csewhoc

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki wezmą udział w Godzinie Kodowania i jednocześnie w Computer Science Education Week. Hasło tegorocznej edycji to: "Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!" 
Pomiędzy 9-15 grudnia 2019r., 10% uczniów z całego świata będzie świętowało Computer Science Education Week uczestnicząc w Godzinie Kodowania w swoich szkołach. To jest szansa dla każdego dziecka, aby poznało, jak działa otaczająca nas technologia. 

Uczniowie utworzą swoje własne aplikacje lub gry, które mogą zaprezentować swoim rodzicom. Wraz z interaktywnymi i praktycznymi zajęciami, uczniowie w przystępny sposób nabędą umiejętności komputacyjnego myślenia. Ponad 100 milionów uczniów na całym świecie wzięło już udział w Godzinie Kodowania. 
Cytując za stroną: https://hourofcode.com/pl :

"Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana jedną godziną programowania. (..) Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku."
Małgorzata Nowak

Tuesday the 14th. . Joomla 3.0 Template.