, zwłaszcza w zakresie 3 powieści: W pustyni i w puszczy, Krzyżacy i Quo vadis.

info316 stycznia 2017 roku 18 brydżystów z Gorlic, Grybowa i Biecza wzięło udział w Wielkoorkiestrowym Turnieju Brydża Sportowego. Turniej zorganizowało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach . Puchary i dyplomy ufundował dyrektor MZS nr 6 – Sławomir Kowalski.
Cały dochód z turnieju przeznaczono na WOŚP.

A oto wyniki najlepszych:
I miejsce - R. Narewski i S. Czech / Gorlice/
II miejsce – T. Przybycień i J.Gorczyca /Gorlice/
III miejsce – J. Grygowicz i W. Stój / Biecz/

Gratulacje i do zobaczenia za rok!

DSC06266 Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16.01.2017r w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

zaw plyw wosp 2017W dniu 15.01.2017 r. na Krytej Pływalni "Fala" w Gorlicach odbyły się zawody pływackie w ramach WOŚP. Dzieci startowały w 6 kategoriach wiekowych na dystansach 25 i 50 metrów stylem dowolnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. I-III i IV-VI S.P. zajmując czołowe miejsca na podium. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale w kształcie serca oraz dyplomy za miejsca I-III na podium. Gratulujemy!

wosp strzel 201715 stycznia 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej, z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK odbyły się I Wielkoorkiestrowe Zawody Strzeleckie skierowane dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Haenel 312 w postawie leżąc z podpórką. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Na zwycięzców turnieju czekały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizator przewidział nagrody specjalne -pucharki dla strzelców z najlepszym wynikiem w danej kategorii.

P1040206Do tradycji okresu Świąt Bożego Narodzenia należało kolędowanie mające na celu charakter widowiska teatralnego. Ten obyczaj powoli zanika. Tak niewielu z nas zna słowa, potrafi zaśpiewać przepiękne polskie kolędy. Chcąc kultywować tą tradycję dzieci z grupy VI i VII wraz z wychowawczyniami: p. E. Kołodziejczyk i p. K. Urbanowską 5 Stycznia, w mroźny zimowy wieczór zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na wspólne śpiewanie kolęd przy choince.

zawody wosp 2017 srednie

Do pobrania: Regulamin zawodów

DSCN6578Klasa 2a powitała kolejny sezon zimowy lekcją wf-u na lodowisku. Zajęcia łyżwiarskie są kontynuacją nauki jazdy na lodzie rozpoczętej w klasie 1. Uczniowie opanowali już umiejętność jazdy na łyżwach do przodu i hamowania. We wrześniu porównali jazdę na łyżwach z jazdą na rolkach. Ruch na świeżym powietrzu, wspólnie zabawy z rówieśnikami dostarczają dużo radości i poprawiają kondycję.
Lucyna Ciszczoń

P1040101Od kilku lat tradycją naszego przedszkola jest spotkanie wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola przy choince, aby poprzez oglądanie Jasełek rozpocząć przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku na to spotkanie zaprosiliśmy również byłych pracowników przedszkola oraz dyrekcje i pracowników administracji MZS Nr 6.

20161222 114309Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie i dlatego w czwartek 22 grudnia w grupie starszaków odbyła się przedszkolna wigilia. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

jaselka 2016Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój ale również uwrażliwiła nas szczególnie na biednych, samotnych, bezdomnychi ubogich, którzy często żyją obok nas. O miłe doznania wzrokowe i słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz małego Jezusa. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorówi wokalistów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i wokalnych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Sławomira Kowalskiego. Dziękujemy młodym artystom i wokalistom oraz nauczycielom: siostrze

...

info3Pracownicy MZS nr 6 w Gorlicach w czwartek 22.12.2016 zasiedli do wspólnej wigilii, którą poprzedziły jasełka przygotowane przez naszych uczniów pod opieką nauczycieli. Dla Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz zaproszonych gości było to bardzo ważne i uroczyste spotkanie. Wigilia to czas, kiedy mogliśmy się wspólnie pomodlić, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i pośpiewać kolędy. Spotkanie wigilijne uczy każdego z nas większej wrażliwości na Pana Boga i drugiego człowieka a opłatek uczy nas jeszcze większej dyspozycyjności, zdolności do poświęceń by służyć drugiemu człowiekowi.

 

santa claus 201722 grudnia 2016 roku uczniowie z kółka teatralnego w języku angielskim przedstawili na scenie sztukę o tematyce świątecznej pt. "What, no Santa Claus?" Przedstawienie opowiadało historię, jaka wydarzyła się na Biegunie Północnym przed świętami Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj rozchorował się i nie mógł spełnić swoich corocznych obowiązków jakimi jest dostarczenie prezentów do każdego domu na świecie. Na szczęście z pomocą przyszła Pani Claus, która przy pomocy pracowitych elfów i reniferów przejęła obowiązki chorego Mikołaja na jeden rok.

fajerwerki   gifKonkurs na najładniejszą choinkę rozstrzygnięty. Najwięcej głosów gorliczan, bo prawie 1100 zdobyła nasza choinka, która razem z innymi prezentuje się cały czas na scenie - na Rynku naszego miasta. Nasze uczennice i uczniowie przez prawie 2 tygodnie przygotowywali piękne ozdoby Bożonarodzeniowe pod okiem p. Anny Słopnickiej Dudek oraz p. Ewy Ziemby. Trzeba przyznać, że wszystkie choinki przygotowane przez gorlickie szkoły to po prostu dziecięce arcydzieła. Okazało się jednak, że najwięcej sympatyków skupiło wobec siebie nasze, „szósteczkowe” świąteczne drzewko .
Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Gorlic p. Rafał Kukla. Nasze I miejsce zostało docenione pięknym dyplomem i aparatem fotograficznym Nikon za co dziękujemy władzom naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głos na naszą choinkę - bez was by się nie udało.

DSC0609020 grudnia przedszkolaki z grupy I wraz z nauczycielami zaprosiły rodziców na bożonarodzeniowy występ. Dzieci zaprezentowały piękny repertuar a w nim: wiersze, świąteczne piosenki, kolędy, pastorałki, tańce. Przygotowały również świąteczne upomink i- własnoręcznie zrobione choineczki. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną.

20161216 105200Grudzień kojarzy się nam z Gwiazdką, z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia, z choinką, Sylwestrem… Wśród przygotowań do rodzinnego przeżywania tego najprzyjemniejszego w roku czasu, wszystkie przedszkolaki  pamiętały również o czworonożnych pupilach – podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt i po raz drugi przyłączyły się do akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”.

PC21023820 grudnia uczniowie z kl. II c wybrali się do Urzędu Pocztowego aby wysłać samodzielnie wykonane i samodzielnie zaadresowane kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych. Wcześniej utrwalali wiadomości i umiejętności związane ze sposobem pisania życzeń, adresowaniem kopert, pojęcia: adresat, nadawca. Ponadto dowiedzieli się jak wygląda praca na poczcie i jaka jest droga listu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyli w tej formie zajęć lekcyjnych.
Ewa Szura

info2Prosimy na oddanie głosu na naszą choinkę bożonarodzeniową wystawioną na scenie w gorlickim rynku. Choinkę wystroili uczniowie i nauczyciele MZS nr 6 w Gorlicach własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Głosowanie polega na polubieniu zdjęcia z nasza choinką (ostatnia w galerii zdjęć).

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/ms.c.eJw9ysERACAIA7CNvBYoyv6L~_UD55kJxA7KIKj~_hxQfGTIgxgIYcUAM~;eA~;kBchOELQ~-.bps.a.1517005148327188.1073741933.296322363728812/1517005301660506/?type=3&theater

jasełka rynek 2016Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile, jakie można przeżyć razem z rodziną i najbliższymi. Corocznie na Rynku Miasta odbywa się Wigilia Bożego Narodzenia z udziałem wszystkich gorliczan, którzy chcą wtedy razem spotkać się w centralnym miejscu naszego miasta. Oprócz dzielenia się opłatkiem, skosztowania tradycyjnych potraw przygotowanych przez darczyńców – gorliczanie mogli posłuchać śpiewanych kolęd, a także już drugi rok z rzędu obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły. Ten wzruszający spektakl przygotowali s. Anna Dusza, ks. Andrzej Tokarz, p. D. Przyrowska oraz p. A. Jamer. W wigilijne przedstawienie zaangażowali się także rodzice uczniów naszej szkoły. 

IMG 1072Klasa 2a powitała kolejny sezon zimowy lekcją wf-u na lodowisku. Zajęcia łyżwiarskie są kontynuacją nauki jazdy na lodzie rozpoczętej w klasie 1. Uczniowie opanowali już umiejętność jazdy na łyżwach do przodu i hamowania. We wrześniu porównali jazdę na łyżwach z jazdą na rolkach. Ruch na świeżym powietrzu, wspólnie zabawy z rówieśnikami dostarczają dużo radości i poprawiają kondycję.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6480We wtorek 13.12.2016- my- Dymitr Majczak i Kasia Korzeń przeprowadziliśmy warsztaty świąteczne dla klas 1-3. Sami wpadliśmy na pomysł zorganizowania tych zajęć. Dzieci na takich lekcjach mogą się wykazać kreatywnością. Mimo że, wykonaliśmy naprawdę niełatwe prace, dzieci poradziło sobie bez problemu. Zrobiliśmy pomarańczę z goździkami i chusteczkę-choineczkę.

zaw plyw 2016 sliw2W dniu 9 grudnia 2016 roku na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów w Pływaniu. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła w startach indywidualnych 7 medali. Sztafeta chłopców 8x50m stylem dowolnym zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

DSCN34589 grudnia, w miejscowości Wielogłowy, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów "Pod skrzydłami Anioła". Zaproszenie otrzymali nasi najmłodsi uczniowie: Nadia Sopala klasa IIIc, która w konkursie literackim zajęła I miejsce oraz Lubomir Hojsak klasa III a, który otrzymał wyróżnienie w konkursie świątecznej piosenki. Gratulacje, dyplomy i nagrody młodym artystom wręczyła dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Było to niezapomniane przeżycie. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Ewa Szura

zaw plyw 2016 tenW dniu 8.12 Na pływali Fala odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: 8x25m styl dowolny - chłopcy:
sztafeta I :
1. Kmiecik Filip
2. Makowski Miłosz
3. Górski Przemysław
4. Rolak Michał
5. Obrzut Michał
6. Kleszyk Patryk
7. Knapik Marcel
8. Pazdur Michał

20161207 104343Dnia 7 grudnia św. Mikołaj zaprosił naszych milusińskich z klas I- III do gorlickiego kina. Dzieci obejrzały film ,,Święty Mikołaj dla wszystkich”. Pomocnik Mikołaja pokazał nam czarodziejskie sztuczki, a Mikołaj obdarował słodkim upominkiem. Mikołaju dzieci dziękują, że przybyłeś do nich. Obiecały być grzeczne cały rok, abyś znów do nich przyjechał.
Agata Przybycień

beskid niski 201622 listopada 2016r. w Domu Polsko-Słowackim odbyło się posiedzenie Komisji VI Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski”. Komisja w składzie: Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik - przewodniczący Jury, Kamil Bańkowski – artysta fotografik, Piotr Gajda – Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Mária Kováčová - Centrum Kultury i Turystyki, Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie, Krzysztof Szadkowski – Kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach dokonała wyboru najlepszych prac.

zaw plw miko 2016W dniu 6.12.2016 na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się "Mikołajkowe Zawody Pływackie". Startowała w nich liczna reprezentacja MZS nr 6 w Gorlicach. Wielu zawodników zajęło czołowe miejsca na podium. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę. Gratulujemy!

DSC06070Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!

no promil 20166 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach zorganizował w czasie spotkania z rodzicami happening profilaktyczny w ramach kampanii społecznej „No promil - no problem”. Forma ta stanowiła kontynuację działań podejmowanych przez szkołę już od kilku lat przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach.
Kampania ma na celu ograniczenie liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) za kierownicą oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

20161205 1026475 grudnia przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym o Świętym Mikołaju, które zostało przygotowane   przez młodych aktorów z Domu Kultury w Kobylance. Była to bardzo piękna , pouczająca opowieść skierowana dla najmłodszych dzieci. Przestawienie wprowadziło nas oglądających w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieciom oraz paniom bardzo podobał się występ i dziękują organizatorom za zaproszenie.
Agnieszka Gucwa

DSCN6287Jak co roku Gorlickie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Gorlice (Wydział Oświaty Kultury i Sportu)zorganizowały już XXXV Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza. Po raz pierwszy wzięły w nim udział nasze sześciolatki – Tymoteusz Mikrut, Kaja Bajorek i Patrycja Piotrowska.

zawody grudzien maciek 2016W dniu 3.12.2016r. odbyły się X Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 20016 w Jaśle. Drugie miejsce - srebrny medal- zajął Szymon Krawczyk. Gratulujemy!

DSCN6260Od 14 listopada uczniowie klas młodszych sukcesywnie biorą udział w wybranych przez siebie konkursach, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Tegoroczna edycja ,,Pod Skrzydłami Anioła" obejmuje: dwa konkursy plastyczne ,,Moja kartka bożonarodzeniowa"i ,,Anioły", konkurs literacki- autorska bajka, opowieść o charakterze świątecznym oraz konkurs piosenki ,,Anielska nutka". W ramach pierwszego konkursu wysłaliśmy 68 prac, które zachwycały oryginalnością, ciekawą formą i różnorodnością technik plastycznych. W konkursie literackim wzięło udział ośmioro uczestników. Powstały twórcze, inspirujące opowiadania, o tematyce świątecznej.

DSCN6205W listopadzie uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej oraz biblioteki miejskiej. P. Kasia - szkolna bibliotekarka przeprowadziła zajęcia podczas, których dzieci poznały naszą bibliotekę i nauczyły się wypożyczać książki.
W bibliotece miejskiej zdały egzamin na temat ,,Jak obchodzimy się z książkami?’’,
dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i czytelni. Podczas tych spotkań dzieci zostały pasowane na czytelnika i otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Agata Przybycień

20161130 085217W dniu 30 listopada do naszego przedszkola został zaproszony  specjalny gość – Pan Bogusław Michalec, autor książek  dla najmłodszych. Dzieci miały okazję posłuchać pouczających bajek  i porozmawiać o ich treści. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak powstaje książka zanim trafi do czytelników. Spotkanie przebiegło w bajkowej atmosferze!
Agnieszka Gucwa

misW dniu 25.11.2016 r przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem –  Misiem, który towarzyszy dzieciom, a nawet dorosłym wiele lat. Misiek to nie tylko pluszowa przytulanka, ale często to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w MISIOWEJ KRAINIE.

szachy 2016v2Po zwycięstwie naszej drużyny szachowej w eliminacjach powiatowych przyszło wspaniałe 4 miejsce w finałach wojewódzkich tej prestiżowej Gimnazjady, która rozegrana została w Myślenicach.  W sobotę, 30.11.2016 r. od godziny 10:00 do 15:00 aż 17 najlepszych drużyn Małopolski zmagało się o zajęcie jak najlepszych miejsc. 

Nasza szkolna drużyna w składzie: Leon Marciniak – kapitan
Mateusz Krężołek
Zuzanna Cisowska
Dymitr Majczak

Pokazali prawdziwą klasę. Dosłownie o włos otarli się o medalowe brązowe miejsce. Osiągnęli tyle samo zwycięstw co brązowi medaliści – zabrakło tylko 1,5 pkt.

szachy 201629 listopada w Gorlicach odbyły się powiatowe mistrzostwa gimnazjów w szachach drużynowych. Zespół z naszej szkoły w składzie: Zuzanna Cisowska, Mateusz Krężołek, Leonard Marciniak i Dymitr Majczak zajął w nich pierwsze miejsce i wywalczył awans za zawody wojewódzkie w Myślenicach.

20161123 091440Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie 25 listopada nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny o tematyce „Mój przyjaciel Miś”. Warunkiem udziału było wykonanie portretu misia dowolną techniką. Na konkurs wpłynęło 35 pięknych prac, wykonanych różnymi technikami.
Komisja w składzie: pani Agnieszka Gucwa, pani Ewelina Belczyk-Kusiak oraz pani Ewa Muller oceniała prace z podziałem na dwie kategorie wiekowe 3-4 latki i 5-6 latki.
Nagrody główne zostały przyznane następującym osobom:

zaw plyw 2016W dniu 26.11.2016 uczniowie naszej szkoły wystartowali w Mistrzostwach Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nasza reprezentacja liczyła 10 osób. Startowały kluby z Krosna, Rzeszowa, Jasła, Przemyśla i Krakowa.
Wyniki:
II m-ce Szymon Krawczyk - 50 m styl grzbietowy
II m-ce Szymon Krawczyk - 50 m styl dowolny
III m-ce Dawid Obrzut - 50 m styl grzbietowy
IV m-ce Emilia Waląg - 50 m styl klasyczny
Gratulujemy!

k recy 2016W dniach 22-25 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXV Jesiennym Konkursie Recytatorskim Jednego Wiersza organizowanym jak zwykle przez Gorlickie Centrum Kultury, gdzie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności pięknego mówienia i interpretowania głosem polskiej poezji. Występy uczniów naszej szkoły doceniła komisja konkursowa, przyznając wysokie miejsca.

Konkurs przebiegał w kilku kategoriach wiekowych i w każdej z nich osiągnęliśmy sukces:
w kategorii II (klasy 1-3 SP) – 1. miejsce Nikodema Cisowskiego
w kategorii III (klasy 4-6 SP) – 1. miejsce Emilki Cisowskiej
– 2. miejsce Martynki Gugulskiej
w kategorii IV (gimnazjum) – 2. miejsce Zuzi Cisowskiej.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

info224 listopada uczniowie klas piątych obejrzeli w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie sceniczną adaptację książki Frances Hodgson Burnet pt: „Tajemniczy ogród”. To piękna opowieść o perypetiach Mary Lenox, która po śmierci swoich rodziców zamieszkuje w domu samotnego owdowiałego wuja. Jej radość oraz wiara w miłość i przyjaźń otwiera nie tylko drzwi do tajemniczego, skrywającego przeszłość ogrodu, ale i drzwi ludzkich serc.  Wszystkim bardzo podobała się gra aktorska, dekoracje oraz niesamowite efekty. Spektakl bawił, ale i wzruszał co dało się zauważyć i usłyszeć w szerokich komentarzach po zakończeniu.

IMG 0809Dnia 23 listopada 2016 r na hali gorlickiego OSIRu odbyły się zawody sportowe z udziałem uczniów klas młodszych. Uczniowie naszej szkoły po zaciętej walce pokonali uczniów pozostałych gorlickich szkół. W czerwcu przewidywany jest drugi rzut, w którym będziemy walczyć o utrzymanie pierwszego miejsca. Trzymajcie za nas kciuki.
Małgorzata Szurek

andrzejki 2016W środę 23 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce można było sobie powróżyć z kart i wosku. Za organizację zabawy odpowiedzialni byli uczniowie kl. Vb SP. Dekoracją wieczoru wróżb i magii były pięknie wycięte i podświetlone dynie wykonane przez uczniów naszej szkoły.

czyste powietrze 2016W dniach 21 i 22 listopada 2016 r. ramach Dnia Czystego Powietrza (przypadającego na 14 listopada) w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się prelekcje pod hasłem „Chcę oddychać czystym powietrzem”. Zajęcia prowadziła Pani Kamila Pakuła - Eko-doradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach.
Tematem prelekcji były zanieczyszczenia powietrza i sposoby ich redukcji. Dzieci z klas 3 oraz 6 szkoły podstawowej oraz klasy 3 gimnazjum dowiedziały się m.in. jakie są główne źródła zanieczyszczeń i jakie są skutki ich występowania, poznały sposoby zwalczania tego typu zanieczyszczeń, zarówno poprzez własne działania, jak i zmiany wprowadzane w przyszłości, także poprzez rozwój technologii.
Przeprowadzona lekcja naświetliła problem zanieczyszczenia powietrza i uświadomiła wszystkim, że to my jesteśmy odpowiedzialni za jego zły stan i mając tego świadomość i wiedzę, możemy ograniczyć ten proces.
Zajęcia w ramach Dnia Czystego Powietrza będą miały kontynuację w postaci konkursu plastycznego,

...

20161116 09420516 listopada nasze przedszkole odwiedzili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance wraz z nauczycielami. Uczniowie tej placówki przedstawili swoim młodszym kolegom teatrzyk kukiełkowego o tematyce zdrowotnej Pt. „Przyjaciele Łatka”. Pies Łatek- główny bohater zadawał dzieciom zagadki, których rozwiązaniem były nazwy zwierząt.

DSCN573010 listopada 2016 r. w grupie maluszków odbyła się pierwsza ważna uroczystość - „Pasowanie na przedszkolaka”. Wydarzenie to jest zakończeniem procesu adaptacji dzieci w przedszkolu. W uroczystości wzięli  udział rodzice oraz pani kierownik Maria Przetacznik. Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszyków, piosenek oraz tańca. Występując przed tak dużą publicznością  maluszki  wykazały się nie tylko umiejętnościami ale wielką odwagą.

20161026 094628W październiku nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Kup pan szczotę” organizowanej przez Fundacje Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane szczotki i pasty do zębów trafią do ośrodków w Afryce. Nasze dzieci oraz oczywiście rodzice, hojnie wsparli akcję. Jeszcze raz pokazaliście że na Was zawsze można liczyć. Dzieci w Afryce dostaną wspaniały prezent, a dzieci z naszego przedszkola nauczyły się, że trzeba się troszczyć także o innych. Pamiętajmy, ze dobro powraca. Serdecznie dziękujemy!
Joanna Korzeń.

zbiorka krmy 2016W październiku uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w szlachetnej akcji zbiórki karmy dla psów i kotów, będących pod opieką Fundacji PSYstań dla Zwierząt, działającej na terenie naszego powiatu i pomagającej bezdomnym, porzuconym zwierzętom. Celem akcji była pomoc fundacji, ale przede wszystkim uwrażliwienie naszej młodzieży na ogromny problem bezdomności zwierząt porzuconych przez człowieka.  Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zebrali aż 152 kg karmy. Przodującym zespołem okazali się koordynatorzy tej akcji – uczniowie klasy Vb, którzy sami przynieśli 52 kg.  Piątoklasiści upiekli także ciasteczka, które następnie sprzedali innym uczniom i nauczycielom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazali na konto fundacji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie, pracę i wspaniałe podarunki.

20161114 09093814 XI 2016 w Dniu Biblioterapii uczniowie klasy IIIc SP odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Gorlicach. Uczestniczyli w ,,Literackich pogadankach o tym, co jest najpiękniejsze w życiu człowieka”. Słuchali ciekawych opowiadań, próbowali czytać książkę dla niewidomych oraz tworzyli autoportrety. To były interesujące zajęcia.
Ewa Ziemba

zawod 11 list 2016Z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada 2016r. w gorlickiej strzelnicy odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. W zawodach udział wzięła spora liczba członków Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. 6 uczniów (Nikola Hajduk, Mateusz Ćwiklik, Wiktoria Jurczak, Bartłomiej Jurczak, Wiktoria Wlaczy, Agata Szura) oraz opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK (p. Łukasz Stelmach) próbowało swoich sił aby zawalczyc o jak najwyższy wynik i choć nikomu z reprezentantów naszej szkoły nie udalo sie stanąć na podium, to z pewnością zdobyli doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

DSCN6227Etap szkolny XXXV Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza już za nami!
Organizatorem konkursu jest Gorlickie Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach. W naszej szkole w kategorii klas I – III wzięło udział 21 dzieci wyłonionych poprzez klasowe eliminacje oraz 15 uczestników z klas IV – VI. Uczniowie prezentowali wysoki poziom recytatorski, pięknie, wyraziście i ciekawie interpretując wybrane wiersze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najmłodsi dodatkowe upominki.

zawody plywackie 2016W dniu 6 listopada w Olkuszu odbyły się X Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2016. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowało 18stu uczniów. Na podium stanęli: Sandra Łaś - miejsce III, Szymon Krawczyk - miejsce II, Emilia Waląg - miejsce I. Zawodnicy startowali na dystansie 25 m stylem dowolnym. Gratulujemy sukcesów.

20161104 1112504 listopada w grupie sześciolatków odbył się konkurs recytatorski w ramach eliminacji do XXXV Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jednego Wiersza organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach. W eliminacjach wzięło udział pięcioro dzieci: Kaja Bajorek, Urszula Cionek, Tymoteusz Mikrut, Patrycja Piotrowska oraz Gabriela Wandas.

zabytki 2016Dzień 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. Dzień zadumy i wspominania osób nam bliskich, którzy odeszli na zawsze… .Odwiedzamy wtedy ich groby, które wcześniej pieczołowicie porządkujemy, przystrajamy kwiatami i zniczami. Piękna polska tradycja.
W tym roku po raz czwarty z inicjatywy Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach w dniach 30 października - listopada została zorganizowana zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków. Wolontariusze oczekiwali darczyńców w pobliżu bram wejściowych naszego cmentarza komunalnego.
I w tym roku nie zawiedli nauczyciele z „Szóstki”. Do akcji włączyli się:, p. B. Skałba, p. K. Zawadzka, p. M. Szurek , W. Ptaszek, p. E. Szura, p. T. Chmura, p. A. Zębala, p. E. Ziemba, p. S. Kowalski.
Dzięki tej akcji, kolejne zabytkowe nagrobki zostaną uratowane przed całkowitym zniszczeniem i nabiorą nowego „blasku”

DSCN6163W dniach 12-28 października w naszej szkole została zorganizowana jesienna wystawa. Uczniowie klas I-III SP zgromadzili różne dary jesieni i zaprezentowali je w wybrany przez siebie sposób. Były kasztanowe ludziki, owocowe zwierzaki oraz prace plastyczne o tematyce jesiennej. Wystawą zachwyciła się Pani Jesień, która dziękując za piękne prace wręczyła uczniom jabłka.
Ewa Ziemba

haloween 201628 października 2016 roku zakończył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni zorganizowany przez anglistów. Ilość i jakość przyniesionych prac przerosła oczekiwania organizatorów, którym bardzo trudno było wybrać zdecydowanego faworyta. Po konsultacjach z kilkoma nauczycielami przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymali je: 

Anna Karpik z kl. 6a
Oliwia Chmura i Diana Kołodziejczyk z kl. 6b
Emilia Augustyn i Zuzanna Cisowska z kl. IA.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i niezwykłą kreatywność.

20161026 101113W miesiącu wrześniu starszaki z grupy pani Agnieszki Gucwy i pani Karoliny Urbanowskiej wzięły udział w ekokonkursie wydawnictwa bajkopisarzy „Kuba i Lenka na tropie…” Projekt skierowany był do dzieci w wieku 6-9 lat z województwa małopolskiego.
Celem projektu było kształtowanie, wśród dzieci aktywnych, proekologicznych postaw związanych m.in. z prawidłowym użytkowaniem i przetwarzaniem papieru, ubrań, zabawek oraz opakowań.

kick 201627 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Tomaszem Mordarskim oraz zawodnikami trenującymi na co dzień w Gorlickim Klubie Sportów Walki. Tomasz Mordarski jest brązowym medalistą Olimpiady Sportów Walki w Pekinie, wielokrotnym medalistą mistrzostw i pucharów Polski w kick-boxingu, instruktorem i v-ce prezesem w Gorlickim Klubie Sportów Walki, z wykształcenia fizjoterapeutą. Mimo napiętego harmonogramu zajęć, znalazł dla nas czas, by przybliżyć nam nieco sporty walki, opowiedzieć o tym, jak wygląda życie zawodowego sportowca oraz jak przebiegają treningi w zależności od stopnia zaawansowania. Mieliśmy także okazję zobaczyć zawodowych kick-boxerów w akcji, a nawet sami spróbować swoich sił na ringu. Spotkanie wywołało wiele emocji i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

IMG 055526 października 2016 roku dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte przez pana Dyrektora Sławomira Kowalskiego w poczet uczniów naszej szkoły. W spotkaniu tym uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gorlice – pan Rafał Kukla, w-ce Przewodnicząca Rady Miasta – pani Mariola Migdar, Dyrektor naszej szkoły – pan Sławomir Kowalski, Zastępca Dyrektora – pani Małgorzata Buźniak, Przewodniczący Rady Rodziców - pan Wacław Zięba.

DSC07108W październiku nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

DSCN5873W miesiącu październiku uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach plastycznych w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Podziwiali POPLENEROWĄ WYSTAWĘ PRAC PEDAGOGÓW WYŻSZYCH UCZELNI ARTYSTYCZNYCH SzymbART 2015”. Artyści w swych pracach wyrażali emocje, myśli . Dzieci poznały wiele pojęć z zakresu malarstwa np. abstrakcja. Wystawa była inspiracją do wykonania abstrakcji na zajęciach plastycznych. Prace okazały się bardzo ciekawe.
Wiesława Ptaszek

DSCN583217 X 2016r. naszą szkołę odwiedził teatrzyk kukiełkowy „Aster” z Grybowa. Zaprezentował piękną baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Uczniowie kl. I-III SP z wielką uwagą śledzili losy Śnieżki i jej pomocników krasnoludków. Po raz kolejny dobro wygrało ze złem!
Ewa Ziemba

 

20161017 104036W poniedziałek 17.10.2016  r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował naszym milusińskim baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na buziach małych widzów malowały się najróżniejsze emocje: od zaciekawienia i zdziwienia poprzez niepewność i obawę po radość i głośny śmiech.

20161014 100851W piątek 14.10. 2016r.  po śniadaniu przedszkolaki z grupy I i II wyruszyły na jesienną wyprawę do Jastrzębi. W czasie jazdy zachwycaliśmy się pięknymi widokami - jesienne lasy są urzekające. Po około godzinie byliśmy już w gospodarstwie agroturystycznym Pani Danuty i Pana Leonarda. Gospodarze zaprosili nas do swojej obszernej kuchni, gdzie czekał już zaczyn na chleb. Po umyciu rąk i przebraniu się we fartuszki mogliśmy zabrać się do pracy. 

IMG 0456W dniach 10-12 X 2016r. uczniowie klas III SP wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Jastrzębiej. Pani Danuta Kostrzyńska przygotowała dla nich wiele atrakcji:
•wyrabianie ciasta wg. oryginalnego staropolskiego przepisu;
•formowanie i pieczenie rogalików i proziaków;
•wspólny posiłek z ekologicznych produktów (żurek z jajkiem i kiełbasą, naleśniki z dżemem, herbatka z bzu z miętą);

przyjacielzwŚwiatowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. 

plakat min juz plywam 2016Od 3 października w naszej szkole realizowany jest program nauki pływania "Już pływam". Biorą w nim udział uczniowie klas: pierwszej i drugich szkoły podstawowej ( łącznie 24 osoby). Projekt jest współorganizowany i współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

aquafreshNasze przedszkole jest jednym z 5000 placówek, które biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.
Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. 

info3Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Różaniec w intencji Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, który odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniu 10.10.2016 (poniedziałek) o godzinie 17.30

wsparcie rodziny 20162 października 2016 r., nasza szkoła wzięła udział w Marszu dla Życia i Rodziny, organizowanego po raz trzeci w naszym mieście. Marsz rozpoczął się uroczystą Mszą Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Bazylice Mniejszej. Następnie na Gorlickim Rynku miała miejsce prezentacja Świętej Joanny Beretty Molla. Później przeszliśmy ulicami naszego miasta do parafii Świętej Jadwigi Królowej gdzie dokonało się zawierzenie wszystkich Rodzin Matce Bożej Niepokalanej. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na to zaproszenie: rodzicom, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom w sposób szczególny uczniom klas III Gimnazjum za piękne świadectwo i niesienie transparentu promującego Rodzinę.

IMG 040330 września 2016r. w ramach obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole w kl.II-III SP odbył się konkurs ,,Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość tabliczki w kl.II SP w zakresie20, w kl.III SP w zakresie 50. Uczniowie którzy podali prawidłowe wyniki w określonym czasie uzyskali tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Dla nich w nagrodę tabliczka mnożenia została zamieniona na tabliczkę czekolady.

20160930 115321W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września Chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto. 

xv rajd gim 201628 września 2016 roku odbył się już XV rajd gimnazjalny pod hasłem przewodnim ,,Odpoczywam zdrowo - chodź ze mną". Rajd gimnazjalny odbywa się co roku i można powiedzieć ,że stał się tradycją naszej szkoły. 

Wędrówka po malowniczych terenach naszej okolicy ma na celu propagować zdrowy tryb życia, który coraz rzadziej prowadzimy, zwiększyć nasze zainteresowania pod względem przyrody ożywionej jak i tej nieożywionej, zapoznać nas z bogatą historią naszego regionu oraz dostarczyć nam wspaniałej rozrywki i spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

DSCN5664Jazda na rolkach jest sportem coraz bardziej popularnym zarówno wśród młodszych, jak i starszych. To przyjemne spędzanie czasu i rekreacja, która łączy się z korzyściami zdrowotnymi. Uczniowie klasy 2 a tym chętniej i odważniej sięgnęli po rolki, że w ubiegłym roku szkolnym opanowali sztukę jazdy na łyżwach. Wyjazd na zajęcia na rolkowisko w Nowym Sączu miał na celu wspólna zabawę, opanowanie jazdy slalomem oraz grę w hokej na rolkach.

rajd rowerowy 2016Dnia 26 września 2016 r. uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorlicach wraz z nauczycielami oraz rodzicami odbyli wycieczkę rowerową do Szymbarku. O godzinie 8.15 wyjechaliśmy spod szkoły. Trasa wycieczki okazała się przyjemna i niewyczerpująca, ponieważ prowadziła ścieżką rowerową z Gorlic do Szymbarku. Po godzinnej jeździe byliśmy już na miejscu - w "Skansenie Wsi Pogórzańskiej" w Szymbarku. Przywitano nas bardzo miło i zaproszono na warsztaty mydlarskie z wykorzystaniem ekologicznych produktów. Na zakończenie wycieczki rodzice zaprosili uczestników wycieczki do wspólnego grilowania.

rajd sp 2016Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli realizują od wielu lat program „Odpoczywam zdrowo - chodź ze mną”, który ma na celu zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. W ramach tego programu 22 września 2016 r. odbył się rajd pieszy do Radocyny. Brali w nim udział  uczniowie klas IV- VI s.p., ich rodzice oraz nauczyciele. Podczas wędrówki, uczestnicy rajdu poznawali ciekawostki przyrodnicze oraz przyrodę ożywioną Beskidu Niskiego, zapoznawali się z historią regionu  i podziwiali piękno jesiennej przyrody. Choć kalendarzowa jesień zaczyna się 23 września na trasie rajdu zaobserwowaliśmy jej pierwsze symptomy: ranek przywitał nas "mglistą pierzyną", w lasach liście brzozy i topoli zabarwiły sie pięknym złotym kolorem, na szlaku leżało dużo kasztanów, widzieliśmy mnóstwo grzybów).

info4Na dzień 2 października 2016 roku tj. niedziela zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, którym bliskie są wartości ŻYCIA i RODZINY do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego po raz trzeci w naszym mieście w Gorlicach. Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim radosne i kolorowe Święto Rodzin! To dzień radości z naszych rodzin i radości z daru życia!

DSCF795621 września 2016r. klasy I-III SP wyruszyły na pieszy rajd ,,Znam moje miasto Gorlice”. Nie przestraszyła ich mżawka i jesienny chłód. Pierwszaki wędrowały ulicami miasta poznając jego ciekawe zakątki i ich historię. Klasa IIa zwiedziła Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Zapoznała się z kulturą Pogórza Gorlickiego, eksponatami dokumentującymi historię Gorlic. Natomiast klasy IIb i IIc udały się z wizytą do Urzędu Miasta, gdzie spotkały się z Burmistrzem Gorlic – Panem Rafałem Kuklą. Z wieży ratuszowej podziwiały piękną panoramę Gorlic.

IMG 0102Spośród wrześniowej Oferty Edukacyjnej BON KULTURY klasy drugie wybrały warsztaty edukacyjno- plastyczne "Renesansowe odloty" w szymbarskim Kasztelu. Celem zajęć było przybliżenie wiedzy o epoce renesansu, przedstawienie postaci Leonarda da Vinci ze szczególnym uwzględnieniem jego wynalazków i projektów. Tematyka latających machin i nietoperzy wzbudziła szczególne zainteresowanie dzieci.

DSCN549315 września, klasy I-III obchodziły "Międzynarodowy Dzień Kropki", który zapoczątkował amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds. W 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Święto, obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.

ubezpieczenie tr 2016 minUBEZPIECZENIE NNW UCZNIÓW

MZS NR 6

ROK SZKOLNY 2016/17

 

 

Osoba do kontaktu w przypadku potrzeby zgłoszenia szkody (ze strony ubezpieczyciela):

Pan:                                        Przemysław Bożek

Telefon kontaktowy:         (18) 353-70-14 lub 609-332-001

 

info2Zebranie z rodzicami odbędzie się 15 września 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:00

julia chmura 2016W dniach 7-10 lipca odbył się XXII Ogólnopolski Finał Minisiatkówki Kinder + Sport 2016. W tym roku po raz pierwszy gospodarzem największego turnieju w Polsce, Europie a nawetna Świecie była Częstochowa. W zawodach startowało 1600 finalistów, wyłonionych z ponad 41 tysięcy uczestników poprzez eliminacje wojewódzkie w trakcie całego roku. Trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych (dwójek, trójek i czwórek), rywalizowało ze sobą na 36 boiskach w pięciu halach sportowych. 

msza 2016Uroczystą Mszą Świętą w naszej Bazylice, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Ruszel rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Ksiądz proboszcz Stanisław w homilii odniósł się do roli wychowania młodego pokolenia, mówiąc „że łatwiej jest przekazać wiedzę, zaś trudniej jest nauczyć człowieka”. Każdemu z nas zadał bardzo ważne pytanie: Kogo tak naprawdę dzisiaj słuchamy i czy jeszcze potrafimy słuchać?. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, modląc się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszej szkolnej społeczności. 

info2

   

    Rok szkolny 2016/2017.
  _____________________

info3Zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniu 01.09.2016 (czwartek) o godzinie 8.00

Ks. Andrzej

info71 września /czwartek/

godz. 9:15 - klasy 2 – 6 Szkoły Podstawowej i klasy I – III Gimnazjum

godz. 10:00 - klasa I Szkoły Podstawowej (uczniowie wraz z rodzicami spotykają się na korytarzu I piętra - przed sceną)

wykrzyknik2 

  Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017r.
Klasy I-III SP
 Klasa 4 SP  Klasa 5 SP  Klasa 6 SP  Klasy I-III Gimnazjum

20160622 092248Dzieci z grupy 3-4 latków wraz z panią Katarzyną Moroń upiekły ciastka i był to bardzo pracowity dzień. Dzieci piekły bardzo zdrowe ciasteczka , pełne ziaren i z malutką ilością czekolady. Jak już wszyscy byli gotowi, umyli ręce i założyli fartuchy, zabraliśmy się do pracy – wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy ciasteczka. Dzieci poznały składniki, sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. 

IMG 1229W czerwcu klasy pierwsze i drugie wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematyką zajęć dla Klas Ib, Ic, IIa, IIb była ,,Książka interaktywna”. Uczniowie przekonali się, że książka może bawić a nawet  "czarować". Dzieci oglądnęły bajkę interaktywną pt ."Dziad i baba". Największą atrakcją była praca na tabletach. Uczniowie tworzyli laurki, układały puzzle, mieszały kolory, wykonały wakacyjny obrazek.

piknik 2016W niedzielne popołudnie 5 czerwca odbył się kolejny, tradycyjny „Piknik Rodzinny na Korczaku”. W tym roku pod hasłem „ Chcę być zdrowy, bezpieczny i trzeźwy”.  Od kilku tygodni trwały intensywne przygotowania,  aby powitać gorliczan masą konkurencji sportowych, atrakcjami rodzinnymi typu kule wodne, pokazy i udział w fitness, występami tanecznymi i wokalnymi  uczniów MZS nr 6. 

Przebojem Pikniku / jak zawsze!!/  były domowe wypieki rodziców, naleśniki, wspaniałe pierogi ruskie i oczywiście super karkówka, kiełbasa oraz kaszanka z grilla w wykonaniu męskiej strony rodziców. 

Stanowiska o charakterze edukacyjnym otworzyła grupa rekonstrukcji czasów średniowiecza,  osoby reprezentujący Powiatową Stację Sanepid w Gorlicach, Samodzielny Publiczny Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gorlicach. A więc nie tylko rozrywka, ale także możliwość zapoznania się z wieloma problemy społecznymi. Atrakcją Pikniku było oczywiście losowanie nagród za udział w Pikniku. 

IMG 138320 czerwca 2016 klasa IIa pod opieką mgr Małgorzaty Szurek i mgr Ewy Ziemby zwiedzała rezerwat przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasteczko” położony na terenie gminy Ciężkowice. Urodą swą urzekły uczniów skały o różnych kształtach i nazwach np. Czarownica, Grzyb, Borsuk, Orzeł, Piekiełko. Największą atrakcją był wodospad w „Jarze Czarownic”. Uczestnicy wycieczki usłyszeli wiele legend związanych z historią Pogórza Ciężkowickiego oraz miasteczka Ciężkowice.

lekcja w terenie20 czerwca 2016 roku grupa uczniów z klasy 5b pod opieką pani Agnieszki Sztaby wybrała się na lekcję w terenie do gorlickich lodziarni. Uczniowie nauczyli się smaków lodów w języku angielskim, przypomnieli sobie wyrażenia potrzebne do zamawiania w restauracji i przetestowali swoje umiejętności językowe w dwóch lodziarniach. Sprzedawcy zostali poproszeni o sprzedaż lodów pod warunkiem, że uczniowie poprawnie dokonają zamówienia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem. Z pewnością wyrażenia z tej lekcji przydadzą się rownież podczas nadchodzących wakacji!

k czyt 2016W konkursie "Maj miesiącem z książką w języku angielskim" organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego: panią Agnieszkę Sztabę i panią Paulinę Filar wzięło udział 33 uczniów. Większość uczestników konkursu stanowili uczniowie szkoły podstawowej. Uczniowie przedstawili ciekawe wersje projektów przeczytanych przez siebie książek w języku angielskim oraz spełnili pozostałe wymogi regulaminu opisując wybraną książkę i wypisując podaną ilość słów wraz z tłumaczeniem.

Na wyróżnienie według jury zasłużyli:
Martyna Sieczkowska z kl. 2c ( w kategorii klas 1-3)
Emilia Cisowska z kl. 5b ( w kategorii klas 4-6)
Paulina Barnowska z kl. III B (w kategorii gimnazjum)

projekt biol 201615 i 16 czerwca 2016 roku odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego pt. "Świat pod mikroskopem". Projekt przygotowywali: Adrian Krasoski, Weronika Białoń, Julia Marmużniak i Oliwia Szkraba. Uczniowie przedstawili prezentację, w której zawarte były informacje na temat mikroskopów, historia mikroskopowania, oraz wykonane przez uczniów preparaty. W prezentacji wzięły udział klasy Ia , IIIb i IIIa gimnazjum. Opiekunem projektu była pani Elżbieta Zagórska.

IMG 1030W czerwcu klasa Ib(8.06) i klasa Ic (15.06) uczestniczyły w lekcji historii w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Opowieści pani przewodnik i zgromadzone eksponaty bardzo zainteresowały uczniów. Dowiedzieli się o bitwie pod Gorlicami podczas prezentacji makiety z rozmieszczeniem wojsk austrjackich i rosyjskich, broni palnej, siecznej i granatów.

DSCF7939Rodzice to bardzo ważne osoby w życiu dziecka. Słowa mama, tata wypowiadane są codziennie niezliczoną ilość razy. Mama to troska, miłość, poświęcenie. Tato to przyjaciel, opiekun, wsparcie. Uczniowie klas trzecich chcieli podziękować rodzicom za trud wychowania i poświęcenia dla swoich pociech. Zorganizowali więc ,,Dzień Rodziny" - klasa IIIa - 14.06, klasa IIIb - 13.06. Uroczystości przepełnione były piękną recytacją wierszy, prezentowaniem indywidualnych wypowiedzi o swoich rodzicach, śpiewem wesołych utworów.

wegry czerwiec 2015W dniach 10 do 13 czerwca klasa 6a wybrała się na wycieczkę szkolną na Węgry. Podczas podróży zatrzymaliśmy się w Koszycach, gdzie zwiedziliśmy Katedrę, zobaczyliśmy śpiewającą fontannę i zjedliśmy pyszne lody. Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Po dotarciu do zaprzyjaźnionej szkoły zakwaterowaliśmy się w swoich pokojach. Kolejnego dnia cały dzień spędziliśmy na basenie. Wieczorem pojechaliśmy na zakupy do Tesco. W niedzielę odwiedziliśmy jedno z największych i najładniejszych zoo w Europie. Popołudnie spędziliśmy w Aquaparku. Po obiadokolacji, niektórzy udali się na strefę kibica na mecz Polska – Irlandia, a reszta grupy zwiedziła miasto. Ostatniego dnia rano zjedliśmy pyszne śniadanie i ponownie odwiedziliśmy basen. Około godziny 14:00 wyjechaliśmy z Nyireghazy. O godzinie 19:30 zakończyła się nasza szkolna, bardzo udana wycieczka.

maszyna parowa 201613 czerwca 2016 roku, w pracowni zajęć technicznych odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego pt. "Wpływ maszyny parowej na rozwój przemysłu". Projekt przygotowywało dwóch uczniów klasy IIIa gimnazjum Damian Burkot oraz Kacper Augustyn. Celem projektu było wykonanie drewnianej makiety działającej maszyny parowej wg dostarczonej instrukcji oraz prezentacji multimedialnej ukazującej wpływ wynalezienia silnika parowego na rozwój gospodarczy w takich dziedzinach przemysłu jak: górnictwo, transport kolejowy oraz wodny, wytwarzanie elektryczności itp. W prezentacji udział wzięły klasy IIa i IIb i IIIa i IIIb gimnazjum. Wszyscy uczestnicy prezentacji mogli na własne oczy zobaczyć jak działa i z jakich elementów zbudowana jest maszyna parowa wykonana z drewna przez Damiana i Kacpra. Opiekunem projektu był pan Łukasz Stelmach.

maku 2016Świetnie przeprowadzona akcja zbiórki makulatury w dniu 13 czerwca przez uczniów i wychowawców , a kierowana przez p. P. Tenerowicza przypomniała o konieczności ochrony przyrody przede wszystkim praktycznie. W szkole na każdym piętrze znajdują się pojemniki na odpady szklane, z tworzyw sztucznych i papierowe. I trzeba przyznać, że uczniowie starają się segregować to co już staje się niepotrzebne. Oprócz tego cały czas są zbierane baterie, puszki aluminiowe oraz nakrętki z „petów” w ramach akcji charytatywnej.

Szkoła bardzo dziękuje mieszkańcom osiedla za pomoc w akcji zbiórki makulatury. Następna akcja odbędzie się we wrześniu, ale w każdej chwili można złożyć makulaturę na podwórzu szkolnym.

info2Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniu 23.06.2016 (czwartek) o godzinie 9.00

IMG 1069Jeśli słowo "lalka" kojarzy się komuś tylko z niemowlakiem lub Barbie, to na pewno wizyta w muzeum lalek będzie dla niego ciekawą lekcją. Muzeów lalek lub zabawek na południu Polski jest kilka. Celem tej wycieczki było Pilzno. Dzieci z klasy 1 a bawiły się tam świetnie a przy okazji nauczyły całkiem niemało. Każde pomieszczenie muzeum było jak oddzielna baśń, nie tylko czytana lub opowiadana, ale "zaklęta" w postaciach lalek.

wyc Ia Ib 2016W dniach 09.06 - 10.06. 2016 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką swoich wychowawców: pani Krystyny Zawadzkiej, pani Barbary Szczur oraz pani Wiesławy Ptaszek uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej - Kraków oraz Ziemia Śląska. W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Podziemia Krakowa oraz Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. W drugim dniu udaliśmy się do kopalni srebra w Tarnowskich Górach oraz zwiedziliśmy planetarium w Chorzowie, gdzie uczniowie uczestniczyli w 2 godzinnej lekcji astronomii. Lekcja historii odbyła się w zabytkowej radiostacji w Gliwicach. Podczas warsztatów zapoznaliśmy się z tematyką wybuchu II wojny światowej - prowokacją gliwicką.
Uczestnikom dopisywała pogoda oraz dobry humor.

20151202 093231Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.

20151125 094225W wyniku wielu działań przedszkolaków z grupy 2 związanych z realizacją Ogólnopolskiego projektu „Przyjaciel zwierząt” otrzymaliśmy honorowy tytuł „Przyjaciele zwierząt”.
Głównym celem realizacji tego projektu było :
- obserwacja życia zwierząt; 
- kształcenie nawyków opiekuńczych; 
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych; 
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wszystkie istoty żywe. 

info7W roku szkolnym 2016/20167zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się na podstawie „ Regulaminu Rekrutacji do Świetlicy Szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej”. Prosimy zainteresowanych Rodziców o zapoznanie się z w/w dokumentem dostępnym na stronie internetowej szkoły www.mzs6gorlice.pl w zakładce Rekrutacja 2016/2017.

Karty zgłoszenia są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy od dnia 18 maja 2016 r. (środa). Termin zapisów od 1 czerwca 2016 r. do 10 czerwca 2016r. (karta zgłoszenia wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu i z załącznikami wymienionymi w Regulaminie rekrutacji muszą zostać dostarczone w w/w terminie).

taniec projekt 2016MYŚLĄC...TANIEC to skumulowany program edukacji tanecznej skierowany do młodzieży gorlickiej w wieku 13-19 lat. W ramach projektu 44 zakwalifikowanych w drodze audycji uczestników będzie brać udział w regularnych zajęciach warsztatowych z zakresu różnych technik tańca oraz wykładach na temat historii tańca.

Nabór do projektu MYŚLĄC...TANIEC odbędzie się dnia 21 czerwca 2016 o godzinie 16:00 w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach przy ul. Michalusa 4.

W trakcie naboru zostanie przeprowadzone spotkanie organizacyjne w formie rozmowy oraz krótkie lekcje taneczne w grupach kilkunastoosobowych, na podstawie których uczestnicy zostaną przyporządkowani do grup.

Serdecznie zapraszamy!

noc w szkole 2016Dnia 7 czerwca o godzinie 18:00, rozpoczęła się pierwsza w naszej szkole "Noc w Szkole". Wzięły w niej udział uczennice klasy III B: Oliwia Świątek, Julia Marmuźniak, Julia Kuryło oraz Maria Wygrzywalska. Od dawna marzyłyśmy o realizacji tego pomysłu a trzecia klasa gimnazjum była ostatnią szansą na realizację tego marzenia. "Noc w Szkole" była w znacznej części nocą anglojęzyczną z racji obecności opiekuna, pani Agnieszki Sztaby. Podczas tego spotkania mogłyśmy wykazać się wiedzą zdobytą na lekcjach poprzez rozmowę między sobą, zamawianie pizzy w języku angielskim, a także oglądanie filmów anglojęzycznych. Spotkanie miało na celu integrację, sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz stworzenie niezapomnianych wspomnień o naszej szkole. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za wyrażenie zgody na realizację naszego pomysłu, Panu Andrzejowi za pomoc w organizacji sprzętu audiowizualnego oraz Pani Agnieszce Sztabie za opiekę podczas tej szalonej nocy.

projekt chemia 20167 czerwca 2016 r.w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja projektu z chemii "Chemia w życiu codziennym". Projekt opracowali uczniowie klas III gimnazjum: Adrian Krasowski, Rodi Kiełtoń - Husein, Kamil Machniewicz, Hubert Jamro, Kacper Brach, Krystian Tarsa, Arkadiusz Brzyski, Patryk Radzik, Weronika Białoń, Weronika Kożuch, Karolina Kosińska, pod kierunkiem pani Krystyny Zawadzkiej. Uczniowie przygotowali prezentacje na wybrane tematy oraz zestawy doświadczeń. Tematyka projektu obejmowała zagadnienia: białka, węglowodany, tłuszcze, smaki, chemia w kuchni, E - papierosy.

konk foto powiat 2016W dniu 7 czerwca 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim nagrodzonym uczestnikom VII powiatowego konkursu fotograficznego „Osobliwości Ziemi Gorlickiej”. Do tegorocznej edycji zgłoszono 347 fotografii ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego. Konkurs odbywał się w dwóch formułach tematycznych – „Osobliwości ziemi gorlickiej” i „Moje najlepsze fotografie”. W każdej formule w trzech kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

20160607 1410227.06.2016r. w grupie 3-4- latków odbyła się wielka uroczystość, na którą zostali zaproszeni ważni goście: KOCHANE MAMUSIE I KOCHANI TATUSIOWI. Dzieci wraz z wychowawczynią Katarzyną Moroń przygotowały wiersze , piosenki i przedstawienie pt."Grymaśna stokrotka". Przedszkolaki zaśpiewały również piosenkę w języku angielskim pod czujnym okiem pani Eweliny Belczyk- Kusiak.

DSCF7815Klasy trzecie 7 czerwca wyruszyły na wycieczkę zagraniczną. Celem podróży była Słowacja – miasto Bardejów. Pierwszym punktem programu była wizyta w partnerskiej szkole na Vinbargu. Oglądaliśmy szkołę, ,,w szkole poznaliśmy nauczycieli i dzieci" (Nikola), poznaliśmy ich systemu edukacji, ,,podobała mi się sala gimnastyczna, bo była ogromna’’ (Nikola). Następnie pojechaliśmy na starówkę Bardejowa. Zwiedziliśmy kościół św. Idziego i wyszliśmy na wieżę.

rodzina

„Witajcie nam goście, witajcie nam mili.
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty.
Będą pocałunki, życzenia i kwiaty”.

W dniu 6 czerwca przedszkolaki z grupy 2 zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas którego dzieci zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski.

festyn 2016 png min2

DSCN48173 czerwca "Iskierki" oraz "Super Stars", gościły na festiwalu tańca w Libuszy. Z wielką pasją i zaangażowaniem przedstawiły układy taneczne do ulubionych utworów muzycznych. Występy bardzo podobały się jurorom i zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. To już drugie spotkanie z tańcem w Libuszy w którym wzięliśmy udział. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci i ugoszczeni. Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone z pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.

info303. 06. 2016 r. w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Konkurs Biblijny z Ewangelii św. Łukasza, którego hasło Brzmiało: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny".
W finałowym konkursie uczestniczyło 98 uczniów z klas IV - VI. Z naszej szkoły brali w nim udział: Bartłomiej Janusz, Kamil Kamiński i Szymon Piotrowski z klasy IV b, Emilia Cisowska z klasy Vb i Zuzanna Cisowska z klasy Vla.
Chociaż nasi uczniowie nie zajęli w tym finałowym konkursie najwyższych, zaszczytnych miejsc, to jednak wypadli bardzo dobrze, zdobywając ponad 80% poprawnych odpowiedzi.
Ks. Biskup Edward Białogłowski, który wręczał dyplomy wszystkim finalistom powiedział, że wszyscy są zwycięzcami i każdy powinien odczuwać satysfakcję przede wszystkim dlatego, że poprzez czytanie i studiowanie Ewangelii według św. Łukasza poznał bliżej Osobę Boga Ojca, który w swoim Synu Jezusie okazał nam nieskończone miłosierdzie.
Zuzanna Cisowska otrzymała także dodatkową nagrodę, ponieważ ona z naszych uczniów zdobyła

...

20160530 092825Jak co roku – w naszym przedszkolu nie zabrakło niespodzianek dla naszych kochanych przedszkolaków z okazji DNIA DZIECKA .Świętowanie tego ważnego dnia rozpoczęliśmy już 30 maja zabawą taneczną na naszym placu przedszkolnym, który juz od rana ustrojony pięknymi balonami, wspaniałą pogodą zachęcał do wesołej zabawy. Zagrane były największe hity przy których bawiły się dzieci z wszystkich grup, a odpoczynek stanowiły konkursy, w których otrzymywały drobne słodkie nagrody.

DSCN4637W ramach obchodów Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca 2016 r w naszej szkole zorganizowano Dzień Sportu pod hasłem : „Aktywnie i zdrowo z Szóstką na sportowo”.
Wszystkie klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych, a później uczestniczyli w konkurencjach sportowych, które odbywały się na boiskach szkolnych.
Klasy 1 – 3 SP rywalizowały w międzyklasowym turnieju sportowym o miano najbardziej usportowionej klasy. Każdy z uczniów miał możliwość startu w poszczególnych konkurencjach.
Klasy starsze miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w grach zespołowych i indywidualnie.
Na koniec każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę, a każda klasa z nauczania zintegrowanego pamiątkowy dyplom.

20160531 101553W dniu 31 maja Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach było organizatorem „Olimpiady Sportowej Przedszkolaka”. Impreza została zorganizowana w ramach VIII Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W Olompiadzie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8- dwie drużyny, Miejskiego przedszkola nr 3 – dwie drużynę oraz Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach.

DSCN3878W miesiącu maju uczniowie klas młodszych zostały zaproszone do sklepu ,,Majster’’ na lekcję przyrody. Opiekunowie zwierząt, które tam się znajdują wzbogacili wiedzę dzieci na temat życia zwierząt, ich odżywiania, opieki nad nimi. Ciekawie opowiadali o zwyczajach zwierząt. Uczniowie mieli możliwość na żywo pierwszy raz zobaczyć i dotknąć niektóre egzotyczne okazy: gekona, węża, kameleona. Również głaskały świnkę morską, chomika a nawet małe, urocze , żółte kurczątka. Ta lekcja przyrody była niesamowita, dzieci prosiły, aby często odbywały się takie zajęcia.

IMG 0030W ramach projektu "Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych", którego orgaznizatorem jest Fundacja - Uniwersytet Dzieci w Krakowie, klasy młodsze: Ic, IIa, IIc wykonały makiety przedstawiające środowiska przyjazne zwierzętom. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, a także zainspirowanie nauczycieli do przeprowadzenia lekcji w innej formie, z użyciem różnorodnych materiałów.

DSC 0730Stowarzyszenie Skrawek Nieba w Łosiu realizuje projekt z Edukacji Ekologicznej dla dzieci z powiatu gorlickiego przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Do udziału w tym projekcie zostały zaproszone dwie klasy z naszej szkoły: 17 maja - 3b i 30 maja - 6a. Uczniowie pod opieką przewodnika wyruszyli na ścieżkę przyrodniczą. Realizując poszczególne zadania poznawali środowisko naturalne lasu. Dzieci z klasy trzeciej brały udział w warsztatach – piekły prąziaki . Nowym doświadczeniom towarzyszyły niecodzienne emocje. Po tak wyczerpujących zajęciach uczniowie zostali ugoszczeni przepysznym obiadkiem. Pamiątką z tego wydarzenia są zdjęcia (galeria poniżej).

Ewa Chrzanowska, Danuta Zimowska

IMG 058130 maja w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gorlicach ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” w którym wzięli udział uczniowie z gorlickich szkół podstawowych – 20 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów z klas trzecich. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Gorlicach, znajomość jego zabytków, pomników oraz miejsc godnych uwagi i polecenia.

IMG 0139Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach oraz Schola Parafialna zaprosili nas na prezentację pt. „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”, która rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Dziękujemy uczniom klas III Gimnazjum za zaangażowanie i przygotowanie tej prezentacji oraz scholi za piękny śpiew.

DSCN408528 kwietnia w naszej szkole gościł Benny Khermayer, wybitny iluzjonista. Magik ukazał grę ludzkiego sprytu i rozumu ze zmysłami człowieka, którą dzieci i młodzież śledziła z zapartym tchem. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w występach. To co niemożliwe stawało się możliwe: czytanie w myślach, pomnażanie pieniędzy czy wyzwalanie dzieci z więzów w czarodziejski sposób. Świat przedstawiony z innej perspektywy wywołał zaskoczenie i zdumienie.

info4Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach oraz Schola Parafialna zapraszają nas na prezentację pt. „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”, która rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Gorlicach, 29.05.2016 (niedziela) o godzinie 13.00.

ks. Andrzej Tokarz

kon ekolog 201624 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dotyczący upowszechniania zdrowej żywności. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Oliwia Szkraba [klasa IIIa gimnazjum], której udało się zdobyć drugie miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20160524 113015W dniu 24.05 przedszkolaki z grupy 2 i 4 wzięły udział w wycieczce do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy. W ramach wycieczki dzieci wzięły udział w zajęciach w Sali małego odkrywcy, podczas których poznały historię grodu, mogły zobaczyć i przymierzyć stare stroje jak również zobaczyć zabawki jakimi bawiły się dzieci tysiące lat temu.

info324 maja 2016 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się 2. edycja Wiosennego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjów. Zadaniem uczestników było zaprezentować się w recytacji poezji lub prozy. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z powiatu gorlickiego. Naszą szkołę reprezentowała Magda Tatko kl. III a. I była to godna reprezentacja, bo Magda bezdyskusyjnie zajęła 1. miejsce, recytując fragment Zapałki na zakręcie Krystyny Siesickiej.
To nie wszystko! Nie tylko jurorzy docenili mistrzostwo naszej uczennicy. W głosowaniu publiczności właśnie Magdę uznano za najlepszą recytatorkę!
Magda, gratulujemy i powodzenia w następnych konkursach!

20160520 110359Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W ramach tych obchodów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej organizuje od 4 maja do 31 maja br. akcję „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2016”.

francja 2016Od kilku miesięcy grupy taneczna i wokalna przygotowywały repertuar, który zaprezentowały we Francji. Tym razem spośród tańców narodowych wybór padł na mazura, poloneza i oberka. Wśród piosenek ludowych we współczesnej aranżacji zespół zaśpiewał m.in. Lipkę, wiązankę utworów i Czeremchę. Wyjazd, oprócz występu, obfitował w liczne atrakcje, które pokazuje poniższy program pobytu.

13.05.16 – godz. 15.oo, wyjazd z Gorlic, nocny przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy do Francji

14.05.16 – przedwieczorny przyjazd na camping Les Prairies de la Mer w Port Grimaud, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
15.05.16 – spacer po Port Grimaud, targ prowansalski, wypoczynek, plażowanie

IMG 0324Trzecioklasiści udali się 20 maja na wędrówkę ulicami Gorlic. Naszym celem było przypomnienie sobie znanych już miejsc w mieście i poznanie nowych. Pierwszym miejscem gdzie zatrzymaliśmy się był Pomnik Bohaterów Ziemi Gorlickiej, następnie podeszliśmy pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, pod Dwór Karwacjanów, Bazylikę Mniejszą, Pomnik Tereski.

wegrzy 2016 in poland

„Polak – Węgier dwa bratanki…” - jak nie zgodzić się z tym historycznym powiedzeniem? Przecież od przeszło 20 lat „szóstka” na Korczaku prowadzi niegasnącą współpracę i wymianę międzynarodową z bratnią szkołą w Niregyhaza –Nirscholos na Węgrzech. Corocznie odwiedzają nas uczniowie i nauczyciele z Węgier i corocznie z rewizytą wyjeżdżają na Węgry polscy uczniowie i nauczyciele.

maraton18 maja dzieci z grupy II i IV wraz z nauczycielkami, przyłączyły się do drugiej edycji programu organizowanego przez czasopismo „Bliżej Przedszkola” pt. „Sprintem do maratonu”. Już od samego ranka na dzieci czekało dużo zabaw ruchowych. Po pożywnym śniadaniu, dzieci przebrane w stroje gimnastyczne otrzymały numery startowe, a następnie przeszły do sali gimnastycznej, gdzie miał się odbyć maraton. Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową, a w szczególności przed maratonem. 

IMG 017918 maja, uczestnicy wycieczki: kl. Ib i kl. Ic zwiedzali Miasteczko Galicyjskie - najnowszą część Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Replikę zabudowy przyrynkowej z końca XIX w., z ratuszem, dworem szlacheckim, domami mieszczańskimi, karczmą, remizą strażacką i dwiema kapliczkami: św. Floriana i św. Jana Nepomucena. W muzealnym miasteczku i skansenie rozwija się działalność warsztatowa, edukacyjna i naukowa. Korzystając z oferty, dzieci wzięły udział w warsztatach drukarskich oraz samodzielnie oprawiały książkę, którą mogły podarować najbliższym. Kolejnym etapem wycieczki był zaplanowany seans w Kinie 6D, obejrzeliśmy: ,,Podwodny Świat" i ,,Zwiedzanie Ameryki".

IMG 003518 maja 2016 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Do udziału stanęli utalentowani, młodzi recytatorzy z województwa małopolskiego. Wśród nich znaleźli się również nasi uczniowie: Emilia Cisowska z kl. V b i jej brat Nikodem Cisowski z kl. II b. Zadaniem uczestników było przedstawić fragment prozy oraz jeden utwór poetycki.

SAM 580112 kwietnia w sali Domu Nauczyciela w Gorlicach odbył się XII Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych „Radość Dzieciom”. Organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Na scenie zaprezentowało się 21 zespołów z różnorodnym repertuarem. Naszą szkołę reprezentowały zespoły z klas I-III: Super Stars, Iskierki i Perełki, wykonując tańce nowoczesne do znanych utworów muzycznych oraz Polkę Lubelską.

aparatW dniu 12 maja 2016r. zakończył się I Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. "Gorlice i okolice" organizowany przez Samorząd Uczniowski Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału. Spośród licznie przekazanych prac komisja wybrała najlepsze z dwóch kategorii wiekowych. Po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie regulaminu konkursowego, poddała artystycznej i merytorycznej wszystkie fotografie.
Spośród autorów nadesłanych zdjęć członkowie Komisji wyłonili zwycięzców i postanowili przyznać nagrody:

W kategorii wiekowej - klasy IV-VI szkoły podstawowej:

1 miejsce zajęła Weronika Liana
2 miejsce ex aequo zajęła Weronika Surmacz
2 miejsce ex aequo zajęła Zuzanna Cisowska
3 miejsce zajął Leon Śliwa
Wyróżnienia przyznano Sebastianowi Kotowiczowi oraz Julii Chmurze.

info2Nauczyciele języka angielskiego pani Agnieszka Sztaba oraz pani Paulina Filar ogłaszają konkurs czytelniczy z języka angielskiego.

Oto regulamin:

Regulamin _konkursu_czytelniczego_2016.pdf

SAM 634711 maja uczniowie pojechali na ciekawą wycieczkę. Najpierw odwiedziliśmy sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Było to miejsce pielgrzymki po uroczystościach przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczestniczyły we Mszy św., następnie zwiedziły kościół i pewne części klasztoru. Następnie udaliśmy się do Inwałdu. Tam z zachwytem oglądaliśmy miniatury wspaniałych światowych budowli. Był też czas na rozrywkę: karuzele, spływ na pontonach rwącą rzeką, kino5D oraz pyszne lody.

konk recy 2016Eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 5 recytatorów.  Naszą szkołę reprezentować będą Nikodem Cisowski z klasy II b i Emilia Cisowska z klasy V b. Uzdolnionemu rodzeństwu  serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się w Miasteczku Galicyjskim 18 maja.

djo 2016Tradycyjnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny spotkaliśmy się już po raz szósty na imprezie z okazji Dnia Języków Obcych.
Tegoroczne hasło: Fashion Day/Modetag, (czyli Dzień Mody) wprowadziło w tematykę spotkania.
Uczniowie dowiedzieli się przy okazji, jak uczyć się języków obcych, aby odnieść sukces i że Słowian zalicza się do grupy osób o szczególnych uzdolnieniach w tym kierunku.
W trakcie spotkania połączyliśmy się z ekspertem języka niemieckiego Steffenem Möllerem, uczestniczyliśmy w jego lekcji dotyczącej słownictwa i stwierdziliśmy zgodnie, że niemiecki wcale nie jest taki trudny.

info2Organizatorzy konkursu w dniu 30 kwietnia oglosili wyniki XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego “JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY”. Cele konkursu było propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych i literackich i kształtowanie i rozwijanie u uczniów postaw solidarności z rówieśnikami z innych szkół. Zorganizowany konkur przebiegał w 3 formułach tematycznych: konkurs plastyczny, literacji i komputerowy.

ojcow 2016Dnia 28. 04. 2016 r. uczniowie klasy V b wyruszyli na szlak Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla 23 uczniów, 2 nauczycieli i 2 rodziców była to podróż w czasie i przestrzeni. Zajęcia nawiązywały do historii neandertalczyków, jednocześnie poruszając tematy bardzo aktualne dla współczesnego człowieka. Zwiedziliśmy ruiny zamku, Jaskinię Ciemną oraz bawiliśmy się w zrekonstruowanej wiosce z pradziejów – tytułowej Archezji. Prowadzący, w czasie zajęć podkreślali ważność podejmowania decyzji w życiu, a także integrowali grupę i rozbudzali zainteresowania oraz prezentowali sposoby na twórcze spędzanie czasu wolnego.
Motywem przewodnim działań było pokazanie dzieciom konieczności kierowania się w życiu wartościami, akceptacja samego siebie i budowanie dobrych relacji z samym sobą i innymi. Zajęcia miały też cel edukacyjny (historia, geografia, biologia, astronomia), który został płynnie wkomponowany w całość.

archipelag 2016W dniach 25 i 26 kwietnia 2016 r. uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum wraz z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach uczestniczyli w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”. Zajęcia odbywały się na terenie naszej szkoły. Prowadzone były z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych przez trenerów ćwiczeniach. Głównym celem programu było zapobieganie ryzykownym zachowaniom młodzieży. Program służył także uświadomieniu młodym ludziom ich ogromnego pozytywnego potencjału. W ciągu tych dwóch dni uczniowie stawali się poszukiwaczami skarbu jakim jest szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

W ramach realizacji programu odbyło się także szkolenie Rady Pedagogicznej. Na 10 maja zaplanowane jest spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w programie.

DSCN3888Światowy Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia stał się doskonałą okazją do zorganizowania wyprawy do lasu. Dla naszych najmłodszych uczniów wycieczka okazała się połączeniem lekcji przyrody w naturalnym środowisku z doskonałą zabawą. Spotkanie z leśnikami to wspólna wyprawa „Ścieżką przyrodniczo-historyczną” przeplatana opowieściami o naszym terenie, florze i faunie, gospodarce zasobami lasu, zakończona wizyta w szkółce leśnej.

akcja bucik 2016Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także kiedy są dziurawe i powiązane drutem” - opowiada ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

A polskich domach czasami trzyma się w szafach dobre buty, bo używane były przez dzieci tylko przez kilka miesięcy.
Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom zachęciło do dzielenia się niezniszczonymi butami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce..

konk biblijny 2016W 22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole etap rejonowy konkursu biblijnego "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łk 6,36). W konkursie wzięło udział 19 uczestników z naszego dekanatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a: Kamil Kamiński, Szymon Piotrowski i Bartłomiej Janusz, z klasy 4b -  Oliwia Gruca, z klasy 5b - Emilia Cisowska i z klasy 6a - Zuzanna Cisowska. Wszyscy okazali się najlepsi i zajęli pięć pierwszych miejsc. Konkurs wymagał znajomości Ewangelii św. Łukasza. Już 3 czerwca na pewno ktoś z nich weźmie udział w konkursie na etapie diecezjalnym w Rzeszowie. Gratulujemy!

egz gimn 2016Jak corocznie w kwietniu uczniowie klas 3 gimnazjum przez kolejne trzy dni zmagali się z pytaniami na egzaminach kompetencji. Pierwszego dnia w poniedziałek odbyły się egzaminy z WOS, historii i języka polskiego. We wtorek – z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. W środę z języka angielskiego. 

Przeważały opinie, że najtrudniejsze pytania i zadania były do rozwiązania z historii, matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Jednak dopiero w czerwcu okaże się tak naprawdę jak „poszły egzaminy”.
Trzymamy kciuki, aby na widok swych wyników egzaminacyjnych trzecioklasiści przez przynajmniej godzinę skakali z radości w górę.

zaw tenerowicz plyw 2016W dniu 14.04.2016 na Krytej Pływalni w Limanowej odbyły się zawody wojewódzkie w pływaniu: Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Po raz pierwszy wzięli w nich udział uczniowie klasy sportowej Vb. Sztafeta chłopców 8x50m stylem dowolnym zajęła VII miejsce na 15 drużyn, a sztafeta dziewcząt 8x50m stylem dowolnym - IX miejsce na 18 startujących zespołów .
W pływaniu indywidualnym 50m stylem motylkowym XIII miejsce zajęła Zuzanna Cisowska z klasy VIa.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, ponieważ startowały Szkoły Mistrzostwa Sportowego z całej Małopolski.

konk chorwacja 2016W dniu 12 kwietnia 2016 uczniowie klasy IA gimnazjum w składzie:
-Zuzanna Zięba
-Emilia Śliwa
-Aleksandra Lewińska
-Korneliusz Penar
-Mateusz Krężołek
uczestniczyli w finale „Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji”. Nasi uczniowie przeszli eliminacje pisemne. W drugiej części (ustnej) wyłoniono tylko jeden zwycięski zespół, którym było Gimnazjum w Maniowej. Niestety to nie my będziemy mogli zwiedzać Chorwację.

info4„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Święty Jan Paweł II
Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, Uczniom oraz Wszystkim Ludziom dobrej woli za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej „Jałmużna Wielkopostna 2016”. Złożone ofiary zostaną przekazane na pomoc w leczeniu dzieci
i osób starszych.
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość
DZIĘKUJEMY !


Ks. Andrzej

DSCF7753W piątek 8 kwietnia klasy I- III szkoły podstawowej wyruszyły do Krynicy. Tam mieliśmy obejrzeć Moskiewską Rewię na lodzie, która zaprezentowała widowisko dla dzieci pt.: „KRÓLOWA ŚNIEGU”, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena. Dzieci podziwiały piękny spektakl, prezentowany przez aktorów - łyżwiarzy. Przy oryginalnej muzyce, wykonywali trudne układy jazdy figurowej na lodzie. Podobały nam się wspaniałe kostiumy, dekoracje oraz efekty pirotechniczne.

egz sp 2016Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie klas szóstych. We wtorek 5 kwietnia o godzinie 9:00 rozpoczął się dwuczęściowy sprawdzian kompetencji szóstoklasistów. W pierwszej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. Po przerwie pracowali nad zadaniami z języka angielskiego. Emocje przed sprawdzianem sięgały zenitu. Nic dziwnego –to pierwszy taki ważny egzamin na ich dotychczasowej drodze edukacyjnej.
Pomimo tego panował optymistyczny nastrój – „przecież jakoś to będzie”.
Po sprawdzianie słychać było oczywiście różne komentarze – częściej przeważały takie, że zadania nie były trudne, ale wymagały skupienia, dokładności i logicznego myślenia.
A teraz trzeba tylko czekać na wyniki…. . Oby jak najlepsze!!

IMG 9365Z wiosną wszystko się zieleni. Pierwszoklasiści ucząc się o roślinach, warunkach kiełkowania i wzrostu oraz opiece nad roślinami, założyli małe „ogródki”. Pierwsze eksperymenty wykonywali siejąc rzeżuchę, potem sadzili kwiatki w klasach. Kiedy zrobiło się wystarczająco ciepło nasi najmłodsi uczniowie zasadzili do skrzynek bratki, którymi upiększyli wejście do szkoły. Bratki pięknie kwitną, teraz należy pamiętać o systematycznym podlewaniu.

info7Zapraszamy uczniów MZS nr 6 do wzięcia udziału w I Szkolnym Konkursie Fotograficznym pt. "Gorlice i okolice". Konkurs jest zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w celu zainteresowania uczniów fotografią oraz walorami rodzinnej ziemi. Zdjęcia powinny ukazywać elementy zabudowy powiatu gorlickiego (budynki, obiekty przemysłowe i in.) walory przyrodnicze, turystyczne i krajoznawcze oraz mieszkańców miejscowości, rodziny, osoby bliskie. Prosimy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Regulamin w wersji elektronicznej do pobrania (*.pdf)

DSC01951Miejskie przedszkole nr 8 w Gorlicach wzięło udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, wspófinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Jest to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

IMG 7643Uczniowie MZS nr 6 uczęszczający na zajęcia pracowni plastycznej MDK w Gorlicach zaprezentowali 39 prac plastycznych wykonanych w technikach: rysunkowych, malarskich i graficznych. Wystawa jest podsumowaniem działalności pracowni w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. 

IMG 9417W marcu uczniowie klas drugich odwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. Pod opieką przewodników wędrowali korytarzami zabytkowej kopalni. Mogli zobaczyć, dotknąć ściany solne, wyrobiska, komory solne, sprzęty używane dawniej w kopalni. Ciekawe opowieści związane z historią kopalni wzbogacone były efektami multimedialnymi. Dodatkową atrakcją był przejazd podziemną kolejką, przepłynięcie łódką, zabawa na placu zabaw i boisku sportowym, smaczny obiad w podziemnej restauracji.

DSCN3692Dnia 23 marca 2016r reprezentacja Szkoły Podstawowej składająca się z trzech drużyn: po 4 dziewczynki i po 4 chłopców z każdego rocznika klas I-III, brała udział w Turnieju Gier i Zabaw ‘’Mały Mistrz-Gorlice 2016” rozgrywanym na hali OSIR-u.
Uczniowie naszej szkoły w pasjonującym , sportowym, międzyszkolnym współzawodnictwie zajęli I miejsce! Do zwycięstwa naszych reprezentantów niósł kulturalny doping pozostałych kolegów i koleżanek z klas młodszych.

DSCN3630W marcu klasy młodsze brały udział w spotkaniach sztuką w galerii - Dwory Karwacjanów i Gładyszów. W dolnej sali wystawowej prezentowana była wystawa grafiki i mezzotinty Jarosława Jędrzejowskiego, który uprawia grafikę warsztatową, rysunek oraz projektowanie graficzne. Uczniowie zapoznali się ze sposobem wykonania mezzotinty. Wystawa „Nastroje” to prace trzech artystów: Stanisława Słoniny, Jana Funka i Stanisława Trybały.

DSCN3669W dniu 21 marca 2016 roku w Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” odbyła się impreza plenerowa zatytułowana „Pożegnanie Zimy” oraz rozstrzygnięcie konkursu na „Małopolską Marzannę”, który swoim patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa.
Uczestników konkursu, uczniów, pedagogów, opiekunów oraz rodziców przywitał kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej pan Leszek Brzozowski,

k foto obiekty sakrealne 201617 marca 2016r. w Zespole Szkół  Nr 1 w Gorlicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski. Tematyką konkursu były obiekty sakralne i ich wnętrza. Prace fotograficzne złożyło 9 uczniów (po 3 zdjęcia) naszej szkoły. W konkursie fotograficznym komisja  wyłoniła 3 zwycięskie miejsca i wyróżniła pozostałe prace. Zdobywczynia pierwszego miejsca została Julia Kuryło uczennica klasy IIIB gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi. Gratulujemy!

info317 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach odbyła się uroczystość związana z rocznicą chrztu Polski. Zaproszeni goście z KUL-u i IPN wygłosili prelekcje, a następnie drużyny szkół wzięły udział w konkursie. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Zuzanna Zięba, Karolina Falisz, Korneliusz Penar, zajęła III miejsce.

IMG 9199W dniu 15 marca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom. Prace na konkurs złożyło 182 uczniów z 24 placówek oświatowych. Z naszej szkoły pisanki wykonało 38 uczniów. Do konkursu zgodnie z regulaminem zakwalifikowano 10 prac. Były to pisanki wykonane metodą tradycyjną malowane woskiem lub wydrapywane.
W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III trzecie miejsce zajęły:
Kamila Przybyłowicz z klasy IIIa oraz Nadia Sopala z klasy IIc. Wyróżnienie otrzymała Natalia Szczocarz z klasy IIa.
Komisja Konkursowa doceniła własnoręczność wykonania pisanek, walory estetyczne oraz zachowanie elementów twórczości ludowej.

IMG 9258W dniu 14 marca 2016 r uczniowie klas II a i II c szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Szymbarku. Tam zwiedzali kasztel –dwór obronny, dawną siedzibę Gładyszów oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej. Uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych ’’Palmy wielkanocne. Warsztaty rękodzieła’’. Uczniowie poznali tajniki robienia bibułkowych kwiatów, które razem z kolorowymi wstążkami zdobiły gałązki wierzby i bukszpanu. Własnoręcznie wykonane palmy będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

sceniczna droga 2016Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, w piątek 11.03.2016, odegrali Sceniczną Drogę Krzyżową, pt. „Jak to z Panem Jezusem było”, która miała miejsce w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością odpowiedzieli na nasze zaproszenie. W sposób szczególny dziękujemy młodym aktorom za zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy również Siostrze Ewangelinie, za przygotowanie naszych uczniów.

Ks. Andrzej

 

baner szkoły

 umiemlogo

Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach przystępuje do reaplizacji programu pn. „Gorlickie Pływanie” w ramach zatwierdzonego przez Ministra Sportu i Turystyki programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Na realizację programu Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w wysokości 15.000 złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

W naszej szkole programem objętych będzie 30 dzieci z klas I szkoły podstawowej, które nie posiadają umiejętności pływania, a realizacja będzie przebiegała w okresie od marca do lipca br. w obiekcie Krytej Pływalni „Fala” w Gorlicach.

Sławomir Kowalski

________________________________________________________________

38.03.2016 zorganizowany został Dzień Babci i Dziadka !
Każdego roku obchodzimy również w przedszkolu Dzień Babci i Dzień Dziadka, jednak tym razem ta uroczystość została przesunięta i zorganizowana w okresie wielkanocnym. Tego dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. 

info2Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, zapraszają na Sceniczną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach, 11.03.2016 (piątek) o godzinie 17.15.

rekolekcje 2016Nasza wspólnota szkolna przeżywała rekolekcje, które trwały od 29 lutego do 02 marca 2016 roku. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Rafał Głowacki z parafii Trzcinica. Dziękujemy Mu że przybliżył nas do Pana Boga i wskazał jedną drogę, którą jest niebo. Słowa wdzięczności za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych kierujemy do naszej Dyrekcji. Dziękujemy za opiekę, dobry przykład i poświęcony czas wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz rodzicom. Dziękujemy wam kochane dzieci i droga młodzieży za udział w spotkaniach. Wszystkim życzymy aby te rekolekcje wydały obfity owoc w życiu osobistym i szkolnym.

IMG 8722Odpowiedź na pytanie „Czy pies musi gryźć?” oraz inne pytania o „psiej” tematyce uzyskali uczniowie podczas projektu realizowanego przez Fundację Beskidzka Zima. Projekt obejmował zajęcia w klasach pierwszych i drugich. Spotkania odbywały się z udziałem przeszkolonego psa terapeutycznego.

lodowisko iaPrzygotowania na lekcjach wf, zabawy i gry " na niby", zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa. I oczekiwanie na zimę. Przed świętami się nie udało, ale od stycznia najmłodsi uczniowie wyruszyli na lodowisko. Najpierw krótka rozgrzewka i wreszcie na lód! Udało się! Ależ to satysfakcja kiedy, stwierdzamy że jazda na łyżwach wcale nie jest taką trudna. Przyjemnie jechać za rękę lub ścigać się z kolegami i dorosłymi. Zimą można bardzo przyjemnie spędzać czas.

IMG 1039Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, zapraszają na Wystawę pt. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”, która będzie miała miejsce w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniach od 21 do 29 lutego 2016.

Ks. Andrzej

 

20160208 105414Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, Elzy, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. 

walentynki 201612 lutego 2016 roku z okazji zbliżających się Walentynek uczniowie klasy 6a oraz 5b postanowili umilić nam przerwy śpiewając piosenki o miłości, które zadedykowali wszystkim zakochanym.

Brawo dla Oliwii Chmury z 5b, Marceliny Hojdak i Estety Klajn z 6a oraz wspierającej ich grupy tanecznej za uczniowską inicjatywę!

DSCN340312 lutego uczniowie klasy 2b gościli swoje ukochane Babcie i ukochanych Dziadków. Z okazji minionego święta dzieci przygotowały krótką inscenizację, wiersze, piosenki, taniec, samodzielnie wykonane prezenty. W ten sposób chciały podziękować swoim Babciom i Dziadziom za ich miłość, trud, cierpliwość, zrozumienie. Poczęstunek dla gości przygotowali rodzice. Dziękujemy gościom za liczne przybycie, a rodzicom za pomoc.
Agata Zębala

WIELKI POST 2016

REKOLEKCJE

SZKOLNE

dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach

 

29 LUTY – PONIEDZIAŁEKkrzyz rekolekcje 2016

10:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP

11:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP

12:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum 

1 MARCA – WTOREK

10:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP

11:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP

12:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum

2 MARCA – ŚRODA

8:30Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas III-VI oraz Gimnazjum

9:15 – Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla klas I-VI oraz Gimnazjum

„Wszystko Tobie oddać pragnę

od najmłodszych moich lat”

skarbonka milosierdzia 2016Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki, która pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Dobrowolne ofiary można składać do skarbonek, które znajdują się w klasach, sklepiku oraz na stołówce. Akcja charytatywna potrwa przez cały Wielki Post.

jezdze z glowa 2016Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Gorlicach do gorlickich szkół podstawowych zawitał projekt, dzięki któremu przeszło 50 uczniów klas III i IV mogło spróbować „białego szaleństwa” pod okiem doświadczonych instruktorów narciarstwa zjazdowego na doskonale przygotowanym przez OSiR stoku narciarskim w Małastowie. 

W aurze pięknej zimy i w czasie ferii zimowych instruktor narciarstwa p. Jerzy Bugno nauczył 11 uczniów naszej szkoły nie tylko podstaw narciarstwa zjazdowego, ale także spowodował, że jeszcze długo będą z radością wspominać te zimowe godziny na stoku narciarskim.
A oto lista naszym młodych narciarzy:
Ola Grad, Marcelina Jarek, Maksymilian Deć, Mateusz Świder, Julia Czajka, Filip Urbanik, Igor Łukaszyk, Oliwia Piotrowska, Amelia Dobosz, Weronika Siwiak i Krystian Gierut.
Miejmy nadzieję, że ten niezwykle trafiony pomysł będzie kontynuowany także w następnym roku i kolejne zastępy uczniów zdobędą umiejętności pozwalające korzystać aktywnie z uroków zimy i pięknych gór, które

...

nalesniki 20164 lutego 2016 roku w naszej szkole został przeprowadzony wyścig z naleśnikiem. Jest to jedna z tradycji w Wielkiej Brytanii, podczas której uczestnicy wyścigu biegną przez miasto wyznaczoną trasą podrzucając naleśniki. Wyścig odbywa się w Shrove Tuesday, czyli wtorek poprzedzający Środę Popielcową i potocznie zwany jest Dniem Naleśnika (Pancake Day).

Nasz wyścig odbył się w polski Tłusty Czwartek na korytarzu szkolnym, gdzie w dwóch miejscach ustawione zostały przeszkody, oraz w dwóch miejscach uczestnicy mieli podrzucić naleśnik.

Reprezentantami klas 4-6 byli: Filip Liszka (4a), Krystian Gierut (4b), Fabian Sopala (5a), Oskar Górowski (5b) oraz Piotr Mucha (6a). Zwycięzcą został Piotr Mucha.

dysk integracyjna 20164 lutego 2016 w naszej szkole odbyła się karnawałowa dyskoteka integracyjna, organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta dla gorlickich gimnazjalistów. W dyskotece wzięły udział 25 osobowe delegacje z MZS n