20171006 111759Na przełomie września i października starszaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola”- Pocztówkowe przedszkole. Aby przyłączyć się do tej akcji, przedszkolaki wysłały widokówkę z swoją miejscowością z pozdrowieniami dla całego Krakowa a w szczególności dla Smoka Wawelskiego. W odpowiedzi, redakcja miesięcznika odesłała nam przepiękną, rysowaną specjalnie dla BLIŻEJ PRZEDSZKOLA kartkę z Krakowa. Akcja POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE to coś więcej niż wymiana pocztówek – to również edukacja regionalna! 
Agnieszka Gucwa

DSC07613W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XXXVI JESIENNEGO GORLICKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI JEDNEGO WIERSZA.
Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników z grup sześciolatków.
Mali artyści przygotowali przeróżne wiersze z dziecięcej literatury, które zostały zaprezentowane przed komisją sędziowską. Z pośród recytujących dzieci, troje zostało wyróżnionych i reprezentować będą nasze przedszkole 23 października podczas konkursu w Gorlickim Domu Kultury.

dzchlopakaKażdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

30 września dziewczynki z grupy II również pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy otrzymali drobne upominki oraz serdeczne życzenia. Dziękujemy Radzie Rodziców, którzy dbają, by dzieci uczyły się obdarowywać bezinteresownie innych oraz pamiętać o ważnych uroczystościach.
Karolina Urbanowska

20170915 11130715 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Rok szkolny 2017/2018
_________________________________________________________

20161130 103657 Książka ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych. Kontaktu ze słowem pisanym nie jest w stanie zastąpić nic innego. Czytające dziecko potrafi bawić się wyobraźnią, a przez to jest bardziej kreatywne i zainteresowane światem. Jednym z miejsc, w których króluje książka jest biblioteka, dlatego też nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym systematycznie odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach jak i biblioteką szkolną.

20170623 140904Piątkowe popołudnie, 23 czerwca 2017 r. było bardzo ważne dla przedszkolaków z grupy I. W tym dniu starszaki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu przez wychowawczynię panią Agnieszkę Gucwę, wszystkich gości na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki.

20170621 10133921 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny prowadzący zajęcia opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku.

Wednesday the 18th. . Joomla 3.0 Template.