warsztaty bozo 2019Dnia 9 grudnia klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Sylwią Zimowską oraz p. Małgorzatą Szurek miała przyjemność wziąć udział w warsztatach świątecznych „W OCZEKIWANIU NA GWIAZDKĘ”, które odbyły się w Zagrodzie Edukacyjnej „SKRAWEK NIEBA” w Łosiu.
Warsztaty obejmowały zajęcia artystyczne dotyczące tradycyjnej plastyki obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia podczas których uczniowie nauczyli się wykonywać tradycyjne ozdoby chłopskie i dworskie z opłatka, bibuły i papieru. Zajęcia zakończone zostały wspólnym ubieraniem żywej choinki.
Kolejnym punktem były zajęcia kulinarne „Zapach Bożego Narodzenia”, czyli pieczenie i zdobienie pysznych pierników. Wypieki okazały się tak udane, że zostały z ogromnym apetytem zjedzone jeszcze zanim zupełnie wystygły.


Następnie dzieci zostały zapoznane z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi naszych babć. Między innymi dowiedziały się jak w przeszłości przygotowywano dom i stół świąteczny, poznali ciekawostki na temat wróżb i potraw wigilijnych.
Podczas „Tradycyjnej Staropolskiej Wigilii” samodzielnie nakryły do stołu i zaraz po tym zostały poczęstowane aromatycznymi i przepysznymi świątecznymi potrawami.
Na koniec wszyscy zostali bardzo mile zaskoczeni upominkami mikołajkowymi, przez przewodniczącą Rady Klasowej Rodziców.
Ten dzień pozwolił poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

Sunday the 9th. . Joomla 3.0 Template.