20191206 090235W dniu 6 grudnia zawitał do nas wyjątkowy gość- pomocnik Świętego Mikołaja, czyli Pani Elf. Zabawy muzyczne i taneczno-ruchowe proponowane przez Elinkę bez reszty wciągnęły dzieci. Radość malująca się na twarzach przedszkolaków dowodziła, iż było to magiczne i udane spotkanie.
Karolina Urbanowska

serceJak co roku nasze Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Przedświątecznej pt. "Serce za odwagę" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Patria – Lokalni Patrioci". Jej celem było przygotowanie kartek świątecznych dla Kombatantów, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Wszystkie grupy przesłały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz z życzeniami. W ten oto sposób daliśmy dowód wdzięczności za wielką odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę.
Karolina Urbanowska

20191205 1048075 grudnia wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … JEST!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

74492522 2532128416874635W listopadzie w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla najmłodszych dzieci – pasowanie na przedszkolaka. Maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Mali artyści z uśmiechem na twarzy zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki otrzymując od rodziców gromkie brawa. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Kierownik każdemu przekazała dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków. Był to niezapomniany dzień, pełen pozytywnych emocji i miłych wrażeń.
Karolina Urbanowska

IMG 20191125 103243Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka- honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.
„Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy „Pokochaj Pluszowego Misia” to tylko niektóre z utworów, które zabrały naszych przedszkolaków do misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa.

IMG 20191104 124527„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”-Wisława Szymborska
Od listopada w naszym przedszkolu wznowił działalność Przedszkolny Punkt Wymiany Książek. Zasady korzystania z Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek oraz regał na książki umieszczone są w holu przedszkola. Celem naszej akcji jest wyrabianie wśród najmłodszych przedszkolaków postaw przyszłych czytelników, zainteresowanie literaturą dziecięcą, poszanowanie książek, rozwijanie języka i słownictwa oraz komunikacji międzyludzkiej.

74706420Dzień 8. listopada, w Naszym przedszkolu przypominał o poniedziałkowym święcie.
Przed południem uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego" i rozmawialiśmy o niepodległości. Po obiedzie przedszkolaki z grupy VII wybrały się także na spacer pod Pomnik Bohaterów Ziemi Gorlickiej oraz Pomnik Niepodległości. Podczas przechadzki zwracaliśmy uwagę na już pojawiające się symbole narodowe w pobliżu niektórych domów i instytucji. Wyobrażaliśmy sobie, że 11. listopada całe Gorlice zafalują biało-czerwonymi barwami. To przecież tak wyjątkowo radosny dzień.
Lucyna Zawilińska

74459100 783427652136144Podążając szlakiem historii naszego miasta dzieci z grupy V i VI wybrały się na spacer, by podziwiać nowo powstały mural przy ulicy Rydarowskiej. Obrazy przedstawiają głównie gorlicką drogę do niepodległości autorstwa artysta malarz Ryszarda Paprockiego. Grafika zrealizowana była w ramach projektu "Gorlice 19-19. Wiwat Niepodległa!". Przedszkolaki największą uwagę zwróciły na osobę Ignacego Łukasiewicza i fakt zapalenia w Gorlicach pierwszej na świecie ulicznej lampy naftowej.
Karolina Urbanowska

Wednesday the 22nd. . Joomla 3.0 Template.