konk drzewka 2020Od kilku lat na przełomie grudnia i stycznia mieszkańcy miasta mają możliwość oddania głosu w konkursie na najpiękniej przystrojone drzewko na gorlickim Rynku. I znowu rozstrzygnięcie korzystne dla „szóstki”. Głosy internautów potwierdziła także komisja w składzie: Magdalena Rak oraz Tomasz Tajak z Gorlickiego Centrum Kultury. Laureatem konkursu został więc Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach. Nagrodą był głośnik bezprzewodowy ufundowany przez Urząd Miejski w Gorlicach.


W dniu 21 stycznia Burmistrz Rafał Kukla osobiście wręczył nagrodę na ręce Pani Ewy Ziemby, która zaprojektowała drzewka oraz koordynowała ich udekorowanie. Oprócz uczniów zaangażowali się także inni nauczyciele: p. Łukasz Stelmach, p. Anna Słopnicka-Dudek i pracownik szkoły p. Marcin Szutkowski.
Za sprawą dekoracji nawiązujących do hasła promocyjnego Gorlice – Miasto Światła, Rynek zyskał na te piękne, magiczne święta wyjątkowy, świąteczny charakter, a aleja lipowa wzdłuż ulicy Mickiewicza przyciąga wzrok każdego przechodnia. Kolorowe drzewka były również niewątpliwą atrakcją Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, w którym uczestniczyli nie tylko gorliczanie, ale także przyjezdni z różnych zakątków Polski i świata.
Sławomir Kowalski

Sunday the 17th. . Joomla 3.0 Template.