oczyszOd października w naszym przedszkolu świetnie się sprawdza oczyszczacz powietrza, który nasze przedszkole otrzymało w ramach projektu zintegrowanego LIVE pod nazwą: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Współfinansowanego ze środków Programu LIVE Unii Europejskiej.

kotpies„Miłości nie da się kupić, ale można ją przygarnąć ze schroniska.”
W czwartek 10 stycznia nasze Przedszkole odwiedził pracownik schroniska dla zwierząt Psystań.
Specjalnym gościem był kotek Madzia podopieczny schroniska. Podczas spotkania przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia psów i kotów. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta (jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je należy karmić), co to za miejsce-schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.

modul4Maluszki z grupy III w ramach Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przeżyły kolejne przygody z Misiem tym razem dotyczące kulinariów, biorąc udział w IV module projektu pt. „ Kulinarne warsztaty z Małym Misiem”. 
W ramach tego modułu dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowywały świąteczne pierniczki. 

20181205 093247Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę.

swMiesiąc grudzień był miesiącem wyjątkowym „magicznym” dla naszych kochanych i pracowitych przedszkolaków. Okres ten upłynął nam w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze. Rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, słuchaliśmy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, posprzątaliśmy i udekorowaliśmy salę na przybycie Mikołaja. Dzieci pięknie powitały gościa piosenką, w zamian otrzymały prezenty.

20181126 121948W Dniu Pluszowego Misia - 26 listopada do naszego przedszkola zawitał Miś Uszatek wraz z projektem "Miś Uszatek zwiedza nasz kraj". Projekt jest skierowany do nauczycieli i dzieci w wieku przedszkolnym, a autorką jest mgr Kamilla Ber, nauczyciel dyplomowany, dyrektor Przedszkola Nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie. Zgodnie z jego założeniem pluszak wędruje od przedszkola do przedszkola na terenie całej Polski.

mis25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

20181026 094008Mądry kierowca niech zawsze pamięta, i na co dzień i od święta, promil nie jest przyjacielem tylko do złego kusicielem! Jazda wtedy niebezpieczna, odłóż ją nawet jeśli jest konieczna! – takim hasłem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 przypominały kierowcom, aby nie wsiadali za kółko po spożyciu alkoholu.
Akcja rozpoczęła się od przedstawienia podczas którego dzieciaki wystawiły specjalnie przygotowaną bajkę profilaktyczną. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz pan Piotr Gajda pracownik Urzędu Miasta.

Tuesday the 19th. . Joomla 3.0 Template.