20180606 095813Dnia 6 czerwca 2018r. w hali sportowej w Bieczu odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła” organizowany przez Akademię Tańca „Impuls” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy.  W wydarzeniu uczestniczyło 515 tancerek i tancerzy w różnym wieku począwszy od 4 roku życia.

20180604 100550W dniu 4 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk ,,Latający Kapelusz" z Wieliczki, który przedstawił sztukę pt. „Przygody Robinsona Crusoe”.
Po obejrzeniu sztuki dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez aktorów. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazały się wielkie dmuchane bańki , które dzieci mogły oglądać i puszczać w ogrodzie przedszkolnym.
Agnieszka Gucwa

20180601 104810W dniach 26.05-01.06.2018r w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy szereg atrakcji sportowych w ramach XXIV Turnieju Sportowego Miast i Gmin oraz X Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem tych działań jest miedzy innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Przez kilka ostatnich dni nasze przedszkolaki, poznały różne formy aktywności ruchowej. Ćwiczyły aerobic, rywalizowały w grach i zabawach sportowych, brały udział w turniejach sportowych „Mały mistrz” oraz „III Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków”, bawiły się wykorzystując chusty animacyjne Klanza.

P1060046Przedszkolaki z grupy I i VI wzięły udział w konkursie X edycji kampanii No Promil- No Problem, wykonując pracę plastyczno - przestrzenną, zajmując drugie miejsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas III Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Dyplomy i nagrody wręczył laureatom honorowy gość naszej imprezy pan burmistrz Gorlic Rafał Kukla. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Gorlic oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Solny Gwarek". Gratulujemy zajęcia II miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Gucwa

P1060052W dniu 30.05 odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, której organizatorem po raz trzeci było Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach.
W tej sportowej imprezie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4, Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz gospodarze imprezy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8.

P1050926W dniu 28 maja na hali OSIR w Gorlicach odbył się turniej gier i zabaw „Mały Mistrz”. Wzięło w nim udział 5 drużyn z gorlickich przedszkoli a wśród nich nasze przedszkolaki. Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach sportowych : bieg na czas, rzuty woreczkiem do obręczy, sztafeta sadzenie ziemniaków, sztafeta z przekładaniem szarfy, skoki z miejsca dodawane, rzuty woreczkiem na matę. Nasze dzielne przedszkolaki najszybciej i najdokładniej wykonały wszystkie sportowe zadania uzyskując w ogólnej klasyfikacji 40 punktów ,tym samym zdobywając pierwsze miejsce oraz tytuł „ Małego Mistrza” gier i zabaw. Każdy uczestnik otrzymał piękny złoty medal a drużyna puchar.

20180521 130655W dniach 21,22 i 24 maja przedszkolaki z grupy I,II, IV i VI uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Tam dowiedziały się,  jak wytwarzane są lizaki i na jakich robi się to urządzeniach. Miały możliwość powąchać przeróżnych aromatów, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Następnie każde dziecko wykonało samodzielnie własnego lizaka.

Wycieczki20180523 102008 do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku  w maju korzystając z zaproszenia ,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 23 maja dzieci z grupy I i II wzięły udział w wycieczce do straży pożarnej w Gorlicach. Wycieczka okazała się dla nas wszystkich bardzo interesująca.

Wednesday the 20th. . Joomla 3.0 Template.