IMG 5615I bal u Karwacjana to duże i niezapomniane wydarzenie w stylu renesansowym zorganizowany przez Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz Bractwo Kurkowe. Uczestnikami balu były dzieci z klas młodszych z gorlickich szkół. Uroczystość rozpoczął turniej dam dworu i rycerzy z licznymi konkurencjami. Damy dwory zmierzyć musiały sie z umiejętnością gracji czy zręczności. Chłopcy rywalizowali w rycerskich sprawnościach jazdy konnej, czy władania mieczem. Najwięcej punktów zdobyli Matylda i Tymon z klasy 3c SP6. Uczestnicy poznali modę renesansu, a potem nastąpił wybór króla i królowej balu. Oceniano siłą braw najpiękniejsze przebranie. Korony zrobyli Emilka I Maksym z 2a SP 6.

Dużą atrakcją było przybycie członków Bractwa Kurkowego. Burmistrz dokonał koronacji królowej i króla balu, a wszyscy przedstawiciele Bractwa Kurkowego pasowali mieczami uczestników balu na damy dworu i rycerzy. Później wszyscy -dorośli i młodsi- wspólnie zatańczyli poloneza. Bractwo Kurkowe zaprosiło na karnawałowy poczęstunek.
Piękny wystrój sali, stroje, muzyka i organizacja złożyły się na niepowtarzalną atmosferę balu.
W Załączniku również link ze stron portali gorlickich UM:

https://gorlice.naszemiasto.pl/prawdziwy-bal-u-karwacjana-z-krolem-i-krolowa-pierwsza/ar/c1-7560365?fbclid=IwAR3vCJ7vi2NW9aZ73N5CSNFnB48UyCRN0kwpbncEdyYzJCmMtkcihUqmSME

https://www.facebook.com/pg/Gorlice/photos/?tab=album&album_id=3344633205564364&__tn__=-UC-R

Lucyna Ciszczoń

Sunday the 17th. . Joomla 3.0 Template.