20171206 1055066 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj! Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu przedszkolaki powitały długo oczekiwanego gościa . Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym.

misW dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Z okazji tego święta starszaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Kubusia Puchatka” oraz w konkursie wiedzy misiowej.

iluzja3 listopada nasze przedszkole odwiedził iluzjonista pan Wiesław Jaśkowski . Na ten dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystowały artyście. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

20171120 103223W dniu 21 listopada starszaki udały się na spotkanie z pluszowym misiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach. Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci w czasie tego spotkania poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Jak to z tym misiem było”, oglądały książeczki o misiach, wzięły udział w zabawach oraz wykonały prace plastyczną . Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Agnieszka Gucwa

P1050012Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi.
Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki uczestniczyły w różnych ciekawych zajęciach o naszej ojczyźnie. Celem tych zajęć było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

kanapka8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień zdrowego śniadania". Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Wykorzystując rzodkiewkę, szczypiorek, pomidory, ogórki i wędlinę wyczarowały ciekawe i zdrowe śniadanie dla siebie.
Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

P10409566 października przedszkolaki, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kozucha- Kłamczucha”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły się ,że kłamstwo nie popłaca. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.
Agnieszka Gucwa

konkurs recytatorski 1823 października br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii I – klasy 0. Wzięło w nim udział troje naszych przedszkolaków z grupy sześciolatków: Anastazja Hojsak, Dominik Świątek i Michał Nowak.
Komisja konkursowa w składzie pani Teresa Klimek, pani Anna Nigborowicz i pani Barbara Fugiel po wysłuchaniu 16 prezentacji dzieci z całego powiatu gorlickiego, oceniając dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawcy, sposób deklamacji, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznała cztery wyróżnienia a w tym jedno dla naszego przedszkolaka Anastazji Hojsak.

Thursday the 14th. . Joomla 3.0 Template.