karnawalKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Nasz bal odbył się w dniu 1 lutego.

20180131 093409Wszystkie dzieci znają bajkę o dziewczynce, którą nazwano Czerwonym Kapturkiem, bo zawsze nosiła czerwoną czapeczkę. Wiedzą, w jakim celu szła do babci i jakie przygody spotkały ją w lesie. Ale ten teatrzyk był wyjątkowy. Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość, ponieważ w role aktorów wcieliły się dzieci z grupy VI.

20180130 100239W dniu 30.01.2018r. przedszkolaki z grupy VI wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe w Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza w Gorlicach. Przedszkolaki przedstawiły pensjonariuszom historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną przepięknymi kolędami i pastorałkami. Sceny Bożego Narodzenia i kolędy odtwarzane przez dzieci wzruszały i zachwycały.

dz babci

W dniach 23,24,25 i 26 stycznia w każdej grupie, odbyły się uroczystości związane ze świętem Babci i Dziadka.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując programy artystyczny.

20171218 122427Miło nam powiadomić, iż tegoroczna akcja Gwiazdka dla Zwierzaka po raz kolejny w naszym przedszkolu zakończyła się pełnym sukcesem! Podczas trwania tej akcji udało nam się zebrać bardzo dużo karmy dla piesków i kotków, którą przekazaliśmy naszej lokalnej Fundacji Psy Stań . Druga część darów zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Organizując takie akcje chcemy od najmłodszych latbudzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

2E0A9692 721 grudnia starszaki z grupy I przygotowały świąteczny występ, na który zaprosiły swoich rodziców. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występ dzieci, które tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Śpiewem, wierszykami, tańcem przedszkolaki wprowadziły wszystkich obecnych w radosny bożonarodzeniowy nastrój. Po przedstawieniu dzieci rozdały swoim rodzicom prezenty oraz zaprosiły na poczęstunek. Na naszym występie bardzo miło było nam gościć Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę, który złożył wszystkim obecnym piękne świąteczne życzenia.
Agnieszka Gucwa

25552595 161489W środę 20 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się uroczysta Wigilia. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie serdeczne życzenia, a następnie przy pięknie nakrytych stołach spożywaliśmy wigilijne potrawy. Świąteczną atmosferę zakończyło wspólne kolędowanie.
Agnieszka Gucwa

20171206 110854Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas angażuje się w przeróżne akcje, dzięki którym możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach już po raz drugi miały okazję włączyć się w wyjątkową inicjatywę pod hasłem „Serce za odwagę”.  Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły kartki oraz życzenia świąteczne dla zasłużonych kombatantów walczących w obronie Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora tej pięknej akcji Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

Friday the 23rd. . Joomla 3.0 Template.